Mobilya Kent'in alan tahsisi tamam

Kayseri Kocasinan Belediye Başkanı, 8,6 milyon euroluk Mobilya Kent Projesi'yle ilgili alan tahsislerinin tamamlandığını söyledi.

Başkan Bekir Yıldız, Mobilyacılar Odası Başkanı Mehmet Ali Çevrim, Başkan Vekili Mustafa Fındık, Genel Sekreter Ercan Sarıkaya, Proje Mimarı Mehmet Kütahneci ve AB Proje Koordinatörü Yusuf Orhan ile Mobilya Kent Projesi'ne ilişkin çalışmaların değerlendirildiği bir toplantı yaptı. Erciyes Küçük Sanayi Sitesi adıyla kooperatifleştirilen Mobilya Kent'te proje çalışmalarının bitirilerek, alan tahsisiyle inşaat aşamasına gelindiğini belirten Başkan Bekir Yıldız, şu bilgileri verdi: "İlk bölüm arsanın Büyükşehir Belediyesi'nden tapusunu alarak tamamladık. O bölüm inşaata hazır hale geldi. İkinci bölüm arsa tarım alanından çıkarıldı, Milli Emlak'tan tapu devir tahsisatı da 1,5 ay içinde olacak."

Başkan, muhtelif bölgelerde üretim yapan kiracı KOBİ'leri işyeri sahibi yaparak büyümelerinin önünü açma amacındaki özel projede iyi bir şartname hazırlayıp işi bitirmenin en büyük dilekleri olduğunun altını çizdi. Yıldız, "Proje şimdi finans ve inşaat aşamasına geldi. Projemiz 8,6 milyon euroluk ama artık Türkiye'de inşaatla ilgili her türlü müşavirlik, yapım ve kontrol hizmetleri veriliyor. Türk müteahhitleri yurt dışında çok büyük projeleri başarıyla gerçekleştiriyor. Önemli olan iyi bir organizasyon kurmaktır. Elinizin altında olacak organizasyonun boğazını sıkarak işi bitireceksiniz. Dışarıdaki adam elinin ucuyla işi tutuyor. Biz buradan takip edip bu işi bitirmeliyiz." şeklinde konuştu.

CİHAN