+ Konu Cevapla
4 / 16 Sayfa BirinciBirinci ... 2 3 4 5 6 14 ... SonuncuSonuncu
16 den 20´e kadar. Toplam 80 Sayfa bulundu

Sebnem Ferah Fan Club

 KOMEDI ve MIZAH Katagorisinde ve  Fan Kulüpler Forumunda Bulunan  Sebnem Ferah Fan Club Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #16
  (•̪●)GaLaDeSTeL(•̪●) holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Mar 2007
  Bulunduğu Yer
  elf diyarı:)
  Mesajlar
  3.796
  Blog Yazıları
  60
  Tecrübe Puanı
  60879615

  focus Kim Kimdir?

  Kim Kimdir?

  Buket Doran (Bas Gitar)

  Üniversite yıllarında bas gitar çalmaya başlayan Buket Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü Mezunudur. Şebnem ile tanışması Volvox yıllarına dayanır dağılmadan önceki son kadroda oda vardı. Müzisyen kişiliğinin yanı sıra Öğrendiğimiz kadarı ile Dalgıç olan Buket, Motosiklete ve Ata binmeyi çok seviyormuş. Kırmızı motorun üstünde kaskında taşan saçlarıyla onu tanıyabilirsiniz. Ayrıca Şebnem Ferah fanlarının can dostudur , çünkü konserlerde ona ulaşırsanız Şebnemle tanışmak garanti gibidir. Bir çok Şebnem Ferah hayranı onun sayesinde Şebnem Ferah'la tanışıp imza almıştır. Bir dönem Zaga da basıyla kulağımızın paslarını silen Buket artık bolca Şebnem Ferah kliplerinde ve özellikle konserlerdeki performansı ile bizleri kendisine hayran bırakmaktadır. Son olarak belirtmek gerekirse Türkiyenin en iyi Bayan bascı olduğu gibi kendide bir çok bascı yetiştirmiştir.


  Aykan İlkan (Davul)
  1973 doğumlu Aykan müziğe 1986 yılında metal müzik ağırlıklı olarak bir giriş yapmış ve ilk grubunu sawdust adı ile kurmuş. Geniş kitlelere ilk olarak kargo grubunun ilk albümünde ulaşmıştır. Çok iyi bir rock davulcusu olmasının yanında klasik arabalara olan düşkünlüğü ile bilenen Aykan kendi duruşu ile çok hoş bir kombinasyon oluşturan Pontiac Firebird'e sahiptir. 2006 yılına Emel Çavuş ile evli olarak girmiş ve bu haber Şebnem Ferah tarafından bize 2006 nın ilk saatlerinde verilmiştir. 1997 den bu yana albüm ve sahne performanslarında Şebnem Ferah'ın yanında olan Aykan İlkan kimi Şebnem Ferah parçalarının düzenlemesinde de katkıda bulunmuştur.


  Metin Türkcan (Elektro Gitar)
  1971 yılında Karabük de doğdu ve orta eğitimini orta son sınıfa kadar burada tamamlayıp orta son sınıfta Kadıköy Anadolu Lisesine geçti. İstanbul Üniversitesi Dericilik 2. Sınıftan ayrılıp müzik kariyerine yöneldi ve iyi ki de öyle yaptı. Bu gün elektro gitar deyince akla ilk gelen isimlerden … Kendi kurduğu “ Metafor” isimli grubun yanısıra bazı gruplarla çalıştı ve albümlerinde çaldı. Pentagram'a hem albüm çalışmalarında hem de sahne performanslarına eşlik etti ve bizleri o zamandan büyülemeye başladı. Uzun süre gitarının üzerinde gülen bir surat resmi vardı ki zaten onu tanıyan herkes çok neşeli ve komik bir insan olduğu konusunda hem fikir. 1997 yılından beri Şebnem Ferah'a sahne ve albümlerinde eşlik etmekte ve birçok şarkısına gitar düzenlemeleri yapmaktadır. Tüm bunların yanında Şebnem Ferah'la her konserde süper uyumları ve gitar soloları ile bizleri kendine hayran bırakmaya devam etmektedir.


