+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu
1 den 5´e kadar. Toplam 8 Sayfa bulundu

Marilyn Manson Fan Club

 KOMEDI ve MIZAH Katagorisinde ve  Fan Kulüpler Forumunda Bulunan  Marilyn Manson Fan Club Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Baktabulkolik Minorin Baktabul'un Çılgını Minorin Baktabul'un Çılgını Minorin Baktabul'un Çılgını Minorin Baktabul'un Çılgını Minorin Baktabul'un Çılgını Minorin Baktabul'un Çılgını Minorin Baktabul'un Çılgını Minorin Baktabul'un Çılgını Minorin Baktabul'un Çılgını Minorin Baktabul'un Çılgını Minorin Baktabul'un Çılgını Minorin - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jul 2009
  Bulunduğu Yer
  SoulSociety - Shinigami Academy.
  Mesajlar
  2.427
  Blog Yazıları
  17
  Tecrübe Puanı
  107374520

  focus Marilyn Manson Fan Club

  Tek üyenin ben olcağımı bilsemde açim dedim :zuha:

  ---------------------------------------------------------
  ---------------------------------------------------------
  *Hayatı*

  Marilyn Manson, gerçek adıyla Brian Warner, 1969'da Canton Ohio'da epey dindar bir ortamda dünyaya geldi. Ufak tefek zayıf Brian hemen her gün mahalledeki çocuklardan dayak yiyordu. 8 yaşındayken komşusunun tacizine uğramıştı, ailesi de ona yardim amacıyla onu pahalı bir katolik okuluna gönderdiler. Bu sayede Brian daha da nefret edilen bir çocuk haline geldi. Her gün katolik dini üzerine dersler görüyor, çıkışlarda da dövülüyordu ve evde sapık bir büyükbabası vardı. Brian içinde biriken tüm öfke ve tepkiyle müziğe yöneldi.

  "Eğer o zaman müziği keşfetmeseydim şimdiki durumum çok daha farklı olurdu ve büyük ihtimalle çok daha karanlık. Jeffrey Damher ve Richard Ramirez gibi seri katillerin yaşamlarını okudum ve onları anlayabiliyorum. Onların nereden geldiklerini ve ne yaşadıklarını anlıyorum ve aramızdaki fark benim bir dereceye kadar kendimi ifade edecek bir çıkış yolu bulmuş olmamdan başka birşey değil. Onlar bunu yapamadılar. Belki de yaptığımız tek şey bir yardim ve ilgi çağrısıdır yalnızca, tek fark ise bu çağrının aldığı biçim." demiş Manson.

  Marilyn Manson and the Spooky Kids

  1989'da Marilyn Manson adını çağın iki büyük ikonundan aldı; Marilyn Monroe ve ünlü yönetmen Roman Polanski'nin karısı Sharon Tate'i katleden Manson ailesinin lideri, seri katil Charles Manson.Daisy Berkowitz ile karşılaşan Marilyn Manson, 1990r17;da iki kişi daha bularak "Marilyn Manson and the Spooky Kids"i kurdu. Artık herkesin bildiği gibi grubun hepsinin isimleri ünlü bir kadın ismi ve bir seri katil soyadından oluşuyordu. Keyboard çalan Madonna Wayne Gacy, basçı; Gidget Gein de isimlerini bu şekilde oluşturmuşlardı.

  Farklı müzikleri ve abartılı sahne şovlarıyla Marilyn Manson and the Spooky Kids Florida'nın death metal ortamının underground sahnesinde gittikçe ünlendiler.

  Bir süre sonra baterist yokluğu nedeniyle kullanılan drum machine yerine Sara Lee Lucas gruba alındı.

  1990'daki en önemli olay NIN'in lideri Trent Reznorr17;la tanışılmasıydı.1991'de ilk demo kasetleri "After School Special"ı, aynı sene içinde kasetleri "Lunchbox"ı çıkardılar. Bunlardan önce de prodüktörlüğünü kendilerinin yaptıkları birçok promosyon kasetleri bulunuyordu.1992r17;de Slammie ödüllerinin yılın en iyi grubu, en iyi sert alternative grup kategorilerine aday gösterildiler. İsimlerini kısaltıp Marilyn Manson yaptılar.

