+ Konu Cevapla
1 den 2´e kadar. Toplam 2 Sayfa bulundu

Her Erkek Güzel Giyinebilir

 Beylerin Dunyasi Katagorisinde ve  Erkek Modası Forumunda Bulunan  Her Erkek Güzel Giyinebilir Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Ne mutlu Türküm diyene! Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Dec 2006
  Bulunduğu Yer
  * TR *
  Mesajlar
  15.482
  Blog Yazıları
  282
  Tecrübe Puanı
  107375455

  Hediye Her Erkek Güzel Giyinebilir

  Her Erkek Güzel Giyinebilir
  Giyinmek tarih boyunca her zaman insanlar için bir sorun oldu. Hele iyi giyinmek bir çok insanın yapmak isteyip başaramadığı en önemli konulardan biri olmuştur. İyi giyinmek için moda
  veya sanat uzmanı olmak gerekir mi? Etrafımızdaki iyi giyinen insanların çoğu bu konularda fazla bilgisi olmayan amatör insanlar. İyi giyinmek sadece bazı kişilerin sahip olduğu bir yetenek olarak görülebilir mi? Bana sorarsanız bu konuda sorunları çözmek için bazı kolay ve anlaşılır kurallar uygulayabiliriz.
  Erkekler İçin Giyinme Kılavuzu

  Birçok erkeğin "Kıyafetin ne önemi var, ben meslek sahibi başarılı bir insanım" dediğini duyar gibi oluyorum. Bu kişilere sözüm tarihin ilk zamanlarından beri başarının sadece eve az veya çok ekmek parası getirmekle ölçülmediği olacak. Herkesin bildiği gibi başarının ölçütü sadece para değil toplumdaki yerinizdir. Toplumdaki yerinizi davranış biçiminiz ve fikirlerinizle elde edersiniz. Bu durumda giyim de bir kişinin toplumdaki yerini almasında önemli bir faktördür.


  Bulunduğunuz Ortama Uyum Sağlayın
  Giyinme konusunda ilk önerim bu olacak, bulunduğunuz ortama uygun giyinmeye çalışın. İşyerinde, gece kulübünde veya piknikteyken üzerinizde ortama uygun kıyafetler olsun. İyi bir gözlemci olun etraftaki kişilerin nasıl giyindiğine dikkat edin. Öğrenmek için çoğunlukla işe yarayan yöntemlerden biri de kopyalamaktır. Bu konuyu bir anımı anlatarak açıklayayım, isterseniz. Bir gün işyerinde akşam yemeğe gidip bir arkadaşın yaş gününü kutlama fikri ortaya atıldı. Bu kutlama için bir yer saptandı ve herkes belli bir saatte belirlenen yerde buluşmak üzere işyerinden ayrıldı. Ben de bu kısa süre içinde biraz oyalandım ve zamanı gelince belirlenen toplantı yerine gittim.


  Burada ilk sohbetlerden sonra erkek arkadaşlardan birinin biraz uzakta olduğu halde evine gidip üstünü değiştirdiği ve oldukça şık bir kıyafeti olduğunu farkettik. Ben veya diğer arkadaşlar ise işyerinde her zaman giydiğimiz gibi spor kıyafetlerle gelmiştik. Doğal olarak arkadaşın bu davranışı özellikle bayan arkadaşlar tarafından büyük beğeni ile karşılandı. Aynı zamanda çok sempatik olan bu arkadaşımız yemek sırasında uzun bir süre ilgi odağı oldu hatta bir ara bayan arkadaşlar tarafından etrafı çevrilmiş durumdaydı.

  Renk Uyumu Çok Önemli
  Giydiğiniz her kıyafetin gömlek, pantalon veya kemer gibi parçaları birbirine renk ve model olarak uyumlu olmalıdır. Örneğin kahverengi ağırlıklı kıyafetler seçtiyseniz diğer tamamlayıcı parçalar da bu renkte olmalıdır. Bu aslında o kadar zor değil, işin püf noktası kıyafetlerinizi satın alırken bu ayrıntılara dikkat etmeniz. Bunun için kıyafetlerinizi alışveriş sırasında bir takımın parçaları olarak düşünün. Renk uyumu sağlamak için aldığınız parçaları yanınızda taşıyın ve diğer yeni alacaklarınızla yan yana koyarak karşılaştırın. Böylece alışverişten eve döndüğünüzde birbirine tam uyumlu kıyafetleriniz olacaktır. Böylece bir süre sonra evinizde gardrobunuz az veya çok dolacak, her gün değişik bir kıyafet giyinme şansına sahip olacaksınız.


