Rahmi Koç: Sabancı iyi ciro yapıyorRahmi Koç, perakende alanındaki en büyük rakibi Sabancı Grubu'nun iyi ciro yaptığını söyledi.

24.01.2007 İstanbul'da Darty mağazasını açan Koç Holding Şeref Başkanı Koç, seçim yılı olması ve yaşanan bazı olaylardan dolayı işlerinde herhangi bir sorun görmediğini ifade ederken, "Arkadaşlar 2007'de bizim işlerde ümitli" dedi.

GURUR DUYDUM
Darty Türkiye mağazalarının CEO'su ve Koç Holding eski çalışanı Nedim Esgin'le mağazayı gezen Rahmi Koç, soruları yanıtladı. Mağazaya ilk defa geldiğini ve Esgin'in dediğine göre, Darty'nin konsept olarak benzerlerinden farklı olduğunu belirten Koç, mağazanın başarılı olmasını diledi.
Koç, "Elinizde yetişmiş bir kişinin yaptıklarından gurur duydunuz mu?" şeklindeki bir soruya da, "Öyle bir göğsümüz kabardı ki bildiğiniz gibi değil" diye cevap verdi.
ARÇELİK AYNEN DEVAM EDECEK
Dağıtım kanallarının bir değişimden geçtiği ifade edilerek, ''Artık Arçelik bayilikleri olmayıp, böyle satışlar mı yapılacak?''yönündeki bir soru üzerine de Koç, şu görüşleri aktardı:
"Hayır, hayır Arçelik böyle devam edecek. Daha o hale gelmedik. Gelecekte dünyada böyle bir trend kendini gösteriyorsa da Türkiye henüz bu durumda değil."
SABANCI İYİ CİRO YAPIYOR
''Rahmi Koç, grup olarak böyle bir yatırım yapmayı düşünüp düşünmediklerine ilişkin olarak da, bu tür mağazalarda her türlü malın satıldığını, ancak kendilerinin hala tek tip, münhasır bayilik şeklinde çalıştıklarını söyledi. Koç, "Ama gelecekte herhalde biz de düşüneceğiz'' görüşünü dile getirdi. İlk başlamanın avantajlarının olduğunu vurgulayan Koç, bu işi ilk yapan Sabancı Grubu'nun bayağı ciro elde etmeye başladığını duyduğunu ifade etti.
Patronlardünyası