TOPRAK HOLDİNG: DEVLETE OLAN BORCUMUZUN SON KURUŞUNA KADAR ARKASINDAYIZ

Toprak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Toprak, Devlete Olan Borçlarının Son Kuruşuna Kadar Arkasında Olduklarını Belirterek, "Bugüne Kadar Yaptığımız 480 Milyon ABD Doları Tutarındaki Ödeme de Bu Arzumuzun Göstergesidir. TMSF ile Grubumuz Arasında Mevcut Tüm Sorunları Çözme Kararlılığındayız." Dedi.

Toprak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Toprak, Devlete olan borçlarının son kuruşuna kadar arkasında olduklarını belirterek, "Bugüne kadar yaptığımız 480 Milyon ABD Doları tutarındaki ödeme de bu arzumuzun göstergesidir. TMSF ile grubumuz arasında mevcut tüm sorunları çözme kararlılığındayız." dedi.
Mehmet Toprak, bu hedefe ulaşmak maksadıyla; önümüzdeki süreçte öncelikle Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) ile ortak bir noktada uzlaşmak arzusunda olduklarını ifade ederek, bu doğrultuda ilk adımın göstergesi olarak 24 Şubat 2009 tarihinde (dün) TMSF Başkanı Ahmet Ertürk ve Başkan Yardımcısı Fethi Çalık ile bir görüşme yaptıklarını hatırlattı. Toprak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Toprak imzasıyla yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi:
"Sayın Halis TOPRAK Kamuoyuna duyurulduğu üzere 17 Şubat 2009 tarihinde Toprak Holding Yönetim Kurulu Başkanlığından istifa ederek görevini tarafıma devretmiştir.
Biz Toprak Grubu olarak Devletimize olan borcumuzun son kuruşuna kadar arkasındayız. Bugüne kadar yaptığımız 480 Milyon ABD Doları tutarındaki ödeme de bu arzumuzun göstergesidir. TMSF ile grubumuz arasında mevcut tüm sorunları çözme kararlılığındayız. Bu nedenle TMSF ile grubumuz arasında yakın tarihte yaşanan ilişkilerin şeklini ve akışını onaylamıyorum. Zira Devlet Kurum ve Kuruluşları ile uzlaşma içinde olmadan bir sonuca ulaşılabileceğine inanmıyorum.
Hedefimiz yaşanan sıkıntıları geride bırakarak 23 sanayi şirketimizle üretime devam ederek hem ülke ekonomisine katkıda bulunmak hem de Toprak Grubunu tekrar hak ettiği duruma ulaştırmaktır.
Bu hedefe ulaşmak maksadıyla; önümüzdeki süreçte öncelikle TMSF ile ortak bir noktada uzlaşmak arzusundayım. Bu doğrultuda ilk adımın göstergesi olarak 24 Şubat 2009 tarihinde Sayın Ahmet Ertürk ve Sayın Fethi ÇALIK ile görüşme yaptık.
Bilinmesini isterim ki biz her konuda uzlaşmaya hazırız ve bu doğrultuda çalışarak TMSF ile Grubumuz arasında mevcut tüm sorunları çözeceğimize inancımız tamdır."
(CİHAN)