  Eğer kendine güvenmiyorsanız, erkek veya kadın fark etmez, bu konuda zevkine güvendiğiniz bir arkadaşınızdan yardım alabilirsiniz. Bu durumda başkasının zevkine uygun kıyafetler alacaksınız ama dışarıdan bir gözün bakış açısı size göre daha tarafsız olabilir. Aslında sonuçta biraz da başkaları için giyindiğimize göre bu çok sakıncalı bir durum olmasa gerek.

  Pratikte erkeklerin giyiminde üç renk ağır basar, mavi, siyah-gri ile kahverengi ve bunun tonları. Ne yazık ki erkekler kadınlar gibi her istedikleri renkte kıyafet giyemezler hatta isteseler de bulamazlar. Örneğin erkeklerin günlük yaşantıda sarı bir pantolon giydiği çok görülmez ama kadınlarda sarı bir pantolon veya etek gözümüze hiç kötü görünmez. Çok sıradışı veya dikkat çekici giyinmek istemiyorsanız bu üç ana renkteki kıyafetleri tercih etmelisiniz. Bu nedenle erkekler için renk açısından uyumlu giyinmek biraz daha kolaydır.


  Pantolonlarla Başlayalım
  Kıyafetleriniz içinde en çabuk yıpranan ve deforme olan parçanın pantolonlar olduğunu farketmişsinizdir. Bu nedenle pantolonları çok sayıda alın, hatta alışverişe ilk olarak pantolon alarak başlayın. Daha sonra buna uygun gömlek, ceket veya ayakkabı almak oldukça kolay olacaktır. Günümüzde çizgili veya desenli pantolon modası yok. Bol paçalı pantolonlar ise iyice tarih oldu. Dar paçalı ve tek renkli pantolonlar sizi uzun boylu ve aktif gösterecektir.

  Pantolonlarla ilgili olarak sizi çok komik gösterecek bir konu paçalardaki dikiş izleridir. Bu çirkin görünümü engellemek için keten pantolonlarınızın paçasını kesildikten sonra düz bir biçimde dikerek ayarlatın. Kumaş pantolonları ise becerikli bir terzi, özel makinesini kullanarak dışarıdan izi belli olmayacak biçimde kısaltabilir. Gördüğünüz gibi bir erkeğin tercih ettiği iyi bir berberi olduğu gibi iyi bir terzisi de olması gereklidir.

  Düşman Önce Ayaklarınıza Bakar
  Güzel giyinmek için ayrıntılara dikkat etmelisiniz ve buna ayaklarınızdan başlamalısınız. Ayakkabılar ve çoraplar temiz tutulması en zor olan ve en çabuk yıpranan kıyafet parçalarıdır. Ayakkabılarınız ve çoraplarınızın düzgün olması işte bu yüzden önemlidir. Bu sorunların üstesinden gelmek yani bakımlı ve güzel ayakkabılar ve uygun çoraplarla dolaşmak size çok olumlu puan kazandıracaktır. Kesinlikle ayakkabınıza ve kıyafetinize uygun koyu renk çorap giyin ve sık değiştirin. Beyaz çoraplar sadece spor yaparken koşu ayakkabılarının içinde tercih edilebilir.

  Ayakkabı konusunda ilk dikkat edeceğiniz konu ayakkabının rengi ve modelinin giydiğiniz kıyafete uygun olmasıdır. Yani spor kıyafetle spor ayakkabı, takım elbise ile güzel bir kundura ayakkabı giymelisiniz. Kesinlikle bluejean altına sivri burunlu bir kundura giymeyin. Bunların yanında her gün aynı ayakkabıyı giymeyin. Sonuçta bir-iki çift ayakkabı alıp her gün bunları giymek ayakkabılarınızın ömrünü çok kısaltacaktır. Bunun yerine çok sayıda ayakkabı alıp her gün değişik giymek sizin için aynı masrafa mal olacaktır, fakat kıyafetinize uygun ayakkabılarla daha şık olacaksınız.