  Potrait of an American Family


  Son demoları "Refrigerator"dan sonra Mayıs 93'de Trent Reznor'ın yeni kurduğu plak şirketi Nothing (Interscope) ile anlaştılar. O seneki Slammie ödüllerine beş dalda aday oldular, Yılın En iyi Grubu ve "Dope Hat" ile Yılın Şarkısı ödüllerini aldılar . 1994-96 yıllarında da En iyi Grup, En iyi Video, En iyi Albüm ödüllerini aldılar.

  93'de basçı Gidget Gein'in yerini Twiggy Ramirez aldı. Ramirez (Jeordie White) Florida'lı metal grubu Amboog-A-Lard'da çalmış 92'de Slammie'de En iyi Ritim Gitarist ödülüne layık görülmüştü.

  Temmuz 1994'de onüç parçalık albümleri "Potrait of an American Family"i çıkardılar.Albüm kapağı Marilyn Mansonr17;ın bir saatlik çalışmasının ürünü, içerik ise tam bir saldırıydı.

  Bu albümden iki single "Get Your Gunn" ve "Lunchbox" çıktı (Şarkının esin kaynağı Amerika'da öğrenciler tarafından silah olarak kullanılması yüzünden yasaklanan metal beslenme çantalarıydı, şarkının videosunda ise arkadaşlarından dayak yiyen küçük bir çocuk saçlarını iki yandan kazıyıp beslenme kutusuyla saldırı için hazırlıklar yapıyordu).

  1994'ün Ağustos ayında Marilyn Manson , Nine Inch Nails ile bir turneye çıktı. Bu konserler sırasında yapılan çılgınlıklar Marilyn Manson'ın ününü arttırmaya yetecek de artacak cinstendi. Salt Lake City'de Manson'ın çalmasına izin verilmeyen NIN konserinde Papaz Manson adında sahneye çıkan gizemli şahsın bir Mormon incilini paramparça etmesi bunlardan ilkiydi. Yine 1994'de Dallas'da Marilyn Manson Sara Lee Lucas'ın bateri setini yaktı, bu olaydan sonra Lucas'ı gören olmamıştı.Twiggy'e göre bu aşırı bir tepkiydi. Tepkinin sebebi ise o sırada hala bateri çalmakta olması belki de. Sara Lee Lucas'ın yerini Ginger Fish aldı.

  Smells Like Children

  "
  Smells Like Children" Marilyn Manson'ın favori şarkılarının ve sample edilmiş tuhaf seslerin bir birleşimiydi. Albüm gerçekten kan donduran bebek ağlamalarının sample edilmiş haliyle başlıyordu. Albümde üç tane cover vardı. Mtv ödüllerinde Metallica ile karşı karşıya gelmelerine sebep olan "Sweet Dreams (Are Made Of This)" bunlardan biriydi. "I Put A Spell on You" ise daha önce Screamin Jay Hawkins yorumuyla "Natural Born Killers"ın, Marilyn Manson yorumuyla ise "Lost Highway" in soundtarck albümlerinde yer almıştı. Yine diğer cover "Rockr17;n Roll Nigger" Patti Smithr17;in kendi yorumuyla "Natural Born Killers"a soundtrack parçası olmuştu. "Natural Born Killers"ın soundtrack'inin yapımcısı ise Trent Reznorr17;dı. Özellikle "Sweet Dreams" Marilyn Mansonr17;ın geniş kitlelere ulaşmasını sağlayan en önemli parçaları sayılır. Birçok hayranı onları bu parça sayesinde tanıdı.

