Bilgisayar yazılımlarını, Serial - Warez - --- içeren sitelerden elde edilen yöntemlerle kullanmak doğru bir davranış olmadığı gibi sisteminizin güvenliğinide son derece tehlikeye sokacaktır.

Bu sitelerinden gelen şifreler ile birçok pahalı programın demo sürümü tam sürüme dönüştürülebiliyor. İşte bu noktada hiçbirşeyin karşılıksız olmadığını düşünmeniz gerekiyor, bilgisayarımıza daha bu tarz sitelere girerken bile bulaşan zararlılar sayesinde sisteminiz bir bot-ağının parçası haline gelir ve böylece spam dağıtıcı pozisyonuna geçer; tarayıcı casusları sizi yanlış sitelere yönlendirmeye başlar, casus yazılımlar da bilgisayarınızdaki verileri toplayarak bilmediğiniz 3. şahıslara göndermeye başlar.

Ayrıca Serial - Warez - --- içeren sitelerden bulaşan zararlılar, anti-virüs yazılımınızı kapatıyor, daha fazla eklentiyi sisteminize kuruyor, reklamlar gösteriyor, sabit diskinizde dolaşıp şifre, kredi kartı numarası ve önemli verileri arıyor ve çalıyor.

Bunun neticesinde bilgisayarınızdaki bilgi güvenliği ortadan kalkmış oluyor. Dolayısıyla her ne olursa olsun sistemimizde yasal ve lisanslı yazılım kullanmak bu noktada çok önem kazanıyor.

Yine başka bir nokta indirdiğimiz yazılımları, indirme sitelerinden yada rapidshare gibi paylaşım linklerinden kesinlikle indirmememiz gerekiyor, mutlaka yazılımın orijinal sitesini kullanmak doğru ve güvenli olandır.

Alıntıdır