İş Bankası, yılın ilk 6 aylık döneminde 1,8 milyar lira net kâr elde etti. Kârını geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 31 oranında artıran bankanın aktif büyüklüğü ise 124 milyar liraya ulaştı.Banka Türk Lirası kredilerde yüzde 15, yabancı para kredilerde ise yüzde 24 oranında büyüyerek toplamda yüzde 18'lik artışla 57 milyar liralık kredi hacmine ulaştı. Kredilerini konsolide bazda da yüzde 17 artırarak 62 milyar liraya yükselten banka, bu performansı ile sektörün en çok kredi veren bankası konumuna geldi. Kurumsal ve ticari nitelikli kredi hacminde sağlanan yüzde 22 oranındaki artışın yanı sıra ilk çeyrekte konut kredilerinde sergilenen performansın ikinci çeyrekte de devam ettirilmesi sonucunda bu kalemde kaydedilen yüzde 16 oranındaki büyüme, bahse konu sonuçların elde edilmesinde önemli rol oynadı. Banka, kredi hacmini büyütürken, bu dönemde de takibe intikal eden kredilere yüzde 100 karşılık ayırmaya devam etti.
İş Bankası, mevduatta sektörün üzerinde büyüyerek 80 milyar liranın üstünde mevduat hacmine ulaştı. Yıl sonuna kıyasla toplam mevduat hacmi yüzde 11 artış gösteren bankanın, TL mevduattaki büyümesi ise yüzde 21 olarak gerçekleşti. Yılın ilk altı aylık döneminde sorunlu kredilere aktarılan kredilerde azalış kaydedilirken, sorunlu kredilere aktarılmış olan kredilerin tahsilinde başarı sağlandı. İş Bankası'nın 2009 yılı sonunda bin 93 olan şube sayısı bin 119'a, 22 bin 473 olan personel sayısı ise 23 bin 665'e yükseldi. İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince, bankanın ekonomiye katkı sağlama hedefleri doğrultusunda, sağlıklı ve sürdürülebilir büyüme stratejisini kararlılıkla uygulamaya devam edeceğini bildirdi.

Türk Ekonomi Bankası (TEB) ise 2010 yılı ilk yarısında konsolide bazda 107 milyon lira net kâr açıkladı. Bankanın 30 Haziran 2010 ara döneminde vergi öncesi 132 milyon lira, vergi sonrası 107 milyon lira kâr elde ettiği, önceki yıl sonu ile karşılaştırıldığında toplam konsolide aktiflerin yüzde 6,2'lik artışla 18,1 milyar liraya ulaştığı bildirildi.

Zaman