Esguire dergisi Dünyada En İyi Giyinen 10 Erkek Listesini yayımladı.
2009′in En Şık 10 Erkeği Listede Amerika ve dünyanın son dönemde en çok isimlerinin başında gelen ve de geçtiğimiz yılda listede 4. sırada yer alan Demokrat Parti’nin Amerika Başkan Adayı Barack Obama düz ama uyumlu ve şık çizgisi ile yer alırken; şık ve stil sahibi Hollywood’un yakışıklı aktörü Christian Bale dünyanın en zengin ve en çok tanınan ailelerinden biri Rotschild soyadını taşıyan çevreci David Mayer de Rothschild Marks And Spencer‘ın başındaki isim olan Sir Stuart Rose İngiliz Kraliyet Ailesi’nden Kraliçe Elizabeth’in kuzeni Kent Prensi Michael İtalyan Endüstriyel Tasarımcı Lapo Elkann Sotheby’s Müzayedelerinin tanınmış ismi Tobias Meyer Politika yazarı ve yorumcusu Jeremy Paxman listedeki diğer isimler…
2009′in en şık erkeklerinin yer aldığı bu listede futbol severlerin yakından tanıdığı dünyanın en iyi teknik direktörleri arasında gösterilen İtalyan Fabio Capello da yer alıyor. İngiliz Milli Takımı’nı çalıştıran Copello ayrıca bir süredir Zeroh+ gözlük markasının tanıtımlarında yer alıyor.
Derginin yayımladığı listede en çok tartışılan isim ise rahat ve kendine özgü tarzıyla dikkat çeken rap yıldızı Lupe Fiasco. Listede artık dünyaca bir erkek stil ikonu kabul edilen David Beckham‘ın yer almaması ise bir diğer tartışılan konu.
Esguire dergisinin moda köşesi tarafından her yıl seçilen bu listede ömür boyu bu ödüle layık görülen yani tartışmasız “şık” olarak değerlendirilen isimler ise Hollywood yıldızları George Clooney Brad Pitt Johnny Depp modacı Tom Ford korku sinemasının usta yönetmeni Wes Anderson ve Amerikalı şarkıcı ve söz yazarı Lyle Lovett olarak sıralanıyor.