  Ozan Tügen (Klavyeler)
  20 Mayıs 1976 Antalya doğumlu. 1993'te Galatasaray üniversitesi Endüstri Mühendisliği'ni kazanmıştır. Ancak 1997 yılında bu okuldan ayrılmaya karar vermiştir, arkadaşlarının anlattığına göre bu kararı bir belediye otobüsünde vermiştir ve şu an ne zaman oradan arabası ile geçse yavaşlar ve o anı anarmış. Sonrasında 1998 yılında Bilgi Üniversitesi müzik bölümü kompozisyon bölümüne girmiş ve bu bölümden mezun olmuştur. Anne ve babası müzik öğretmeni olan Ozan, cümbüşten klavyeye birçok müzik aleti çalabilmekte ve ayrıca biri Japonca olmak üzere üç yabancı dil bilmektedir. Ve yakın arkadaşları arasında bilindiği üzere çok usta bir playstation oyuncusudur. Sertab Erener, Sezen Aksu, Emre Altuğ, Burak Kut, Serdar Şensezgin, Nazan Öncel gibi şarkıcıların canlı performansları ve albüm kayıtlarında birlikte çalışmış ve birçok radyo/tv jingle prodüksiyonlarında aranjörlük yapmıştır. 2001 tarihinden bu yana Şebnem Ferah'ın albümlerinde aranje/klavye olarak çok başarılı işlere imza atan Ozan, Mor ve Ötesinin de klavye düzenlemelerini yapmakta, Şebnem Ferah'ın ve Mor ve Ötesinin tüm canlı performanslarında klavyede bizlerle buluşmaktadır.


  Ceren Tügen (Vokal)
  Şebnem Ferah tarafından grubun küçük meleği olarak adlandırılan Ceren Tügen Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık bölümü öğrencisi ... Ceren aynı zamanda Ozan Tügen'in kardeşidir.. Konserlerde Şebnem Ferah'a geri vokal yapan Ceren, grubun en son üyesi.. Ve Şebnem Ferah fanları tarafından da çok sevimli ve sıcakkanlı olarak bilinir...


 2. #17
  (•̪●)GaLaDeSTeL(•̪●) holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Mar 2007
  Bulunduğu Yer
  elf diyarı:)
  Mesajlar
  3.796
  Blog Yazıları
  60
  Tecrübe Puanı
  60879615

  focus VoLVoX

  VoLVoX  VoLVoX 1988 yılında Şebnem Ferah tarafından kurulmuş, tamamı kızlardan oluşan Bursa'lı bir hard rock grubu. Grupta Şebnem Ferah'ın yanı sıra Duygu Karpuz, Ebru Bank, Gül Ağırca, Arzu Özbakış (Kaprol), Buket Doran ve 1992 yılında gruba dahil olan Özlem Tekin boy gösterdi.

  Şebnem Ferah – Elektro-gitar ve vokal
  Arzu Özbakış (Kaprol) - Klavye
  Duygu Karpuz - Gitar
  Ebru Bank(Eroğlu) - Bass
  Gül Ağırca - Davul
  Özlem Tekin - Klavye ve geri vokaldeydi.


  Arzu Özbakış (Kaprol), grubun ilk kurulduğu dönemlerde grupta klavye çalıyordu. Gruptan ilk ayrılan kişi olmuştur. Daha sonra Ebru Bank gruptan ayrılınca yerine Buket Doran geçti. Buket grupta Bass Gitar Çalıp Geri Vokal Yapıyordu.

  O dönemde Şebnem Ferah ODTÜ Ekonomi, Ebru Bank Boğaziçi İngiliz Dili ve Edebiyatı,Gül Ağırca Marmara Güzel Sanatlar Endüstri Tasarımı, Özlem Tekin Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müzikoloji bölümünde okumaktaydılar.

  Duygu, Ebru ve Şebnem Bursa Kolejinde tanışmışlar, Gül Ağırca ile de Bursa'da tanışmışlar. 1988 yılında kurduğu grubuyla önce yadırganan sonra konser teklifleri alan Şebnem Ferah, Sedat Yıldırım Sarıcan'ın da katkılarıyla düzenlenen 1989 yılındaki "Bursa 1. Rock Station Günleri"nde kardeş grup "PeNTaGRaM" la aynı sahneyi paylaştı. (Şebnem Ferah daha sonra çıkaracağı solo albümlerinin ilk ikisinde de Pentagram elemanlarıyla çalışmıştır.)

  VoLVoX Bursa'da Tayyare Sinemasında konser verdi. Şebnem Ferah o zamanın en iyi grubu sayılan Bursalı "Bandaj" grubuna vokal yaptı ama sadece konserde. Bursa'da bir takım konserler verdikten sonra ilk İstanbul konserlerini 28 Nisan 1991"de Pentagram’la birlikte Pangaltı İnci Sinemasında verdiler. Biletler 20.000 TL'dı. Boğaziçi Üniversitesinde, ODTÜ Festivalinde, Bilsak Rock Cafede, İzmir Club 33 de unutulmaz konserler verdiler. 1992 yılında Duygu Karpuz'un gruptan ayrılmasıyla klavye ve geri vokal olarak Özlem Tekin VoLVoX’ da yerini aldı. Özlem Tekin'in sahne tecrübesi olmasına karşın diğer hatunların sahne tecrübeleri yoktu. Çünkü o zamana kadar sadece konser vermişlerdi. Bunun üzerine ilk sahne tecrübelerini Bedri Baykam'ın açtığı Dadaist barda gerçekleştirdiler. Sonra Sis ardından da Kemancı geldi. Sis ve Kemancı grubun okulu haline gelmişti. Bu iki mekân gruba müzik adına pek çok şey öğretti. Önceleri kızlardan oluştuğu için yadırganan VoLVoX sonradan Kemancı ve Sis barın vazgeçilmez simaları haline geldi.

