Kanepe ler evinizde bulunan en önemli mobilyalardır. Hem sizin hem de misafirlerinizin rahatı için doğru kanepe seçiminde dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır.Kanepe seçiminde dikkat edilmesi gerekenler

Alan. Odanıza bir göz gezdirin ve kanepe ?nin yerleştirileceği alanı belirleyin. Hatta gerekli durumlarda elinize metreyi alarak ölçüm yapın. Bunları not edin.

Büyüklük. Çok farklı fiyat aralıklarında, evinizin dekorasyonunu yenileme amacı ile ayırdığınız bütçenize uygun ürünler bulunmaktadır.

Fonksiyon. Kanepe ?nin hangi amaçla kullanacağınız da önemlidir. Sadece televizyon karşısında rahatça oturup dinlenebileceğiniz bir yer mi istiyorsunuz? Yoksa misafirler geldiğinde boş bir yatak odanız olmadığı için kanepe?nin yataklı olması mı gerekiyor? Öncelikle bunlara karar verin.

Malzeme. Kanepe?nin deri ve kumaş gibi farklı çeşitleri vardır. Öncelikle malzemesinin nasıl olmasını istediğinize karar verin. Üzerine bir şeyler döküldüğünde kolayca temizlenebilmesini istiyorsanız ona göre seçim yapın.

Tasarım. Zevkinize göre dizayn edilmiş bir kanepe hoşunuza gidecektir. Rengine, şekline ve diğer mobilyalarla uyumuna da dikkat edin.

Renk. Zıt renklerle oynayın ama bunu zevkli bir biçimde yapın. Seçtiğiniz kanepe?nin rengi de çok önemlidir. Evinizdeki diğer mobilyalarla uyumlu görünmesi sizi mutlu edecektir.

Yerleştirme. Kanepe?nin nereye yerleştireceğiniz de diğer önemli bir noktadır. Odanızın düzenini çok fazla bozmadan kanepenizi uygun olan yere yerleştirin. Konunun uzmanlarından da yardım alabilirsiniz, kanepe almaya düşündüğünüz firmadan proje desteği almayı unutmayın?