Işık, objeleri görebilmeyi sağlamakla birlikte hayattan alınan zevk ve sağlık üzerinde kesin bir etken olarak rol oynuyor. İnsanın biyoritmini düzenleyerek fiziksel sağlığa doğrudan etki ediyor.

Sadece günışığını değil; mevsimleri algılanmasında da, ışığın neden olduğu koşullar sonucu ortaya çıkan renk tonları etkili oluyor. Günümüzde, doğal gün ışığı ve mevsimlerin etkisi, yapay aydınlatma ile taklit ediliyor. Bu kullanıcıların ruhsal durumlarını ve duygularını şekillendiriyor.

Osram ürettiği lambalarda; ışığın şiddetine, renk sıcaklığına ve renk spektrumuna müdahale ederek; farklı efektler yaratılmasını sağlıyor. Örneğin, şafak vaktininin hafif kırmızı tonları kullanılarak günışığının ilerleyişi simule edilebiliyor. Bugüne kadar dünya çapında pekçok projeyi aydınlatan Osram, sizi “Işığın Renkli Dünyası” ile tanıştırmak için bir CD-ROM hazırladı.

İç ve dış aydınlatmaya ait pekçok enteresan ve yaratıcı projenin, proje detaylarının ve hangi Osram ürünlerinin kullanıldığı bilgisinin bulunduğu bu CD-ROM’u almak için
info@osram.com.tr sitesine isim, gönderi adresi ve telefon bilgilerini içeren bir e-posta göndermeniz yeterli oluyor.