Süper Lig heyecanına sayılı günler kaldı. Avea, futbolseverleri ekran başına kilitleyecek maçların özetlerini 45 dakika sonra cep telefonuna taşıyor. Aboneler haftada 1,5 TL karşılığında sadece golleri değil, tartışmalı pozisyonları da defalarca izleyebilecek.
Bu sene Süper Lig maç görüntülerine Digiturk haricinde, oyundan sonra 12 saat boyunca yayınlama sınırlaması getirildi. Bunu fırsata dönüştüren GSM operatörü Avea, Süper Lig maç özetlerini müşterilerine izleme imkanı tanıyan yeni 'Avea Lig Paketi' çıkardı. Avea pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hakan Kaplan, söz konusu pakete üye olan Avea müşterilerinin haftada 1,5 liraya tüm Süper Lig maç özetlerini ve gollerini, oyundan 45 dakika sonra cepten izleyebileceğini söyledi. Futbola farklı kanallarla desteğini sürdüren Avea, sunduğu 'Lig Paketi' ile 2010-2011 lig sezonunu ceplere taşıyor. Şirket, yeni servisi söz konusu lig paketi ile abonelerine, haftada 1,5 liraya Süper Lig maçlarının, ayrıca Bank Asya 1. Lig maçlarının özet görüntülerini cep telefonlarından izleme imkanı sunuyor. Hakan Kaplan, "Sunduğumuz lig paketi ile abonelerimiz, tüm takımların maçlarının özet görüntülerini maçlardan sonra cep telefonlarından ilk haftada ücretsiz, sonraki haftalarda da sadece 1,5 TL'ye izleme imkânına kavuşuyor." dedi. Kaplan, söz konusu pakete 1 yıl içerisinde 1 milyon abone olunmasını beklediklerini söyledi.
Kaplan, dünya nüfusunun yüzde 70'inin sporla ilgilendiğini, spor dünyasına akan yıllık kaynağın 250 milyar dolar; spor yapan ve izleyenlerin oluşturduğu endüstrinin ise 500 milyar doları bulduğunu söyledi. Şirketin spor yatırımları ve Türk futboluna sağladığı katkılar konusunda değerlendirmelerde bulunan Hakan Kaplan, spora destek vermenin şirketin vazgeçilmezleri arasında yer aldığını ifade etti. Yerel futbola yaptıkları yatırımlar ile Türkiye'nin bilinirliğine katkı sağlamayı amaçladıklarını söyleyen Kaplan, "Bugün şirketin pazarlama iletişimi bütçesi içerisinde futbolun payı yüzde 15. Bu, futbola olan desteğimizin açık bir göstergesi." dedi. Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor ile işbirliğine giderek 'dört büyüklerin' mobil iletişim alanında kendi markaları ile hizmet vermelerini de sağladıklarını aktaran Kaplan, şu an kulüp markalı hatlar ile toplamda 610 bini aşkın taraftara ulaştıklarını söyledi. Kaplan ayrıca, 2008 yılından bugüne futbol paketi kullanıcılarına toplam 5 milyon TL'lik kontör/dakika hediye ettiklerini ve 5 milyon lira değerindeki TL Kart'ların yaklaşık 10 futbol sahasını kaplayacak ölçüde olduğunu ekledi.

Lig Paketi hangi avantajları sağlıyor?
Tüm takımların maçlarının özet görüntülerini maçlardan sonra cep telefonlarından izleme imkanına kavuşuluyor.
Sadece golleri değil, maçların tartışmalı ve önemli pozisyonları da defalarca seyredilebiliyor. Çünkü videoları izlerken ve Lig Paketi wap sayfalarında gezerken tüketilen veri için ayrıca ücretlendirme yapılmıyor. Tüm takımların, 2010-2011 sezonunda oynanmış maçlarının videolu arşivine ve haftanın maçlarının zengin içeriklerine maçtan sonra Lig Paketi wap sayfasından ulaşılabiliyor.
Maç öncesinde; maçın saati, yeri ve hakemi, maç süresince; gol bilgisi, kırmızı kartlar, wap sayfasında yer alıyor.

Zaman