'Şiddete başvururuz'İletişimle ve ADSL bağlantılarıyla ilgili şikâyetler olduğunu ifade eden Dokuyucu, yöneticileri 'şarteller iner' diye uyardı.

18.10.2007 06:21 Türk Telekom'la Haber-İş Sendikası arasındaki toplu iş sözleşmesi görüşmelerinden bir sonuç çıkmaması üzerine, greve başlayan çalışanlar dün Mecidiyeköy Telekom Müdürlüğü önünde toplanarak yönetimi protesto etti. Haber-İş Sendikası, Haber-Sen, Türk-İş'e bağlı bine yakın işçiye sivil toplum kuruluşları da destek verdi. Ellerinde "Telekom Oger'in çiftliği olmayacak", "Telekom halkındır geri alacağız" yazılı dövizler taşıyan grup, sık sık "Oger şaşırdı, sabrımızı taşırdı", Telekom işçisi köle değildir" şeklinde sloganlar attı. Toplantıda bir konuşma yapan Haber-İş Sendikası 1 No'lu Şube Başkanı Levent Dokuyucu, işçilerin toplam kârın yüzde 5'ini istediğini belirtti. Dokuyucu, "Kâr, 2006'da 700 milyon dolar. Önceki yıllarda bu rakam 1.5 milyon dolardı. Aradaki 700 milyon dolarlık fark, 'tatlıya bağlayalım' reklamlarıyla medyaya akıtılmış. Bu haksızlık değil mi" diye sordu. İki gündür havaalanlarında, terminallerde, borsada, iletişimle ilgili olarak ve ayrıca ADSL bağlantılarıyla ilgili şikâyetler olduğunu ifade eden Dokuyucu, yöneticilere 'şarteller iner' uyarısında bulundu. Dokuyucu, "Grevde ısrarlıyız, taleplerimizin yerine getirilmemesi halinde şiddet dahil her yola başvururuz" dedi.
GÖRÜNTÜLER ARŞİV
Bu arada Türkiye Haber-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Akcan da, Türk Telekom'da kablo çalma, hatlara zarar verme gibi binlerce olayın yaşandığını, bunların tutanaklarla sabit olduğunu savundu. Akcan, "Görüntüler eğitim programlarından alınmış. Arkadaşlarım gürüntülerdeki bazı kişilerin emekli olduğunu bildirdi" dedi.
Sabah alintidir