Dramatik erkekler


Paris’te erkekler gelecek sezon ne giyeceklerini sonlandırırken, tasarımlar şaşaırtmaya devam etti.Sezonu tamamlarken Comme des Garcons, John Galliano, Dior ve Gareth Pugh dramanın merkezindeydi.
Comme Des Garcons, Gareth Pugh, John Galliano, Dior

Comme des Garcons:
Rei Kawakubo’nun geleneksel takımlara getirdiği farklı bakış açısıyla yaptığı değişiklikler ilgi çekiciydi. Takımlarda değişik kumaşlar kullanılmıştı. Ekose, leopar, baklava desenleri ceketlere karışmıştı. Etekler, tulumlar ve kısa paçalı etek pantolonlar yeni bir anlayış getiriyordu.

Dior:
Geniş boyunlu yeni gömlekler takımlarla harika bir kombinasyon oluşturmuştu. Aynı zamanda koleksiyonda uzun tişörtler ve sloganlar bir geri dönüş simgesiydi. Sloganlı tişörtlerin gelişini moda dünyası bu kadar kısa zamanda beklemiyordu.

Gareth Pugh:
Karanlıklar prensi Gareth Pugh kadınları getirdiği karanlıklara bu sefer de erkekleri götürdü. Plastik, deri ve metal, siyah ve girilerle vücutlarda robotlaşmış şekilleriyle gösterildi.

John Galliano:
18. yüzyılı rock ile birleştiren Galliano’da her zamanki gibi drama baş roldeydi. Sweatshirtlerdeki baskılar, paltolar ve sportif bluzlar podyumlardan tercüme edilebilecek parçalardandı.


ntv