  Antichrist Superstar

  Eylül 95'deki altı aylık turneden sonra yeni albümleri "Antichrist Superstar" ın kayıtlarına başladılar. Albümü yapmak onlar için gerçekten güç olmuştu. Albüm kaosa tehlikeli bir şekilde yaklaşıyordu. Oluşumu sırasında grup elemanlarının yaşadıkları albüme yansımıştı.. New Orleansr17;da eski bir cenaze evinde yapılan kayıtlar sırasında grup elemanları stüdyodan hiç ayrılmadılar, uykusuz kaldılar, uyuşturucu kullandılar ve uyuyacakları zaman aletlerin arasında çadır kurdular. Tüm bunların sonunda albümün tamamlanmasına az kala Daisy Berkowitz gruptan ayrıldı, yerine Zim Zum alındı.

  8
  Ekim 1996'da piyasaya sürülen albüm ilk haftada 132.000 sattı. Albümde sosyal eleştiri oldukça yoğundu. Küfürler az ama saldırı çok daha fazlaydı.

  Marilyn Manson: "Bu albüm kendileri için yarattıkları günahlardan dolayı Tanrının Amerikar17;ya gönderdiği ceza olacak, ve umarım ben Hristiyanlığı sona erdirmiş adam olarak anılacağım."

  Marilyn Manson "Antichrist Superstar" ı Beatles'in "White Albüm"üne benzetiyor: "Oradakilerde hiç konserde çalınmamış, stüdyoda bestelenmiş şarkılardı. Bu albümde öncelikli şey tavrımızı ortaya koymaktı."

  Mechanical Animals

  "Mechanical Animals"da "Antichrist Superstar"ın içerdiği ruh haline göre white bir albümdü. Bu albümde Marilyn Manson kafayı uyuşturuculara takmıştı. Ayrıca 10 yıldır simya ve tarot dersleri alan Manson bu yönünü albüme yansıttı." Mechanical Animals"daki harfleri karıştırdığınızda karşınıza "Marilyn Manson is An Alchemical Man" cümlesi çıkıyordu. Mansonr17;ın yeni imajı ise "Omega"ydı.

  Albüm kapağının Amerika'daki bazı müzik marketlerde sansürlenmesi bu albüme gelen en komik tepkiydi. Aslında bu albüm çok fazla saldırı da içermiyordu, hatta daha çok Marilyn Mansonr17;ın kendisiyle ilgiliydi.Özellikle uyuşturucu sorunu en çok işlenen konuydu ki buna da en iyi örnek "Coma White" diyebiliriz.

  "Rock is Dead"in "Matrix" in soundtrack parçası olması ve "Coma White"ın klibinde Manson'ın eski sevgilisi Rose Mcgowan'ın oynaması albüme popülerlik katan unsurlardı ve bunun bazı hayranların pek hoşuna gitmediği de söylenebilir.

  Holy Wood

  Aslında "Mechanical Animals" ile "Holy Wood" arasında bir de konser kayıtlarından oluşan albümleri "The Last Tour On Earth" var, bu albümde daha önce Manson albümlerinde yayınlanmamış olan bir parça var; Astonishing Panorama of the Endtimes. Albüm 19 parçadan oluşuyor ve dört bölüme ayrılmış: "In The Shadow", "The Androgyne", "Of Read Earth", "The Fallen".

  The Golden Age of Grotesque

  Albüm 2003te çıktı. Grubun diğer albümlerine göre çok farklıdır. Bu albümde grup elemanları son şekliyle; Marilyn Manson, Tim Skold, John5,
  Madonna Wayne Gacy ve Ginger Fish'ten oluşuyor. 15 şarkılık bu albümün çıkışından sonra John5 gruptan ayrılmıştır.


  Lest We Forget

  Grubun best of albümüdür. 17 parçadan oluşuyor. Albümde grubun daha önceki albümlerinde bulunmayan soundtrack parçası "Long Hard Road Out of Hell" yer alıyor. Ayrıca bir Depeche Mode cover'ı olan "Personal Jesus" da bu albümdedir. Söylenenlere göre bu şarkı Marilyn Manson'ın da oyunculuğunu yapacağı "Diamon Dead" adlı filmin soundtrack'i olacakmış. David Bowie, Ozzy Osbourne ve Gwen Stefani gibi rockçıların rol alacağı beklenen filmin konusunun, ''bu şarkıcılardan oluşan bir rock grubunun şeytanla yaptığı anlaşma'' olacağı ifade edilmiş. Filmde, İsa Peygamber'i canlandıran Manson'ın bir sahnede marihuana içeceği belirtilmiş.

