Cep telefonu operatörü Avea'nın dört büyük kulüple mobil telekomünikasyon işbirliğinin projesi olan GSM hatları beş ayda 80 bin aboneye ulaştı. FenerbahçeKulübü'nün hattı Fenercell 47 bin ile en fazla aboneye ulaşırken GSMobile 27 binde kaldı. Yeni faaliyete geçen TrabzonCell de on günde 5 bin abone topladı. KartalCell ise bir ay sonra hizmete girecek.
Futbola önemli ölçüde sponsor desteği veren GSM (cep telefonu) operatörü Avea'nın taraftar-abone hatlarına gösterilen ilgi artıyor. Mart başında FenerCell ile taraftar-abone dönemi başlatan Avea, GSMobile ve TrabzonCell ile birlikte beş ayda 80 bin aboneye ulaştı. Bu rakamın yaklaşık 65 binini ise takımı için ilk kez Avea'yı kullanmaya başlayanlar oluşturdu. Şirketin Kurumsal İlişkiler Direktörü Tunç Berkman, bu tarifelere geçen taraftarların 50 bine yakınının diğer operatörlerden olduğunu söyledi. Beşiktaş taraftarlarına yönelik KartalCell'i de eylül ayı sonunda hizmete sokacaklarını duyuran Berkman, "2012 sonunda 1,5 milyon taraftarın bu kampanyalardan faydalanacağını öngörüyoruz." dedi. Böylesine bir hedef belirlemede 4 büyüklerin sezona iyi başlamasının da payı olduğunu söyledi. Bugüne kadar Fenercell 47 bin, GSMobile 27 bin abone aldı. TrabzonCell ise ilk on günde 5 bin aboneye ulaştı.
Taraftarlara sunulan tarifelerin yüzde 5 ile 20 arasında daha avantajlı olduğunu kaydeden Berkman, bu tarifeler sayesinde taraftarların ortalama aboneye göre yüzde 25 daha fazla konuşma yaptığını bildirdi. Spor kulüpleri de abonelere futbolculara ait hiçbir yerde bulunmayan özel görüntüler, imza günleri, kulüple ilgili en güncel haberler, hediye maç biletleri, formalar, futbolcularla tanışma ve sanal ortamda konuşma imkanı sunarak taraftarlarını artırmayı amaçlıyor. Avea, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonsporlu olan ama Avea'nın dışında bir operatör kullanan faturasız hat sahiplerine 100 kontöre her yöne 2 dakikası 1 kontörden konuşma imkanı sunuyor. Avealılar ise 150 kontör yükleyerek bu kampanyadan yararlanıyor. Numarasını taşıyan faturalı aboneler de ayda 49 liraya 750 dakika diğer operatörleri, toplam 6 bin dakika ev, iş telefonları ve tüm Avealıları arayabiliyor. Yeni 'Fenercell 6-0', 'GSMobile Eski Açık' ve 'TrabzonCell Süper Bordo' tarifelerine numaralarını taşıyarak gelen faturalı abonelere yıl sonuna kadar ayda 49 liraya diğer operatörlerle 750 dakika, kendi aralarında, diğer Avea tarifeleriyle ve sabit hatlarla toplam 6 bin dakika konuşma imkânı sunuluyor. Bu tarifelerden yararlanmak isteyen Avealıların aylık 60 lira ödemesi gerekiyor. Faturalı tarifeleri tercih eden ilk bin kişi 100 MB datanın sahibi de oluyor. Fiyatı 22 liraya inen 'Her Yöne180' tarifesi yıl sonuna kadar ekstra 60 dakika kazandırarak her yöne toplam 240 dakika konuşturuyor. 39 liraya inen Her Yöne 360 tarifesi ile de yıl sonuna kadar ilave 180 dakika hediye ile her yöne 540 dakika konuşma fırsatı sunuluyor.

Zaman