Glas Platz
EA Aydınlatma’nın temsilciliğini yürüttüğü Glas Platz firması, teknolojik cam üzerine çalışıyor. Glas Platz herbiri birer tasarım harikası olan ürünlerini tasarımcılara sunuyor.

Glas Platz firması Glass Sound® cam hoparlör, operator Glass® ve Power Glass® ile birlikte, Dünya'nın en prestijli dizayn ödüllerinden olan IF Design Award‘u 3 kez aldı.

Power-Glass® İçinde hiçbir kablo bağlantısı olmaksızın ileri teknoloji ile üretilen özel LED ampullu Power Glass® cam ürünler kullanıcılara sınırsız bir tasarım olanağı sunuyor.

Camı kullandığınız her yerde kullanabileceğiniz Power Glass ®, sizin tasarımınıza göre dizayn edilmiş bir kapı, masa, raf ya da dekoratif bir aydınlatma ürünü olarak karşınıza çıkıyor. Ürün -sıçrayan suya karşı dayanımlı- splashproof- olduğu için , duş hacminde kullanıldığında banyonuza inanılmaz bir şıklık katıyor.
Beyaz, mavi, kırmızı ve yeşil renklerde olabilen LED noktacıklar, tasarıma bağlı olarak camda istenilen yerlere yerleştirilebiliyor. LED noktacıklarla bir logo oluşturabildiğiniz gibi, dilerseniz bir yazı oluşturup, kayar bir yazı efekti almak da mümkün.

Glas Platz’ın teknoloji ve tasarımı buluşturduğu Power Glass® 1999 yılında aydınlatma tekniği kategorisinde, IF Design Award ile ödüllendirilmiş.

Tasarım: Ingo Maurer - Galeries Lafayette Maison, Paris

Teknik bilgiler
Teknik olarak lamine cam arasındaki tabakaya gömülmüş olan LED ampuller, gerilim farkı yoluyla, kablosuz olarak beslenmekte ve yanmaktadır. Besleme ise “Power Glass®” ürününün yan kenarlarından verilmektedir.

Ürün ile ilgili bazı teknik özellikler aşağıda bilgilerinize sunulmaktadır:

- LED ampuller “beyaz”, “mavi”, “yeşil” ve “kırmızı” renk olarak mevcuttur.
Ürün belli oranlarda dimlenebilir, ışık ayarı yapılabilir.
Ürün üzerindeki LED ampuller ayrı ayrı gruplanabilir.
Ürün üzerindeki LED ampuller firma tarafından sağlanacak bir otomasyon sistemi ile programlanabilir.
Islak hacim, dış cephe uygulamaları gibi projelerde ürüne ilave cam takviyesi yapılabilir, farklı cam tipleri ile çalışılabilir.
Standart cam kalınlığı 10mm olmakla birlikte daha kalın ürünler istenilebilir. (12mm, 14mm, 16mm, 18mm.)
Ürünün kenarları yuvarlatılabilir.
Ürünün kendisi bir yarıçap verilerek kullanılamaz, sadece düz uygulamalar için geçerlidir.
Ürün maksimum boyutları 1200x2200mm'dir.
Mavi ve beyaz renk LED ampullerin yaklaşık ömürleri 15.000 saat, yeşil ve kırmızı LED ampullerin yaklaşık ömrü 100.000 saattir.
Ürünün çalışma sıcaklığı –20°C/+85°C, çalışabileceği ortam sıcaklığı ise
30°C/+100°C’dir.