İttifak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Seyit Mehmet Buğa, küresel ekonomik kriz nedeniyle işçi çıkarmadıklarını, aksine bu yıl 650 kişiyi daha istihdam etmeyi amaçladıklarını belirtti.

İttifak Yönetim Kurulu Başkanı Buğa, Holding'in, 2008 yılını başarı ile tamamladığını ifade etti. Belirlenen hedeflere de büyük oranda ulaşıldığını belirten Buğa, İttifak Grubu açısından 2009 yılının da geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi ciddi büyüme oranları ile tamamlanacağını söyledi. Buğü, belirlenen hedeflere ulaşmada endişe yaşamadıklarını bildirdi.

Seyit Mehmet Buğa, İttifak Holding'in başarılarını holding ve grup içi şirketlerinin yüksek oranda vergi ödeme, yeni istihdam sağlama, döviz kazandırma ve yeni yatırım alanlarında alınan toplam 15 ödül ile taçlandırdıklarını anlattı. Yaşanan küresel ekonomik krize rağmen yatırımlarına ara vermediklerini dile getiren Seyit Mehmet Buğa, işçi çıkarmaların yoğun olduğu bir ortamda holding ve grup içi işletmelerin de kriz kaynaklı hiçbir işçi çıkarmadıklarını vurguladı.

Yeni istihdam sağladıklarından dolayı ödüllendirildiklerine de dikkat çeken Buğa, şunları kaydetti: "İttifak Holding sadece kendisi için başarılı olmayı değil; varlığı ve başarısı ile tüm insanlığın huzuruna katkı sağlamayı hedefliyor. İttifak ailesi, kurumsal kazanımlarla ülke kazanımlarını birlikte kalkındırmayı ilke olarak kabul etmiştir. Müşterileri, çalışanları, ortakları ve diğer tüm paydaşlarıyla birlikte kazanmayı ve birlikte paylaşmayı ilke edinmiştir."

Yeni yatırımların özellikle perakende ve inşaat odaklı gerçekleştirileceği bilgisini veren İttifak Yönetim Kurulu Başkanı Buğa, Konya Ereğli'de yapımına devam ettikleri Alışveriş Merkezini 2009 yılı Ağustos ayında açmayı planladıklarını bildirdi. Perakendede İstanbul başta olmak üzere farklı bir çok ilde mağaza açmayı planladıklarını aktaran Buğa, bunun yanında yine İstanbul ve diğer illerde yerel veya bölgesel bazı zincirleri gruplarına katmak üzere görüşmelerin sürdüğünü açıkladı.

İnşaat sektöründe de devam eden projeleri bulunduğunu anlatan Buğa, 2009 yılında Seha Yapı'nın yurt içerisinde farklı projeler üzerinde durduğu gibi Libya, Suudi Arabistan gibi ülkelerle ciddi görüşmeleri olduğunu kaydetti. Buğa, bu yıl içerisinde Seha Yapı'yı yurt dışına da taşımayı planladıklarını ifade etti. Geçtiğimiz yılın İttifak Holding adına farklı bir anlam ifade ettiğine değinen Buğa, "2008 yılı bizim yirminci kuruluş yıldönümümüzdü. Yirmi yıllık başarımızı ve gelecek hedeflerimizi bir kadro hareketi olmamıza borçluyuz." dedi.İTTİFAK HOLDİNG RAKAMSAL GERÇEKLEŞMELERİBuğa, İttifak Holding'in grup bütünlüğünde 2008 yılı rakamsal gerçekleşmeleri ile 2009 yılı beklentilerini de açıkladı.Rakamlarla İttifak Holding 2008 yılı:

Yatırım tutarı : 36.538.000 TL

Toplam İstihdam : 3.900 kişi

Toplam Ciro : 823.121.138 TL

İhracat : 41.641.000 USDRakamlarla İttifak Holding 2009 yılı hedefleri:

Yatırım : 48.000.000 TL

İstihdam : 4.550 kişi

Ciro : 905.000.000 TL

İhracat : 45.600.000 USD

CİHAN