AKTİF İLETİ RUSYA'DA FAALİYETE GEÇTİ

Resmi büyütmek için tıklayın
Türkiye'nin İlk Özel Toplu Dağıtım Firması Olan Aktif İleti, KKTC, Ukrayna ve Romanya'dan Sonra Rusya'da da Hizmet Vermeye Başladı. Aktif İleti, Bu Ülkede 2012 Yılına Kadar Yaklaşık Bin Yerleşim Merkezinde Hizmet Vermeyi ve Yüzde 10 Pazar Payına Sahip Olmayı Hedefliyor.
Türkiye'nin ilk özel toplu dağıtım firması olan Aktif İleti, KKTC, Ukrayna ve Romanya'dan sonra Rusya'da da hizmet vermeye başladı. Aktif İleti, bu ülkede 2012 yılına kadar yaklaşık bin yerleşim merkezinde hizmet vermeyi ve yüzde 10 pazar payına sahip olmayı hedefliyor. Kuruluşunun 16. yılını kutlayan Aktif İleti, yurtdışında büyümeye devam ediyor. Aktif İleti, Türkiye dışında KKTC, Ukrayna, Romanya'dan sonra Rusya'da da faaliyete geçti. Rusya'daki yapılanmasını ayrıntılı bir hazırlık sürecinin ardından tamamlayan Aktif İleti, toplu dağıtım hizmetini Rusya'da sunan ilk firma oldu. Aktif İleti, büyüklüğü milyar dolarlarla ifade edilen Rusya dağıtım sektöründe 2012 yılına kadar yüzde 10 pazar payına ulaşmayı hedefliyor. Tüm iş süreçlerinde teknolojiden maksimum oranda yararlanan Aktif İleti Rusya, Rus dağıtım sektöründe yine bir ilk olarak olarak kuryelerini GPS yardımıyla uydu üzerinden takip ediyor.

Aktif İleti, Rusya'da imzalı ve imzasız dağıtım, motorlu kurye ve ekspres taşımacılık hizmetleri sunuyor. Rus dağım sektöründe profesyonel bir yaklaşımla hizmet veren Aktif İleti Rusya, faaliyete geçmesinin üzerinden çok kısa bir süre geçmiş olmasına rağmen firmalardan büyük ilgi görüyor. Aktif İleti Rusya, 2009'un sonuna kadar 100, 2010'da 350, 2011'de ise bin yerleşim merkezinde hizmet vermeyi hedefliyor.
Aktif İleti Genel Müdürü Kamuran Alpural, Rusya operasyonuyla ilgili şu bilgileri verdi: "Aktif İleti olarak 1993'ten bu yana toplu dağıtım alanında hizmet veriyor ve sektörümüze yeni bakış açıları kazandırıyoruz. Son yıllarda ülkemizdeki başarımızı yeni yatırımlar yaparak yurtdışına da taşımaktayız. KKTC, Ukrayna ve Romanya'nın ardından Rusya'da da faaliyete geçtik. Rusya yüzölçümü olarak dünyanın en geniş ülkelerinden biri ve dağıtım sektöründe profesyonel firmalara olan ihtiyaç her geçen gün artıyor. Aktif İleti olarak Rusya'da kısa bir süre önce faaliyete geçmemize rağmen firmaların yoğun talebiyle karşılaştık. 2012 yılına kadar bin yerleşim merkezinde hizmet vermeyi ve dağıtım sektöründe yüzde 10'luk pazar payına ulaşmayı hedefliyoruz."
(CİHAN)

(Cihan Haber Ajansı) 11.02.2009 10:32 [1601328