  Konserler, sahne çalışmaları birbirini kovaladı. Derken kaset çıkarmaya karar verdiler. Provalar yaptılar, demoyu hazırladılar, parçaların tamamı İngilizce olarak hazırlandı, besteler, enstrümanlar hazırdı. Ne olduysa kaseti çıkartamadılar!!!

  Şimdi Şebnem Ferah'ın müzik arşivinin en güzel yerinde "VoLVoX"un demosu duruyor. Daha sonra Ebru Bank gruptan ayrıldı onun yerine Buket Doran (Bass) geçti. Fakat albümün çıkartılamaması ile başlayan ve gruptan ayrılmaların devam etmesi sonucunda Ebru Bank'tan sonra Özlem Tekin'de gruptan ayrıldı. 1994 yılında "VoLVoX" dağıldı.

  VoLVoX dağıldıktan sonra Şebnem Ferah ve Özlem Tekin müzik kariyerlerine yalnız devam ettiler ve halen devam etmekteler. Özlem Tekin beş adet solo albüm çıkardı. Ebru Bank "VoLVoX"tan ayrılınca Cenk Eroğlu ile evlendi, Cenk'le birlikte Mirkelam'ın "Her Gece" ve Tüzmen'in "Son Rüya" adlı kliplerinde rol aldı. Şimdilerde Boğaziçi Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak çalışmakta ve bir de kızı var. Ebru Bank gruptan ayrılınca onun yerine bass gitara Buket Doran geçmişti. Buket hala Şebnem'in gerçek kadrosunda yer alıyor ve menajerliğini yapmakta. Gül Ağırca ise bir ara "Indians" grubunda perküsyon çalıyordu. O da Şebnem'e konserlerinde bir süre perküsyon çalarak eşlik etti. Duygu Karpuz ise "VoLVoX"tan ayrıldıktan sonra pek gündeme gelmemiş. Arzu Kaprol (Özbakış) ise günümüzün ünlü moda tasarımcılarından olup Şebnem Ferah ve pek çok ünlünün sahne kostümlerini üretmektedir. Şebnem Ferah ise müzik yolculuğuna Temmuz 2005’te çıkarmış olduğu 5. stüdyo albümü “Can Kırıkları” ile devam etmektedir.

 3. #18
  (•̪●)GaLaDeSTeL(•̪●) holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Mar 2007
  Bulunduğu Yer
  elf diyarı:)
  Mesajlar
  3.796
  Blog Yazıları
  60
  Tecrübe Puanı
  60879615

  :heart: Şebnem'in karakalem çalışmaları...

  Şebnem'in karakalem çalışmaları...
  ---------------------

  ---------------------

  ---------------------

  ---------------------

  ---------------------

 4. #19
  (•̪●)GaLaDeSTeL(•̪●) holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Mar 2007
  Bulunduğu Yer
  elf diyarı:)
  Mesajlar
  3.796
  Blog Yazıları
  60
  Tecrübe Puanı
  60879615

  focus

 5. #20
  yabanci 0zkanba Buraların yabancısı
  Üyelik Tarihi
  Sep 2007
  Mesajlar
  3
  Tecrübe Puanı
  0

  Tanımlı

  ELLerine KoLArina SaGLik

+ Konu Cevapla
4 / 16 Sayfa BirinciBirinci ... 2 3 4 5 6 14 ... SonuncuSonuncu

Benzer Konular

 1. Pussycat Dolls - Out Of This Club (Out Of This Club Şarkı Sözleri)
  By YüxєxєS in forum Yabanci Sarkı Sözleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-19-2009, 16:55
 2. Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 08-03-2008, 00:21
 3. Şebnem Ferah Resmi - Şebnem Ferah Resimleri
  By Okyanus_Ateş in forum Ünlü Resmi Resimleri
  Cevaplar: 32
  Son Mesaj: 07-02-2008, 20:57
 4. Şebnem Ferah-Şebnem Ferah Gitar Akorları
  By küppra in forum Gitar Akorlari
  Cevaplar: 14
  Son Mesaj: 03-11-2008, 10:41
 5. Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 02-28-2008, 06:41

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375