Evinizi Ferah Göstermenin Yolları!

Yaşadığınız evi değiştiremiyorsanız, ferahlık ve boşluk hissi verecek köşeler oluşturmalısınız. Detaylar MSN Kadın’da!Evinizi Ferah Göstermenin Yolları!
Renkleri Doğru Kullanın!
Duvarlarınızı boyarken seçeceğiniz renkleri akıllıca ve doğru uygularsanız, yaşam alanınızı olduğundan daha büyük ve ferah gösterebilirsiniz.
Odanızı raflar dahil olmak üzere tek bir renge boyarsanız, kolon ve nişlerin duvarda oluşturduğu keskin gölgeleri yok etmiş olursunuz. Tek rengin yarattığı dinginlik ve efektler, daha fazla boşluk hissi yaratmak için idealdir.
Beyaz ve pastel tonlarındaki renkler duvarlara ışık ve yansıma katar. Böylece odanız olduğundan daha geniş ve aydınlık görünür.
Şeffaflık Ferahlatır!
Şeffaf mobilyalar odadaki kalabalık hissini yok eder. Ahşap masanızı daha modern bir cam masa ile değiştirin. Bu küçük hile ile salonunuzda ekstra boşluk efekti yaratabilirsiniz. Ayrıca odaya giren ışığın yayılmasını sağlamış olursunuz. Bu da salonun büyüklüğünü iki katına çıkarır.
Çift Amaçlı Mobilyalar!
Eğer odanızda hem yemek yemek, hem çalışmak istiyorsanız, bunu çift fonksiyonlu bir masa ile çözebilirsiniz. Mutfakta fazla tezgahınız yoksa çalışma alanınızı daraltmadan kullanabileceğiniz katlanır ya da tekerlekli bir masa hayat kurtarabilir. Böylece mutfağınızı gereksiz yere daraltmamış olursunuz.
Salon veya oturma odanızı mobilyalarla doldurmak istemiyorsanız, tekerlekli bir puf işinize yarayabilir. Dilediğinizde bir sehpa ya da ayaklarınızı uzatmak için puf olarak kullanabilirsiniz.