Erkekleri şıklaştıranlar - Erkeklerin moda haftası son hızıyla


Erkeklerin moda haftası son hızıyla devam ediyor. Milano’dan son üç gün içinde geçen isimler de hayli iddialı. Filmlerden ve dönemlerden esinlenmeler oldukça revaçta.
Alexander McQueen, Zegna, Gucci, YSL ve Versace farklı bakış açılarıyla geleceğe yön verdiler.Alexander McQueen, Versace, Gucci, YSL, Zegna

Alexander McQueen: Koleksiyon Sweeny Todd filminden karekterleri andırıyordu. 19. yüzyıl kıyafetlerinin damga vurduğu tasarımlar kostümlü bir geçitten daha ötesiydi. Deri kasap önlüğü ve özellikle kısa tutulmuş olan paltolar koleksiyonun gözde parçalarıydı. Ayrıca modellerin gözlerinin kırmızıya boyanması McQueen'in dramatik havasını yansıtıyordu.
Ermenegildo Zegna: Kahvelerin her tonunun kullanıldığı defilede parlak kumaşlar göz doldurdu. Pantolonların içine sokulduğu uzun çizmeler bir süredir başka tasarımcılar tarafından da uygulanıyor.
Gucci: Gucci’de bol bol renk ve desen karmaşasını, oldukça dar pantolonlar tamamlıyordu. Deri takımlar 80’leri geri getirmişti.
Versace: Donatella Versace, 2010 kışı için buz renklerini seçmişti. Beyazlar, griler, çelik maviler ve griler koleksiyona hakim olan renklerdi.
YSL: Yakaları açık gömlek ve bluzlar dikkat çekerken, kısa ancak oldukça geniş pantolonların daha uzunların üzerine giyilmesi oldukça farklıydı ve yenilikçi bir yaklaşımdı.


ntv