Müşteriyi Hangi Gizli Güçler Etkiliyor?"Müşterilerin Karar Verme Sürecine İlişkin" Araştırmaları ile Çığır Açan Ariely, Tüketici Davranışlarının Gizemini Paylaşacak.

Dünyanın en önemli Davranış Ekonomisi Profesörlerinden biri olan Dan Ariely, 21 Ekim 2009’da Perakende Günleri için Türkiye’ye geliyor.

İş dünyasında “müşterilerin karar verme sürecine ilişkin” araştırmaları ve “tuzak teorisi”yle çığır açan Ariely, tüketici davranışlarının gizemini paylaşacak.

“İnsanlar satın alma kararını nasıl veriyor, ‘tuzak teorisi’yle müşteriye ürününüzü nasıl kabul ettirebilirsiniz, müşterinin “yanlış karar verme riskini sıfıra indirmenin” formülü nedir” gibi birçok soruyu Perakende Günleri’nde cevaplayacak olan Ariely, satışları artırmada bilinen yolların dışına çıkmanın formüllerini aktaracak.

Yaptığı araştırmalara dayanarak müşterilerin “mantıksız” davrandığını ve bu mantıksızlıkların da belli “sistematiği” olduğu sonucuna vararak sosyal bilimler ve davranış ekonomisinde yeni bir çığır açan Ariely, “iş dünyasında tanınması gereken 10 kişiden biri ” olarak adlandırılıyor.

haberler.com