  Ayakkabılarınız kesinlikle koyu renkte olmalıdır. Yukarıda renk uyumu konusunda üç rengi saymıştık ama bu sayı ayakkabıda ikiye düşer. Ciddi görünümlü bir kıyafetinizi tamamlamak için ya siyah ya da kahverengi ayakkabı giymeniz gerekir. Beyaz, mavi veya yeşil gibi renkte ayakkabılar normal bir kıyafet altında oldukça çirkin görünecektir.

  Gömlekler ve Kravat
  Gömleğinizin modeli ve deseni sizin karakterinizi hatta mesleğinizi ele verebilir. Belki dikkat etmişsinizdir, mühendis gibi teknik meslektekiler genellikle spor gömlekler giyerler. Bu liste biraz daha uzatılabilir ama konumuza dönersek, gömleğiniz ile pantolonunuz birbirini tamamlamalıdır. Örneğin fitilli kadife pantolon üzerine yine kadife bir gömlek hoş görünmeyecektir. Desenli veya çizgili bir pantolon giydiyseniz, gömleğinizin uygun renkte fakat düz bir kumaştan olması daha iyi olacaktır. Ya da düz bir pantolon giydiyseniz üzerine desenli bir gömlek giymeniz durumunda daha şık görünürsünüz.

  Her fırsatta takım elbise giymeli ve kravat takmalısınız. Takım elbise giydiğinizde gömleğiniz kesinlikle elbiseye göre açık renkte ve desensiz bir kumaştan olmalıdır. Kravat ise takım elbisenin rengine ve kumaşına uygun olarak seçilmeli. Takım elbisenizin fazla karışık deseni olan bir kumaşı varsa kravatınız sade olmalıdır. Bunun tersi olarak düz bir kumaşı olan takım elbiseniz varsa kıyafetinizin resmi üniformaya benzememesi için desenli bir kravat tercih edin.

  Genel bir kural olarak pantolonların koyu renkli gömleklerin ise daha açık renkli olması tercih edilir. Spor giyinseniz bile siyah ve mavi dışındaki koyu renkler gömlekler üzerinde güzel görünmeyebilir. Yine de açık renkli bir takım elbiseniz veya ceketiniz varsa içinde koyu renkli gömlek kullanabilirsiniz. Bu durumda kravatın da açık renkli olacağını söylememiz gerekir. Genel kuralımız kravatınızın ceket veya pantolonla uyumlu olmasıdır.  Aksesuarlar
  Erkeklerin kadınlar kadar çok aksesuar çeşidi yok ama biraz dikkat ederseniz bu sayının yine de hiç de az olmadığını görürsünüz. Erkek giyiminde kemer, saat, şapka hatta cep telefonu gibi birçok aksesuar kullanılır. Kemerlerden başlarsak bu konudaki kural kemerin ayakkabılarla aynı renkte hatta olabilirse aynı tip deriden olmasıdır. Örneğin siyah parlak deriden bir ayakkabı giyiyorsanız kemerinizin de derisinin parlak ve siyah renkli olması durumunda oldukça güzel görünecektir. Kesinlikle koyu renkte kemer kullanın.

  Saatinizin kadranının veya kayışının rengi de kıyafetinize uygun olmalıdır. Artık alarmlı ve her saat başı ses çıkaran dijital saat modası geçti, kesinlikle kadranlı saat kullanın. Biraz ucuz fakat güzel modelleri tercih edip birkaç değişik renkte saat alın, her gün bulunduğunuz ortama veya kıyafetinize göre bir saat seçersiniz. Yukarıda anlattığımız gibi kadranı ve kayışı mavi, kahverengi ve siyah renkli üç uygun saat yıllarca işinize yarayacaktır.

