Vodafone ve Arçelik arasında yapılan işbirliği ile Arçelik ve Beko bayiilerinde Vodafone faturalı hat ve sanal kontör ürünleri satışa sunulacak...

Vodafone Üst Yöneticisi (CEO) Attila Vitai, numara taşınabilirliğine ilişkin, "Benim beklentim yazın sonunda bunun Türkiye'de gerçekleşeceği yönünde" açıklamasını yaptı.
İşbirliğinin tanıtımı dolayısıyla düzenlenen toplantıda konuşan Vodafone Üst Yöneticisi (CEO) Attila Vitai, operatörlerin gelecekteki başarısının müşterilere yakın olmasından geçtiğini ifade ederek, piyasaya baktıklarında Arçelik'in bu gereklilikleri yerine getirdiğini, bu nedenle ürün ve hizmetlerinin dağıtılmasında Arçelik ile görüşmeye başladıklarını söyledi.
Vitai, "Bu bizim için tarihi bir anlaşma. Bu anlaşmanın ardından bize pek çok fırsatlar gelecek. Bu bizim için bir platform da getirecek. Bu platform çerçevesinde 3G ürünlerini de müşterilerimize sunabileceğiz" diye konuştu.
NUMARA TAŞINABİLİRLİĞİ

Attila Vitai, gazetecilerin sorularını yanıtlarken de bir Avea yöneticisinin Ulaştırma Bakanlığı'na atanmasının numara taşınabilirliği konusunda bir avantaj getirip getirmeyeceği sorusu üzerine, numara taşınabilirliği konusunda biri hariç bütün tarafların bu konuda çok istekli olduğunu söyledi.

Cuma sabahı Telekomünikasyon Kurumu ile bir toplantı
yaptıklarını ve onların da numara taşınabilirliğinin önemini vurguladığını kaydeden Vitai, numara taşınabilirliğinin piyasaya yeni girişleri sağlayabilecek bir uygulama olduğunu söyledi.

'TÜKETİCİLERE YARAR SAĞLAR'

Konuya ilişkin ilgili bakanlarla ve rakiplerle işbirliği içinde olacaklarını kaydeden Vitai, bunun tüketiciler ve rekabet için de iyi olacağını ifade etti.

Turkcell'in açtığı dava nedeniyle bu süreçte bir gecikme yaşanıp yaşanmayacağı konusunda yasal sürecin ne kadar süreceğini bilmediğini dile getiren Vitai, "Beklentim yazın sonunda bunun Türkiye'de gerçekleşeceği yönünde. Muhalefet eden bir şirket var umarım onları da projede yer almaya ikna edebiliriz" dedi.

Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı ve Arçelik Genel Müdürü Aka Gündüz Özdemir de, "İnanıyorum ki Vodafone'nin Türkiye pazarındaki hedeflerinin gerçekleştirilmesine çok önemli itici bir güç olacağız” şeklinde konuştu.

Yeni şafak