Fenercell 30 Bin Aboneyi Buldu Hedefe Avrupa Liderliğini Koydu


Aziz Yıldırım Başkanlığındaki Yeni Yönetim Kuruluyla Özellikle Futbol Takımında Önümüzdeki 3 Yıl İçin Hedef Büyüten Fenerbahçe'de, Ticari Faaliyetlerini Sürdüren Şirketler de Büyük Hedefler İçine Girdi.

Aziz Yıldırım başkanlığındaki yeni yönetim kuruluyla özellikle futbol takımında önümüzdeki 3 yıl için hedef büyüten Fenerbahçe’de, ticari faaliyetlerini sürdüren şirketler de büyük hedefler içine girdi. Sarı-lacivertli kulübün 4 ay önce hayata geçen GSM hattı projesi Fenercell, taraftardan alacağı destekle kendi alanında Avrupa’nın zirvesine çıkmayı hedefliyor. Fenerbahçe İletişim Hizmetleri A.Ş Genel Müdürü Hakan Demir, 30 bin aboneleri bulunduğunu belirterek, "Fenerbahçe futbol takımının şampiyonluk yarışından uzaklaştığı bir dönemde hayata geçirdiğimiz proje, gayet başarılı bir şekilde devam ediyor. Dünyada da çok yeni bir konsept. Beklediğimiz sayıları elde ediyoruz. Şu anda geldiğimiz noktada net abone sayımız 30 bin" dedi.

Avrupalı meslektaşlarının, konunun uzmanlarının ve danışmanların değerlendirmelerinde, Avrupa’daki benzer platformlara göre çok iyi sonuçlar elde ettiklerinin ifade eden Demir, şu bilgileri verdi: "Avrupa’nın en büyüğü olmayı hedefliyoruz. Avrupa’yı yakından izliyoruz. Elde ettiğimiz sonuçlar genel olarak sanal mobil operasyonlar düzleminde, özel olarak da futbol operatörleri düzleminde son derece başarılı. Çok yakın bir gelecekte operasyonlarımız belli olgunluğa ulaştıktan sonra biz Avrupa’nın en büyüğü olmayı hedefliyoruz."
Listenin tepesinde oluruz
Fenercell’in Avrupa’da da dikkat çektiğini dile getiren Hakan Demir, şu bilgileri verdi: "Barcelona’da 13-14 Mayıs tarihlerinde düzenlenen ’MVNO (Sanal Mobil Operatör) Industry Summit 2009’ zirvesine konuşmacı olarak davet edildik. Sunumumuz en çok dikkat çekenlerden birisi oldu. Birlikte iş yapmak isteyen, proje geliştirmek isteyen firmalardan talep aldık. Fenercell’i Avrupa’ya duyurmak anlatmak için bir fırsat olduk. Taraftar potansiyeli nedeniyle, Avrupa’nın bu anlamda en büyüğü olmaya çok yakın adayız. Birkaç ay sonra belki böyle bir istatistik çıkacak ortaya ve o listenin tepesinde olacağız. En fazla abonesi olan futbol kulübü olacağız."
Galatasaray’dan öndeyiz
Demir, Galatasaray Kulübü’nün hayata geçirdiği GS Mobile projesinden, abone sayısında açık ara önde olduklarını ifade ederek, şöyle konuştu: "Bir önceki sene başlamış olsaydık bu sayıları 3-4’e katlamamız içten bile değildi. Başladığımızda Şampiyonlar Ligi’nde oynuyor olurduk. Bunlar sonuçlara yansıyor ama içinde bulunduğumuz futboldan uzak yaz dönemini de göz önüne alırsak, iyi sonuçlar elde ediyoruz. Galatasaray da bu işi yapıyor. Onların abone sayısından açık ara öndeyiz. Beşiktaş ve Trabzonspor’un da böyle bir proje hazırlığında olduğunu biliyorum. Rekabetimiz ilk önce abone sayısıyla ölçülüyor olacak." Fenerbahçe’nin haziran yayın geliri 5.2 milyon TL Fenerbahçe Sportif Hizmetler Sanayi ve Ticaret A.Ş., Türkiye Süper Ligi yayınlarından haziran ayında 5.2 milyon liralık gelir elde etti. Fenerbahçe Sportif Hizmetler Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin, Türkiye Süper Ligi yayın gelirleri ile ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) yayımlanan açıklamasında, 1 Haziran 2009 ile 30 Haziran 2009 arasında tahsil edilen Kdv’siz yayın geliri tutarının 5 milyon 246 bin 283.46 lira olduğu kaydedildi.haberler