Son yıllarda tüketici isteğini göz önüne alan şirketler, yatırımlarını da bu doğrultuda sürdürüyor. Türkiye'nin otomotiv sektöründeki önemli markalarından Isuzu, müşterilerden gelen 'büyük bagaj istiyoruz' isteğini dikkate alarak, yeni model araçlarında bagaj büyüklüğünü iki katına çıkardı.


Anadolu Isuzu'da 2 metreküp bulunan bagaj alanı yeni modeli Isuzu Novo'da 4 metreküp oldu. Ayrıca yeni modellerde engelli ve yaşlıların araçtan rahatlıkla inip binmesi için yükseklik seviyesi de düşürüldü. Dünya genelinde yaşanan finansal kaynaklı ekonomik krize rağmen Türkiye'de yatırımlar hız kesmeden devam ediyor. Küçük otobüs segmentinin önemli markalarından Anadolu Isuzu, Türkiye'ye özel büyük bagajlı Isuzu Novo'yu üretti. Türk-Japon ortaklığının yeni ürünü olan Isuzu Novo, gelecek günlerde piyasaya sürülecek. Isuzu Novo, Isuzu Novo Lüks ve Novo Ultra modelleriyle piyasaya giren 27 kişilik küçük otobüs konforuyla müşteriye hitap edecek.
Isuzu Novo'nun tanıtımında konuşan şirketin Satış ve Pazarlama Direktörü Fatih Tamay, zaman içinde sektörde beliren yeni ihtiyaç ve standartları göz önüne alarak Novo modellerini hazırladıklarını söyledi. Araçların hem ekonomik hem de konfor açısından birbirlerinden farklı olduğunu ifade eden Tamay, araçların hem yurtiçine hem de yurtdışına satışlarının yapılacağını dile getirdi. Isuzu Novo'da müşteri memnuniyetini ön planda tuttuklarını kaydeden Tamay, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Yeni tasarımlarda artık araçlardan inişler kolay olacak. Engelli vatandaşlarımız inip binerken sorun yaşamayacak. Ayrıca kazalarda güvenliği sağlamak için her koltuğa güvenlik kemeri takıldı. Bagaj limiti de 2 metreküpten 4 metreküpe çıkartıldı." Tamay, ayrıca yeni modellerinin taklit edilmesinin de zor olacağını iddia etti.
Yakıtta cimri, gücü 190 beygir
Yeni nesil Isuzu, düşük yakıt özellikleriyle ön plana çıkacak. Araçlar, 4 silindirli sıralı direkt enjeksiyonlu ve 5.2 litre hacminde olacak. Bunun yanında enjeksiyon sistemi ile birlikte 2600 devirde maksimum güç çıkışını 155 HP'den 190 HP'ye, 1600 devir değerini 2000'e ve emisyon gerekliliğini ise 419'dan 513'e çıkardı. Bir önceki Anadolu Isuzu'larda bulunan 2 metreküplük bagaj kabini de 4 metreküpe yükseltildi.

zaman