Şenol Baştakar'ın haberi
Gebze-Harem ve Bostancı-Kadıköy hattında bin minibüs esnafının ehliyetine el kondu
3’üncü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’nün bir süredir Anadolu Yakası’nda Pendik-Kadıköy, Kadıköy-Kayışdağ, Bostancı-Kayışdağ,Gebze-Harem güzergahlarında yaptıkları denetimler sonucunda kestiği para cezası yanı sıra, binin üzerinde minibüs esnafının ehliyetine de el koydu.
MAĞDUR EDİLİYORUZ
Son dönemde gerçekleştiren trafik denetimlerinin minibüs esnafını mağdur edildiğini belirten İstanbul Minibüs Esnaf Odası Başkanı Koray Öztürk, ceza karşı olmadıklarını, ancak ceza puanının 10’dan 20’ye çıkarılmasının minibüs esnafının zora soktuğunu söylüyor. 1000’in üzerinde esnafın ehliyetinin alındığını altını çizen Öztürk, “Ayakta yolcu alan minibüs esnafına her yakalanışta 62 TL ceza uygulanıyor. Bu 5 kere tekrarlandığında esnafımızın ehliyetine 2 ay süreliğine el konuluyor” diyor.
EMNİYET KARARLI
Uygulamayı her sabah aralıksız sürdüren C Böle Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Ekipleri, denetimlerin süreceğini belirtiyor. Minibüslerin ayakta yolcu almaması gerektiğini söyleyen bir emniyet yetkilisi, “Bile bile kural hatası işliyorlar. Vatandaşı balık istifi gibi minibüslere dolduruyorlar. Biz vatandaşın can ve mal güvenliğini koruyoruz. Halkın huzuru için herkes kurallara uyacak.Yorumla:net