Onarım işleri artık çok kolay
Türkiye’de yalıtım sektörünün önde gelen şirketlerinden olan BTM A.Ş Bitüself ile su yalıtımında pratik onarım çözümleri sunuyor. Bitüself 10-15-20-30-60 cm eninde ve 10 m boyunda rulolarda pratik soğuk uygulamalı kendinden yapışkanlı bitüm esaslı su yalıtım bandı olma özelliğini taşıyor.

Kırmızı yeşil ve gri renk seçenekleriyle sunulan ürün geniş kullanım alanı alternatifiyle kullanıcıya kolaylık sağlıyor. Ahşap metal plastik cam sıva ve beton gibi yüzeylerde duvar parapet baca dibi saçak harpuşta kalkan duvarı ve ondüle levhalarda oluşabilen çatlakların tamirinde prefabrike yapı elemanlarının derzlerinde su deposu ve silo tamiratlarında deniz araçlarının güvertelerinin kaplanmasında ve kuru yük gemilerinin ambar kapaklarında sızdırmazlık amacıyla kullanılıyor.

Genellikle şalümo alevi ile çalışılması sakıncalı olan yüzeylerde güvenli bir çözüm sunan Bitüself esnekliğinden dolayı her yüzey şekli (düz veya eğrisel) üzerinde rahatça kullanılabiliyor ve uygulandığı yüzeyin şekline kolayca adapte oluyor. Su ve buhar geçirimsizliği tam olan Bitüself yapışkanlığını ve su geçirimsizliğini ıslak ortamlarda da sürdürebiliyor. Dış yüzü alüminyum kaplı olduğu için güneşin zararlı ışınlarından etkilenmeyen ürün her türlü iklim koşulunda esnekliğini koruyabiliyor.

Kolay uygulanabilmesi açısından da kullanımı kolay olan Bitüself kuru ve temiz yüzeylere yapılıyor. Beton sıva sunta gibi pütürlü yüzeylere bir kat Bitümer astar sürülüyor ve kuruması bekleniliyor. Ayrıca Bitüself üstü kapalı mekanlarda dik bir şekilde güneş ışınlarından uzak serin ortamlarda korunabiliyor.
alıntıdır