Dolara bir darbe daha!
14 Mart 2008 Cuma 11:46
Doların perişan hali sürüyor. Parite rekora koşarken, dolar diplere doğru iniyor. Bugün parite ne olur derseniz;


İlgili Haberler
17 milyar dolarlık iflasDoların uluslararası piyasalardaki dramatik seyri devam ediyor. ABD Hazine Bakanı Paulson'un 'güçlü dolar istiyoruz' açıklaması yetmedi. Carlyle Group'un iflası dolara bir darbe daha vurdu.

KAPALIÇARŞI'DA BUGÜN İstanbul serbest piyasada dolar 1,2300 YTL, avro 1,9200 YTL'den güne başladı.
Kapalıçarşı'da 1,2200 YTL'den alınan dolar 1,2300 YTL'den satılıyor. 1,9100 YTL'den alınan avronun satış fiyatı ise 1,9200 YTL olarak belirlendi.
Serbest piyasada önceki kapanışta doların satış fiyatı 1,2420 YTL, avronun satış fiyatı ise 1,9350 YTL olmuştu.
Global piyasalarda dalgalı ve hareketli seyir bugün de devam ediyor. Bir süredir dolar karşısında arka arkaya rekor kıran euronun ezberi bugün de bozulmadı. Yatırımcıların dolardan kaçış süreci euro/dolar paritesini 1.5651 ile yeni bir rekora taşıdı.

Dolardaki hareketi değerlendiren uzmanlar, ABD ekonomisine ilişkin tedirginliklerin dolar üzerinde baskı oluşturmaya devam ettiğinin altını çiziyor.

DOLARA CARLYLE DARBESİ
Dün Carlyle Grup'un 16.6 milyar dolarlık borcunu yeniden yapılandırmasında başarısız olduğuna ve iflas edebileceğine ilişkin açıklamalar, dolardaki aşağı gidişi hızlandırdı.

Tokyo Forex'in Genel Müdürü Masanobu Ishikawa, yatırımcıların dolardan giderek uzaklaştığına dikkat çekerek, "Dolar, euro ve yen karşısında yeni diplere doğru gedecek. ABD'deki subprime krizi bitişten henüz çok uzak" ifadesini kullandı.
Ishikawa, kurun bugün 1.57'yi görebileceğini kaydetti.

internethaber