İşçi Emeklilerinden 2008 Zamlarına TepkiTürkiye İşçi Emeklileri Derneği (Tied) Nazilli Şubesi'nden 2008 Yılı Zamlarına Tepki Geldi. CHP Nazilli İlçe Teşkilatını Ziyaret Ederek Hazırladıkları Dosyayı CHP'li Aydın Milletvekillerinin Meclise Taşımalarını İsteyen Başkan A.cahit Coşkun "Emeklimize Yapılan Bu Zam ile Günde Bir Simit Bile Alınmaz" Dedi.

Türkiye İşçi Emeklileri Derneği (TİED) Nazilli Şubesi'nden 2008 yılı zamlarına tepki geldi. CHP Nazilli İlçe teşkilatını ziyaret ederek hazırladıkları dosyayı CHP’li Aydın Milletvekillerinin meclise taşımalarını isteyen Başkan A.Cahit Coşkun “Emeklimize yapılan bu zam ile günde bir simit bile alınmaz” dedi.

Dernek yönetim kurulu üyeleri ile birlikte CHP İlçe Başkanlığına giden Coşkun, burada ilçe Başkanı Atila Talay’ı ziyaret ederek hazırladıkları dosyayı sundular. Coşkun 2008 zamlarının beklentilerinden çok düşük çıktığını ifade ederek “İşçi emeklilerine; 2008 yılı için öngörüldüğü şekliyle Bütçe Kanunu’nda yer alan ilk altı ay için yüzde 2 ve ikinci altı ay için gerçekleşen altı aylık enflasyon şeklindeki 6’şar aylık zamların beklentilerin çok uzağında kaldığı açıktır” dedi.

A. Cahit Coşkun konuşmasının ardından meclise gönderilmek üzere hazırlamış oldukları dosyayı Başkan Talay’a vererek, dosyayı Milletvekilleri aracılığı ile meclise taşınmasını istedi.

Atila Talay işçi emeklilerinin yaşadığı sıkıntıyı CHP olarak yakından takip ettiklerini ifade ederek, en kısa sürede sorunlarının çözümü için çalışma başlatacaklarını belirtti.