Opet, Türkiye’de ilk kez kullanılacak olan Opet Yakıt Kart’ı müşterilerinin hizmetine sundu.

Opet, sektöründe ilk olan bir projeyi daha hayata geçirdi. Opet Yakıt Kart ile anlaşmalı kurumlar Opet ve Sunpet istasyonlarından nakit ödemeden yakıt alımı yapma, ödemelerini ve filolarını anında takip etme ve indirimlerden yararlanma imkanına kavuşuyor.

Yakıt Kart ile sürücüler, Opet ve Sunpet istasyonlarından nakit ödemeden yakıt alımı yapabilecek. Opet Yakıt Kart, mal ve hizmet üreten, pazarlayan, taşıyan tüm ticari ve sanayi kuruluşlarına yakıt tedariği sürecinde etkinlik ve hız kazandıracak ve akaryakıt alımlarında indirimlerden yararlanmayı sağlayacak entegre bir sistem sunuyor.

Çok geniş bir uygulama alanına sahip olan Opet Yakıt Kart, yalnızca ticari ve sanayi kuruluşlarını değil, aynı zamanda bu kuruluşların tüm tedarikçilerini, bu tedarikçilerle çalışanları ve kuruluşun çalışanlarını da kapsıyor. Bu entegre hizmet sayesinde firmalar ve organizasyon içinde bulunan tüm kişiler akaryakıt alımlarında toplu alımın avantajlarından yararlanabilecek.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Opet Pazarlama Müdürü Yalçın Lokmanhekim, , Opet’in müşteri memnuniyetinde 2006 yılı endeksinde “en beğenilen ve en güvenilen akaryakıt şirketi” seçildiğini hatırlattı. 2007’de motorin ve benzin grubuna giren beyaz ürünlerde % 14,5, endüstriyel ürünlerde ise % 15 pazar payına sahip olduklarını belirten Lokmanhekim, yıllık 4.2 milyar dolarlık ciro elde ettiklerini söyledi.

2005 yılında başladıkları Opet Kart sistemi ile 1.6 milyon müşteriye ulaştıkları bilgisini veren Lokmanhekim, ilerleyen zamanlarda Opet Yakıt Kart’ın kapsamını giderek genişleteceğini ve hedeflerinin bu uygulama ile ticaretin her alanındaki yakıt tedariği sürecine kolaylık sağlamak olduğunu belirterek, “Hali hazırda kupon sistemiyle yürüttüğümüz uygulamayı teknolojik altyapı ile geliştirerek daha verimli bir hale getirdik.

Sistem özellikle, geniş filo sahibi şirketlere, indirim de dahil çok önemli olanaklar sunuyor. Türkiye’nin öncü ve yeniliklere imza atmayı ilke edinmiş akaryakıt dağıtım şirketi olarak müşterilerimizin hayatlarını kolaylaştıracak projeler geliştirmeye devam edeceğiz.” dedi.

Lokmanhekim’in ardından söz alan Opet Teknoloji ve Otomasyon Satış Müdürü Hakan Koca da projenin detayları hakkında bilgi verdi. Koca, Opet Yakıt Kart projesinin Tariş, Borusan ve Demirdöküm ile başladığını duyurdu. Koca, Opet Yakıt Kart projesi ile 2007 yılında 100 milyon YTL’lik ciro hedeflediklerini ve ilk anda Tariş üyesi 40 bin çiftçiyi Opet Yakıt Kart üyesi yaptıklarını sözlerine ekledi.

Opet Yakıt Kart bilgileri yakıt alım sırasında online olarak Opet Merkez’e ulaşarak burada yapılan kontrollerden sonra yakıt ikmali yapılıyor. Kart ile yapılan alım bilgileri ay boyunca Opet Merkez’de toplanarak ilgili firmaya ay sonunda faturalanıyor. İlk aşamada Tariş ile hayata geçirilen uygulama; nakliye, lojistik, turizm ve sanayi şirketleri için önemli avantajlar sağlayacak.