Dünyanın en büyük çatı çözümleri üreticilerinden Braas Çatı Sistemleri geçtiğimiz senelerde üretimine başladığı doku tasarımlı kiremiti Diva Serisi’ne “Toros Ateşi” adlı yeni bir doku ekledi. Yeni doku; kırmızının kahverengiye kahverenginin kırmızıya dönüştüğü renk geçişleri ile çatılara Toros Dağları’nın alaca renklerini taşıyor. Braas Çatı Sistemleri Diva Serisi kiremiti; alışılmış klasik kalıpların dışında çatısında sıra dışı ve seçkin bir görünüm isteyen kullanıcılara ve tasarımcılara yönelik olarak geliştirdi. Diva Serisi kiremit özel bir üretim sürecine sahip.Alıntı:


Kiremitler normal üretim sürecinden sonra özel bir yüzey uygulama yöntemine tabi tutuluyorlar. Bu yöntem sayesinde kiremit yüzeyinde farklı renklerin oluşturduğu portakal kabuğuna benzer bir doku ortaya çıkıyor. Renk harmonisi ve özel yüzey dokusu sayesinde Braas Diva Serisi klasik kiremit görünümünden sıyrılarak tasarımcı ve kullanıcılar için eşsiz bir alternatif haline geliyor.Alıntı:


Braas Diva Serisi’nin yüzey dokuları tasarımcılar tarafından özel olarak çalışılıyor ve tüm serinin yüzey tasarımlarının patentleri alınarak korumaya alınıyor. Braas Çatı Sistemleri çatılarda uzun ömür ve fonksiyonelliğe ilave olarak yapılara mimari ve estetik değer kazandırma amacı ile çok geniş bir ürün portföyünün yanı sıra farklı renk ve doku alternatifleri geliştirmeye devam ediyor.Alıntı:


Üretimine üç yıl önce başlanan Diva Serisi’nin Toros Ateşi’ne ilave olarak Kapadokya Esintisi Anadolu Güneşi ve Assos Rüzgârı olmak üzere farklı alternatif doku tasarımları da mevcut. Braas Çatı Sistemleri önümüzdeki yıllarda “çatı modacısı” kimliği ile edindiği her çatıyı kendine özgü giydirmek felsefesine göre Diva Serisi’nin farklı renk kombinasyonlarıyla tasarlanmış yepyeni dokularını üretmeyi ve tüketicilerine sunmaya devam etmeyi planlıyor.


alıntıdır.