  Artık cep telefonu da gündelik yaşantıya girdiğine göre bu konuda da birkaç sözümüz olacak. İlk olarak cep telefonunuzu uzakta kumanda gibi her yerde elinizde taşımayı bırakın, oturduğunuz yerde masaların üzerinde bırakmayın. Sesini duyamam derseniz artık neredeyse her telefonun titreşim özelliği var, evden çıkarken bunu açmayı alışkanlık haline getirin. Hiç kimse sokakta bile sizin telefonunuzun sesini duymak istemez. Cep telefonunuzu adı üstünde cebinizde taşıyın, zorunda değilseniz kemerinize takmayın. Kemerinize takarsanız uygun renkte bir kılıf kullanın.

  İç Çamaşırları
  Erkeklerin en özensiz oldukları konulardan biri de iç çamaşırlarıdır. İç çamaşırlarınızın temiz olmaları yeterli değildir, aynı zamanda estetik açıdan uygun olmalıdır. Şaşıracaksınız belki ama bütün dünyada beyaz atlet modası çoktan geçti. Artık başka ülkelerdeki erkekler atlet yerine uygun renkte tişort veya renkli uzun kollu fanila kullanıyor. Zaten bir kere böyle giyinmeye başlarsanız bunun çok işe yaradığını ve üstünüzü çıkardığınızda bile şık göründüğünüzü anlayacaksınız. Beyaz slip külotların ise kadınlar tarafından beğenilmediğini söyleyebilirim, isterseniz eşinize veya kız arkadaşınıza sorabilirsiniz. Bunların yerine bokser denilen paçalı modelleri giymenizi tavsiye ediyorum.

  Evet Bu Kadar
  Erkeklerin en zayıf oldukları konu kişisel bakımdır. Bunu kendimizden ve etrafımızdaki başka erkeklerden anlayabiliriz. İyi huylu, evcimen, zengin veya lüks arabalı olmak yeterli değil, kıyafetinize ve kişisel bakımınıza da dikkat etmelisiniz. Her gün duş alın, sakal tıraşı olun, dişlerinizi sık fırçalayın ve saç tıraşınızı aksatmayın. Unutmayın etraftaki tek erkek siz değilsiniz, biraz da karşınızdaki kadın açısından düşünün. Bir seçim gerektiğinde siz kendinizi seçer miydiniz?

  Bu kurallar doğal olarak erkekler için genel bir giyim anlayışı için geçerlidir. Zevkinize uygun olacaksa değişiklikler yapmamanız için bir neden yok. Bu kurallara uymadığı halde çoğunluğun beğendiği bir biçimde giyiniyorsanız zaten siz bu konuyu biliyorsunuz demektir.


  "alıntı"


 2. #2
  Üye cırkıncocuk Başarısını Kaybetmiş... cırkıncocuk Başarısını Kaybetmiş... cırkıncocuk Başarısını Kaybetmiş... cırkıncocuk Başarısını Kaybetmiş... cırkıncocuk Başarısını Kaybetmiş... cırkıncocuk Başarısını Kaybetmiş... cırkıncocuk Başarısını Kaybetmiş... cırkıncocuk Başarısını Kaybetmiş... cırkıncocuk Başarısını Kaybetmiş... cırkıncocuk Başarısını Kaybetmiş... cırkıncocuk Başarısını Kaybetmiş...
  Üyelik Tarihi
  Dec 2007
  Mesajlar
  150
  Tecrübe Puanı
  0

  Tanımlı Ce: Her Erkek Güzel Giyinebilir

  bu cok uzun arkadasım ben cok cırkınım bana gore bır gıyınme tarzı varmı acaba yardımcı olursan cok tesekkur ederım

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. Erkek Avatarları-Erkek Resimleri-Erkek-Avatar
  By zeynep in forum MSN Avatarları
  Cevaplar: 29
  Son Mesaj: 04-16-2010, 23:39
 2. Erkek arkadas arayan güzel bir Bayan
  By gezginnet19 in forum Komik Resimler
  Cevaplar: 7
  Son Mesaj: 09-07-2009, 20:47
 3. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-16-2009, 03:23
 4. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-12-2009, 22:46
 5. Erkek - Erkek Nedir - Erkek Hakkında
  By MaCo in forum Nedir
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-27-2009, 18:16

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375