Duvarlar bir mekanın dekorasyonunun başarısını belirleyen en temel bileşenlerdir. Bu nedenle duvarların nasıl göründüğü ve hangi renkte olduğu, tasarımın şıklığını belirleyen faktör olmaktadır. Klasik bir tercih olarak duvarlarınızı boyamak yerine, daha modern ve kullanışlı bir tercih olan (3Boyutlu duvar paneli-3D panel) 3B-duvar panellerini tercih edebilirsiniz. Son sürat gelişen teknoloji dekorasyon malzemelerinin üretimine de etki ederek, duvar panellerinin 3 boyutlu olarak kullanılabilmesini sağlamıştır.

Duvar kaplamaları ve ekolojik duvar kaplamaları arasında en sıra dışı tercihlerden biri olan 3 boyutlu duvar panelleri(3D duvar panoları), istenilen renge istenilen boya ile boyanabildiğinden her beğeniye hitap edebilmektedir. Modüler olarak üretilen duvar panelleri(panoları), müşterilerin tercihleri doğrultusunda her model üretilebilmektedir.Son yıllarda özellikle Avrupa ve Amerika'da çok popüler hale gelen 3 boyutlu duvar panellerinde bambu malzeme tercih edilmektedir. Bambunun tercih edilme nedenleri

-Bambu elyafından üretimiş olan 3B DUVAR panelleri-duvar panoları, daha ucuz maliyeti olan şeker kamışından üretilmiş diğer mamüllere göre daha dayanıklı ve daha uzun ömürlüdür. Çünkü, Bambu Bitkisi, Şeker Kamışına göre daha uzun liflerden oluşmuştur ve panellerin üretiminde kullanılan bambu elyafı, diğer hammaddelere göre 2-3 kat daha uzundur. Kısa elyaftan üretilmiş 2. ve 3. sınıf panellerin yüzeyi, zamanla liflenme yapar ve darbelere karşı mukavemeti azalır. (aynı yün kazağın bir yere takılmasıyla ipliklerin çıkması gibi, paneldeki liflerin atması duvarda kötü görüntü oluşturur)
-Bambu bitkisinin antibakteriyel ve antialerjik özellikler taşıdığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Özellikle bebek-çocuk odaları ve astım hastalarının kaldığı odaların, küf ve bakteri oluşumuna engel olan bu ürünle kaplanması tüm dünyada tavsiye edilmektedir.
- Dışarıdan gelen darbelere karşı yüksek bir mukavemet gösteren duvar panelleri, uzun yıllar boyunca ilk günkü yapısını koruyacaktır. Deniz kenarında yaşayan insanların yaşadığı sorunlardan biri olan nem, 3 boyutlu duvar panelleri sayesinde kötü bir anı olacaktır. Neme bağlı duvar terlemelerini önleyen yapısı sayesinde, yoğun rutubetli ortamlarda kullanılmak için de ideal bir duvar kaplama malzemesidir

Bambu malzeme ile üretilen 3 boyutlu duvar panelleri; tamamen doğal bir görünüm sunmasına ek olarak, üzerinden yansıyan ışığın kırılma açılarını da görsel bir şölene dönüştürebilmektedir. Neredeyse sonsuz renk tercihi sunan 3 boyutlu bambu duvar panelleri, tamamen organik malzemeden üretildiği için sağlık dostudur. Ayrıca bambu duvar panellerinin fiyatları piyasadaki diğer yeni nesil duvar panelleri ile kıyaslandığında, tam bir bütçe dostu olduğu söylenebilir.

İdeal bir seçim olan 3 boyutlu duvar panelleri, birçok duvar kaplama malzemesine göre yüksek ses yalıtımı sağlamaktadır. 3 boyutlu duvar panelleri estetik açıdan büyük avantajlar sağlamasının yanında, üretimde kullanılan malzemeler ile oldukça dayanıklıdır.