Çin Mallarına Boykot Çağrısı

Türk Sağlık Sen Erzurum Şube Başkanı Atilla Soylu, Çin Mallarının Boykot Edilmesi Çağrısında Bulunarak, "Çin Malı Alarak Zulme Ortak Olmayalım." Dedi.
Çin'in Doğu Türkistan'da gerçekleştirdiği katliama tepkiler artarak devam ediyor. Türk Sağlık Sen Erzurum Şube Başkanı Atilla Soylu, Çin mallarının boykot edilmesi çağrısında bulunarak, "Çin malı alarak zulme ortak olmayalım." dedi. Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Atilla Soylu, düzenlediği basın toplantısında, Çin güvenlik güçlerinin Doğu Türkistan'da müslüman Uygur Türkleri'ne yönelik gerçekleştirdiği katliamı insanlık tarihine düşülen kara bir leke olarak nitelendirdi. Soylu, Doğu Türkistan'da gerçekleştirilen katliama toplumun duyarsız kalmamasını ve Çin mallarına boykot uygulanmasını istedi.

Yüzlerce müslüman Uygur Türkü'nün vahşi bir şekilde katledilmesine seyirci kalınmaması gerektiğini dile getiren Soylu, söz konusu vahşete karşı Erzurumlular'ın Çin malı satın almayarak tepki göstermeleri gerektiğini söyledi.
Çin hükümeti tarafından yıllarca baskı ve zulme maruz kalan Uygur Türkleri'nin sistemli bir şekilde asimilasyona tabi tutulduğuna vurgu yapan Sendika Şube Başkanı Soylu, "Çin malı kullanarak, Doğu Türkistan'daki zulme ortak olmamak için Çin mallarına ambargo uygulayalım. 'Çin malı kullanırsan eline Türk kanı bulaşır. Çin malı kullanmayın, zulme ortak olmayın' diyoruz. Bu vahşette hayatını kaybeden bütün Uygur Türkleri'ne Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz." dedi. Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Soylu, Çin'den gelen her ürünün üzerinde, 'Made in China' ya da 'Made in P.R.C' yazılı olduğunu da sözlerine ekledi. (CİHAN)