10. Uluslararası Turizm Akademisyenleri Konferansı, Muğla Üniversitesi’nin katkılarıyla LykiaWorld Ölüdeniz’de yapılacak.

1988 yılında Uluslararası Turizm Akademisyenleri’nin kurmuş olduğu ve merkezi Hong Kong’da bulunan Turizm Akademisyenleri Vakfı’nın bu seneki konferansı, 15-20 Mayıs tarihleri arasında LykiaWorld Ölüdeniz tesisinde gerçekleştirilecek. 2 yılda bir ve bundan önce Pekin’de düzenlenen bu konferansa, dünyanın çeşitli ülkelerinden 50’ye yakın akademisyen katılacak. Bu yılki konferansın konusu ise, “Geçmişte, Zamanımızda ve Gelecekte Turizm Araştırmaları”.

Turizm alanında önemli olan bu konferansa ev sahipliği yapmaktan büyük memnuniyet duyduklarını belirten LykiaGroup Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Silahtaroğlu: ‘’Turizm trendlerinin gerek dünyada gerekse Türkiye’de bilimsel olarak üniversitelerde tartışılmasının vazgeçilmez olduğuna inanıyoruz. Dünyanın önde gelen üniversiteleri tarafından Türkiye’nin tanıtımına da katkıda bulunacak bu konferansa, ev sahipliği yapmaktan gurur duyuyoruz’’ dedi.

14 ayrı panelin düzenleneceği konferansta çeşitli ülkelerin profesörleri tarafından 11 sunum yapılacak. Konferansın önemli konuları arasında, “turizm konusunda ön tahminin geliştirilmesi, markalaşmanın ayakları, bölge kalite göstergeleri, uzun kalış trendleri, kitle turizmindeki gelişmeler, Alman turistlerin Türkler’e karşı tavırları, pozitif psikolojiyle turist tavır etüdlerinin ilişkisi, Türkiye’nin turizm gelişimi oryantasyonu” v.s. yer alıyor.