Emekliye umut doğdu
21 Nisan 2008 Pazartesi 13:50
Emekli maaşlarına yeni düzenleme sinyali. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'ten konuyla ilgili açıklama geldi.


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, "Emekli maaşlarında yeni düzenlemeye gideceğiz. Son enflasyon rakamları ele alınarak intibak içinde değerlendirme yapacağız, çünkü intibakta sorunlar var" dedi.

Çelik yaptığı açıklamada, emekli maaşlarında yeni düzenlemeye gideceklerini belirterek, "Son enflasyon rakamları ele alınarak intibak içinde değerlendirme yapacağız, çünkü intibakta sorunlar var. Süper emekli, 95 emeklisi, 2000 öncesi emekli var. Bu emeklilerin hepsine ayrı uygulamalar yapılmış. Birisi 560 YTL, diğeri ise 720-960 YTL arasında maaş alıyor. Bu uygulamalar geçmiş hükümetler döneminden geliyor.

Emekliler aylıklarının bağlanmasıyla ilgili sistemden kaynaklanan sıkıntılarla karşı karşıyalar. Bunun da tespitlerini yaptırıyoruz. Umarım, ya intibak şeklinde bir çözüm, intibak şeklinde olmuyorsa emeklilerin diğer taleplerini başbakanın gündemine taşırız. Hükümet olarak Türkiye’nin imkanları çerçevesinde bir çıkış yolu bulacağız" diye konuştu
internethaber