Akaryakıtta büyük tehlike - Video


Aslında akaryakıt değil ama onun gibi kullanılıyor. İşte akaryakıt sektöründe kaçakçılığa varan vahim iddialar.


14.Haziran.2011,19:56:04
VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ...
10 numara yağ üzerindeki ÖTV'nin kaldırılması, yağın amacı dışında kullanılmasının önünü açtı. Yağı sanayide kullanılacakmış gibi getirip tenekelerle satıyorlar. Petrol Ürünleri İşveren Sendikası'nın yaşanan çarpıklığa dikkat çekmek için yaptığı basın toplantısının hemen ardından Samanyolu Haber Ekibi Taksim Meydanı'nda 10 numara yağın kullanım sıklığını öğrenmek için Halk Otobüsü şoförlerine mikrofon uzattı.

<p><a rel="nofollow" href="http://www.kure.tv/webtv/803-haber/10-numara-yag-can-guvenligini-tehdit-ediyor/7908-Bolum/91367/&embeddedplayer=v1">"10 numara yağ" can güvenliğini tehdit ediyor</a></p>

Kullanmadığını söyleyenler vardı. Ancak bir şoför ise tam tersini anlattı.Özel Halk Otobüsü Şoförü adres de veriyor. İddiaya göre yakıt olarak satılması yasak olan 10 numara yağ için kampanya bile yapılıyor. Bir otobüsün deposu motorinle yaklaşık 375 liraya doldurulurken, aynı depo 10 numara yağla 3'te biri fiyata sadece 125 liraya doluyor. 10 numara yağ,AnkaraOstim'de 16 kişinin hayatını kaybettiği patlamalardan sonra da gündeme geldi.
SAMANYOLU HABER TV