Bir yılda 1804 kaçak cezası kesildi

Tedaş ekipleri tarafından geçen yıl yapılan kaçak elektrik kontrollerinde kaçak tespit edilen 1804 aboneye para cezası kesildi.

Yapılan denetimler sonucu kaçak elektrik kullanımı geçen yıla oranla 5 puan düştü

Batman Tedaş İl Müdürlüğü 2010 yılında yaptığı kaçak elektrik denetimlerinde, kaçak elektrik kullandıkları tespit edilen 1804 aboneye ceza kesildiği açıklandı. Batman Tedaş Müdürü Abdulkadir Özer, kaçak kontrollerinin aralıksız devam ettiğini belirterek, 2010 yılında kaçak kullanım oranının bir önceki yıla göre azaldığını belirtti.

Özer, "Kaçak elektrik kullanımı yüksek olan Batman'da önceki senelere nazaran düşüş yaşandı. Batman'da kaçak kullanımı 2009 da yüzde 68 iken 2010 yılında yüzde 63 seviyelerine indi. Bu yıl 1804 kişi tespit edilerek haklarında yasal işlem başlatıldı. Bunda sıkı denetimlerimizin büyük etkisi oldu. Denetimlerimiz devam ediyor. Kaçak kullanım oranını daha da aşağıya çekmeyi hedefliyoruz." dedi.

Batman'da bulunan mevcut trafoların da ihtiyacı fazlasıyla karşıladığını söyleyen Özer, "Trafolarımız kesinlikle Batman'ın ihtiyacını karşılayacak durumda. Kaçak oranlarının yüksek olması ve trafolarımızda aşırı yüklenmesinden dolayı lokal bazda arızalarımız oluyor. Bu konuda vatandaşlarımızdan yardımcı olmalarını ve duyarlı olmalarını istiyoruz." diye konuştu.

CİHAN