Trakya Bölgesi Doğal Gaz Dağıtım A.Ş., bir yıla yakın süren altyapı çalışmaları sonucunda Çerkezköy Fevzipaşa Mahallesi, Gaziosmanpaşa Mahallesi ve Yıldırım Beyazıt Mahallesi’ne doğal gaz verildi.

Trakya Bölgesi Doğal Gaz Dağıtım A.Ş. Bölge Müdürü Mehmet Telci, Çerkezköy’ün tüm mahallerine önümüzdeki 4 yıl içinde doğal gaz arzının sağlanacağını söyledi.

Zorlu Enerji çatısı altında faaliyetlerini sürdüren Trakya Bölgesi Doğal Gaz Dağıtım A.Ş., bir yıla yakın süren altyapı çalışmaları sonucunda Çerkezköy Fevzipaşa Mahallesi, Gaziosmanpaşa Mahallesi ve Yıldırım Beyazıt Mahallesi’ni doğal gaza kavuşturdu.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu APDK’dan geçtiğimiz yıl 30 yıllığına dağıtım lisansı alan Trakya Bölgesi Doğal Gaz Dağıtım A.Ş., bölgeye doğal gazı bir yıl sonra verdi.
Trakya Bölgesi Doğal Gaz Dağıtım A.Ş. Bölge Müdürü Mehmet Telci, yaptığı açıklamada, Çerkezköy’de bugüne kadar 68 bin 330 metre PE (polietilen) şebeke, 9 bin 260 metre çelik hat, 1582 adet servis hattı tamamladıklarını kaydetti.
Önümüzdeki yıl içinde de Çerkezköy’de çalışmalara hız vereceklerini vurgulayan Telci, doğalgazın Çerkezköylülere daha ekonomik ve çevreci ısınma olanağı sunacağına dikkat çekti.
Mehmet Telci, doğal gaz kullanıcılarına, gaz verilme işlemi sırasında mağdur olmamaları ve iç tesisat yapımı ve dönüşümlerinin belirli standartlar çerçevesinde gerçekleştirilebilmesi için, sertifikalı firmalara başvurmalarını önerdi.
Eylül 2007 tarihine kadar 81 adet firma Trakya Bölgesi Doğal Gaz Dağıtım A.Ş.’den İç Tesisat ve Servis Hattı Sertifikası aldı.
(ANKA)