Benzinde indirim müjdesi!


Petrol fiyatlarında meydana gelen düşüşler yurtiçine akaryakıt fiyatında indirim olarak yansıdı.24.05.2011 SalıDünya ham petrol fiyatlarında yaşanan düşüş pompa fiyatlarına da yansıdı. Bugünden itibaren benzin fiyatlarına 4 kuruş indirim geldi.

110 doları gören ham petrol fiyatları akaryakıtta indirim sağladı. Dün uluslararası borsalarda ham petrol fiyatlarının 110 dolara inmesi ve uzun süredir bu seviyesini koruması üzerine TÜPRAŞ bugünden geçerli olmak üzere benzin türlerine 4 kuruş indirim yaptı.

İndirimin ardından İstanbul'da 4.18 TL'ye satılan 95 oktan benzinin fiyatının 4.14 TL'ye, 4.30 TL'ye satılan kurşunsuz 97 oktan benzinin fiyatının da 4.26 TL'ye düşmesi bekleniyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın akaryakıt fiyatlarına ilişkin "Fiyatlar serbest piyasada ama zammı da bizden biliyorlar" açıklamasının ardından Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu fiyat oluşumlarını yakın takibe almıştı. Takibin ardından 9 Mayıs'ta benzine 10 kuruş, motorine ise 8 kuruş indirim yapan TÜPRAŞ, dün de bir indirim daha yapmış oldu. Yetkililer, motorin fiyatlarının da takip edildiğini belirterek, yarın motorine indirim gelebileceğini söyledi.finans.samanyoluhaber.com