İş Bankası Bedelsiz Temettüden 323 Milyon 53 Bin Tl'lik Hisse Senedi İhracı İçin Sermaye Piyasası Kurulu'ndan Başvurdu.

İş Bankası bedelsiz temettüden 323 milyon 53 bin TL'lik hisse senedi ihracı için Sermaye Piyasası Kurulu'na (SPK) başvurdu. İş Bankası Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu'nun (BDDK) kar dağıtmayın önerisine uyarak 323 milyon 53 bin TL'lik hisse senedi ihracı için SPK'dan onay istedi. Ostim Endüstriyel Yatırımlar ve İşletme A.Ş'de bedelsiz iç kaynaklardan 3 milyon TL'lik hisse senedi ihracı için SPK'ya başvurdu.

Yeni Gimat İşyerleri İşletmeleri A.Ş'de 15 milyon 360 bin TL'si çıkarılmış sermayeden karşılanmak üzere sermaye tavanını 53 milyon 760 bin TL'ye çıkarmak için SPK'dan onay istedi.
Garanti Bankası Garantili Şemsiye Fonu 1 milyar TL'lik, Garanti Bankası Koruma Amaçlı Şemsiye Fonu da 1 milyar TL'lik Yatırım Fonu Katılma Belgesi Payı ihracı için SPK'ya başvurdu. -SPK VESTEL'İN SERMAYE ARTIRIMINI ONAYLADI- SPK, Deva Holding A.Ş'nin bedelli nakit artırımından 96 milyon TL'lik hisse senedi ihracını ve Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş'nin bedelli nakit artırımından 160 milyon TL'lik hisse senedi ihracını kayda aldı. SPK, Oyak Yatırım Menkul Değerler A.Ş Trend Takibi Serbest Yatırım Fonu'nun 15 milyon TL'lik yatırım fonu payı ihracını onayladı. Ayrıca, Beypi Beypazarı Tarımsal Üretim Pazarlama Sanayi ve Ticaret A.Ş'nin 67 milyon 308 bin TL'si çıkarılmış sermayeden karşılanmak üzere kayıtlı sermaye tavanını yükseltme başvurusu kayda alındı. (ANKA)