BERNANKE: TÜM ARAÇLARI KULLANACAĞIZABD Merkez Bankası Başkanı Ben Bernanke, Kredi Sistemini Teşvik Etmek ve ABD Ekonomisinde Yeniden İyileşme Sağlanması İçin Ellerindeki Tüm Araçlarını Kullanacaklarını Söyledi.

ABD Merkez Bankası Başkanı Ben Bernanke, kredi sistemini teşvik etmek ve ABD ekonomisinde yeniden iyileşme sağlanması için ellerindeki tüm araçlarını kullanacaklarını söyledi. Bernanke yaptığı açıklamada, ABD ekonomisinde iyileşmenin yavaş olabileceği uyarısında bulundu.
Finansal krizin patlak verdiği 2008 yazından bu yana ABD Merkez Bankası'nın piyasayı sakinleştirmek ve yeniden ekonomik büyümeyi sağlamak için geleneksel olmayan metotları uygulamaya devam edeceklerini belirten Bernanke, ABD ekonomisinde iyileşmenin ne zaman başlayacağı konusunda bir tarih vermedi. ABD Merkez Bankası'nın finansal piyasalarda ve kuruluşlarda istikrarı sağlamak, kredi piyasasının çalışması için tüm araçları kullanma sorumluluğuna sahip olduğunu ifade eden Bernanke, kredi piyasasının çalışması ve piyasalarda istikrarın ekonomik iyileşmeye yardımcı olacağını bildirdi.

(Anadolu Ajansı)