Afyonkarahisar Defterdarı Mustafa Ceylan, bütçe hedeflerine ulaşılması ve açıkların kapatılması, kamu harcama ve yatırımlarının yeterince yapılabilmesi için devletin en önemli gelir kaynağının vergi olduğunu söyledi.

Mustafa Ceylan, açıklamasında, devletin yapması gereken kamu yatırımları ile eğitim, sağlık, güvenlik ve sosyal amaçlı her türlü hizmet için gelirlerin artırılması gerektiğini ifade etti. Ceylan, vergi gelirlerinin artırılması için en büyük görevin vatandaşlara, vergi dairesine kayıtlı bulunan mükelleflere düştüğünü söyledi.

Ceylan, yapılan mal ve hizmet alımlarında mutlaka harcama belgelerinin istenmesi ve ödenmiş katma değer vergisinin devlete intikal etmesinin sağlanması talebinde bulundu. Mükelleflerin her türlü vergisel sorun ve soruları için Gelir İdaresi Başkanlığı'nın 444 0 189 Vergi İletişim Merkezi (VİMER) telefonunu aramalarını isteyen Ceylan, vergi dairesi müdürlükleri ve Gelir Müdürlüğü'nün yardıma hazır olduğunu belirtti.

Bu arada, vergi bilincinin oluşturulması, verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının kazandırılması amacıyla düzenlenen 'Vergi Haftası'nın 23 Şubat - 1 Mart tarihleri arasında kutlanacağı belirtildi.

CİHAN