Fındık üreticisine ödeme tarihi açıklandı


Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Giresun'da yüz binlerce fındık üreticisini ilgilendiren sevindirici haberi verdi. Bakan Şimşek, alan bazlı fındık gelir desteği ödemelerinin yapılacağı tarihleri açıkladı.Fındık üreticilerinin beklediği haber Maliye Bakanı'ndan geldi: destekleri 23-25 Mart tarihleri arasında ödeyeceğiz

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Giresun'da fındık üreticilerini sevindiren müjdeyi verdi. Şimşek, alan bazlı fındık gelir desteği ödemelerinin 23-25 Mart tarihleri arasında yapılacağını söyledi. Bakan Şimşek, tüm hazırlıkların tamamlandığını ve üreticiye 705 milyon lira ödeme yapılacağını söyledi.

Giresun'a gelen Bakan Şimşek ilk olarak Giresun Üniversitesi'ne bağlı Espiye Meslek Yüksekokulu binasının açılışına katıldı. Burada konuşan Şimşek, alan bazlı fındık gelir desteği ödemelerinin 23-25 Mart tarihleri arasında başlayacağını açıkladı.

Eğitimle ilgili değerlendirmelerde de bulunan Bakan Şimşek, "AK Parti hükümeti olarak eğitime büyük önem veriyoruz. Bunu sözde değil uygulamalarımızla gösteriyoruz. Kamuya aldığımız her iki personelden birisi öğretmendir. Eğitime aktardığımız kaynağın karşılığını ileriki dönemlerde çok iyi şekilde alacağız. Türkiye'nin önceliklerini iyi biliyoruz. Bu yönde çalışmalarımızı sürdürüyoruz." dedi.


CİHANHaber 7