Fransız ilaç şirketi Sanofi-Aventis, üçüncü çeyrekte karının yüzde 6 arttığını ve Domuz Gribi aşısı satışlarının karını artıracağını bildirdi. Dünyanın en büyük üçüncü ilaç şirketi Sanofi-Aventis, bu yıl üçüncü çeyrekte karının geçen yıla göre yüzde 6 yükselerek 1,4 milyar Avro, gelirlerinin de yüzde 8 artışla 7,4 milyar Avro olduğunu açıkladı.

Şirket, Domuz gribi aşısı satışlarının dördüncü çeyrekte 500 milyon Dolar ek gelir getirmesini beklediğini ve satışların, gelecek yıl ilk çeyreğe kadar “aynı oranda” devam etmesini öngördüğünü belirtti.
Fransa'nın en büyük ilaç şirketi Sanofi-Aventis, 2009 yılının tamamı için hisse başına karının büyüme tahminini yüzde 10'dan yüzde 11'e çıkardı.
Sanofi-Aventis Üst Yöneticisi (CEO) Chris Viehbacher, “(Dördüncü çeyrekte) H1N1 ve mevsimsel grip aşısı satışlarında büyük satışlar göreceğiz” dedi.
Domuz gribi salgınının dünya çapında seyrinin ne olacağı ve ne zaman biteceği bilinmezken, Viehbacher, grip baskısının gelecek yıl Nisan ayına kadar bir unsur olabileceğini söyledi.

haberler.com