Modacılar artık, erkeklerin göbek problemine çözüm sunan ceket ve gömlekler tasarlıyor.
Pierre Cardin 2010 İlkbahar-Yaz Kreasyonu�da ceket ve gömlek grubunda bir yenilik yaptı. Bu yenilik ile �över Hattı�denilen, ceketin yakasının geriye döndüğü nokta, hemen hemen tüm modellerde aşağıya alındı. Yenilik, erkeklerde göbek probleminden dolayı ceketin yaka açma problemini ortadan kaldırıyor.

Pierre Cardin�n 2010 İlkbahar-Yaz Kreasyonu, Klasik ve Weekend olmak üzere iki ayrı koleksiyondan oluşuyor. Klasik Grubu, klasik iş kıyafetleri ve tamamlayıcı ürünler içerirken, Weekend de hafta sonlarına yönelik rahat ve spor kıyafetleri tüketicilerle buluşturuyor.

Klasik grupta ağırbaşlı, Weekend�e cıvıl cıvıl renkler:

Dünyada bir dönüşüm başladığını ve klasik tarza sahip erkeklerin bile artık daha rahat ve spor giyindiğini belirten Pierre Cardin Tasarımcısı Aylin Ekiz, dünyanın en klasik markaları koleksiyonlarının yönünü spor giyime doğru çevirdi veya klasik ürünlerinin yanında spor ürünler de sunmaya başladı. Biz de bu doğrultuda Weekend koleksiyonumuza ağırlık verdik. Pierre Cardin in klasik ürün grubunda kullandığımız mor, bej, saks, yeşil gibi ağırbaşlı renklerin yerini Weekend e cıvıltılı sarılar, yeşiller, türkuaz ve kırmızılar alıyor.�dedi.

Şık smokinler:

Yeni kreasyondaki smokinler ise evlilik hazırlığı yapan erkeklere birbirinden şık alternatifler sunuyor. İtalya nın en moda modellerinden esinlenilerek hazırlanan smokin grubunda, ekru, saten, şal yakalı, tek düğmeli slim fit ceketler ve smokin şeritli pantolonlar, İtalyan kumaşlarından yapılmış uzun frak tarzı takımlar yer alıyor.

Alıntı