 2. #2
  Baktabulkolik Minorin Baktabul'un Çılgını Minorin Baktabul'un Çılgını Minorin Baktabul'un Çılgını Minorin Baktabul'un Çılgını Minorin Baktabul'un Çılgını Minorin Baktabul'un Çılgını Minorin Baktabul'un Çılgını Minorin Baktabul'un Çılgını Minorin Baktabul'un Çılgını Minorin Baktabul'un Çılgını Minorin Baktabul'un Çılgını Minorin - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jul 2009
  Bulunduğu Yer
  SoulSociety - Shinigami Academy.
  Mesajlar
  2.427
  Blog Yazıları
  17
  Tecrübe Puanı
  107374520

 3. #3
  Baktabulkolik Minorin Baktabul'un Çılgını Minorin Baktabul'un Çılgını Minorin Baktabul'un Çılgını Minorin Baktabul'un Çılgını Minorin Baktabul'un Çılgını Minorin Baktabul'un Çılgını Minorin Baktabul'un Çılgını Minorin Baktabul'un Çılgını Minorin Baktabul'un Çılgını Minorin Baktabul'un Çılgını Minorin Baktabul'un Çılgını Minorin - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jul 2009
  Bulunduğu Yer
  SoulSociety - Shinigami Academy.
  Mesajlar
  2.427
  Blog Yazıları
  17
  Tecrübe Puanı
  107374520

  Tanımlı Ce: MariLyn Manson Fun Clup


 4. #4
  Baktabulkolik Minorin Baktabul'un Çılgını Minorin Baktabul'un Çılgını Minorin Baktabul'un Çılgını Minorin Baktabul'un Çılgını Minorin Baktabul'un Çılgını Minorin Baktabul'un Çılgını Minorin Baktabul'un Çılgını Minorin Baktabul'un Çılgını Minorin Baktabul'un Çılgını Minorin Baktabul'un Çılgını Minorin Baktabul'un Çılgını Minorin - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jul 2009
  Bulunduğu Yer
  SoulSociety - Shinigami Academy.
  Mesajlar
  2.427
  Blog Yazıları
  17
  Tecrübe Puanı
  107374520

 5. #5
  Baktabulkolik Minorin Baktabul'un Çılgını Minorin Baktabul'un Çılgını Minorin Baktabul'un Çılgını Minorin Baktabul'un Çılgını Minorin Baktabul'un Çılgını Minorin Baktabul'un Çılgını Minorin Baktabul'un Çılgını Minorin Baktabul'un Çılgını Minorin Baktabul'un Çılgını Minorin Baktabul'un Çılgını Minorin Baktabul'un Çılgını Minorin - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jul 2009
  Bulunduğu Yer
  SoulSociety - Shinigami Academy.
  Mesajlar
  2.427
  Blog Yazıları
  17
  Tecrübe Puanı
  107374520

  Tanımlı Ce: MariLyn Manson Fun Clup

+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu

Benzer Konular

 1. Marilyn Manson Gifleri - Marilyn Manson Harektli Resimler
  By Seçkiiiiiin- in forum MSN İfadeler (Emoticons)
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 07-11-2012, 20:28
 2. Makyajsız Marilyn Manson
  By EsiLa in forum Magazin Haberleri
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 06-08-2010, 16:26
 3. Marilyn Manson
  By a-z in forum Ünlü Resmi Resimleri
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 09-01-2009, 14:20
 4. Cevaplar: 10
  Son Mesaj: 04-21-2008, 18:24
 5. Marilyn Manson kimdir-Marilyn Manson hayatı,biyografisi
  By Idil in forum Yabancı Sanatçılar
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 10-28-2006, 14:29

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375