Turizm Yatırımcıları Derneği (TYD) Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Gür, Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgelerindeki inanç turizmini dünya turizmine açmak için ciddi çalışmalar başlattıklarını söyledi.


TYD'nin ''Yaza Merhaba Partisi''nin ikincisi, Antalya'nın Tekirova beldesindeki Güral Premier Hotel'de, turizm sektöründen davetlilerin katılımıyla gerçekleştirildi.
Gecede konuşan Gür, Türk turizminin büyüdüğünü, ancak gelecekte Türk turizmini bekleyen birtakım sorunlar da olabileceğini belirtti.
Tekirova'da bugün yaptıkları yönetim kurulu toplantısında Türk turizmini çok boyutlu olarak ele aldıklarını bildiren Gür, toplantıda bundan sonra turizm sektörünün enflasyon oranlarını açıklama kararı aldıklarını ifade etti.
Turizm sektörünün çok dinamik olduğunu kaydeden Gür, sektörde olumlu veya olumsuz durumların olabileceğini, ancak hep birlikte hareket edilmesi halinde iyi konumlara varılabileceğini söyledi.
TYD olarak, Türkiye'nin turizm varlığını geliştirdiklerini belirten Gür, ''Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgelerindeki inanç turizmini dünya turizmine açmak için ciddi çalışmalar başlattık. Ülkemizin tarihi ve kültürel varlığına baktığımızda böylesine büyük bir zenginlik hiçbir yerde yok'' diye konuştu.
Gür, gecenin düzenlendiği otelin kısa zamanda yapıldığını, fiziki güzelliği, kalitesi ve mutfağının zenginliği açısından çok başarılı olduğunu bildirdi.
Oteli yapan Güral Porselen Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Güral'ın sadece bölgeye değil, Türk turizmine de büyük değer kattığını belirten Gür, Güral'a Türk turizmine yaptığı katkı dolayısıyla teşekkür etti.
Konuşmanın ardından Turgut Gür, Güral Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Güral'a, gecenin düzenlenmesindeki katkısı ve yeni hizmete giren otel nedeniyle teşekkür plaketi verdi.
Bu arada, turizmciler Atilla Silahtaroğlu ve Mithat Yenigün'e de yeni açtıkları tesisler dolayısıyla plaket verildi.

kaynak: Haber7