+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu
1 den 5´e kadar. Toplam 10 Sayfa bulundu

Mor ve Ötesi Fan Club

 KOMEDI ve MIZAH Katagorisinde ve  Fan Kulüpler Forumunda Bulunan  Mor ve Ötesi Fan Club Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  °°°ѕüяü∂єη αуяıℓαη ι∂єαℓιѕт кυzυ°°° RozeLLa Baktabul'un Çılgını RozeLLa Baktabul'un Çılgını RozeLLa Baktabul'un Çılgını RozeLLa Baktabul'un Çılgını RozeLLa Baktabul'un Çılgını RozeLLa Baktabul'un Çılgını RozeLLa Baktabul'un Çılgını RozeLLa Baktabul'un Çılgını RozeLLa Baktabul'un Çılgını RozeLLa Baktabul'un Çılgını RozeLLa Baktabul'un Çılgını RozeLLa - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  May 2007
  Bulunduğu Yer
  ölümle yaşamı ayıran çizgi...
  Mesajlar
  2.619
  Blog Yazıları
  4
  Tecrübe Puanı
  107374588

  Tanımlı Mor ve Ötesi Fan Club

  mor ve ötesi:

  Kerem Kabadayı (davul)
  Harun Tekin (vokal / gitar)
  Kerem Özyeğen (gitar)
  Burak Güven (bas)

  mor ve ötesi 1995 yılının ocak ayında Kerem Kabadayı (davul), Harun Tekin (vokal/gitar), Derin Esmer (vokal/gitar) ve Alper Tekin (bas) tarafından kuruldu. Kendi bestelerinden oluşan ilk albümünü aynı yılın ağustos ayında Stüdyo Spectrum'da kaydeden grup, 1996'nın ocak ayında çalışmaya son halini verdi ve Şehir, 1996'nın haziran ayında piyasaya çıktı. Grubun ilk video klibi "Yalnız Şarkı", farklı tarzıyla büyük ilgi çekti.

  1997 yılı grup adına önemli gelişmelere sahne oldu. İstanbul dışındaki ilk konserini ODTÜ'de veren mor ve ötesi'nde ilk eleman değişikliği de bu yıl gerçekleşti ve Burak Güven, Alper Tekin'in yerine gruba dahil oldu. Şubat 1998'den itibaren Captain Hook'ta düzenli olarak çalmaya başlayan mor ve ötesi, bir yandan da yeni albümünü hazırlıyordu. Ada Müzik Stüdyosu'nda Volkan Gürkan'la beraber kaydedilen Bırak Zaman Aksın'ın ardından Derin Esmer gruptan ayrılırken, Kerem Özyeğen gruba katıldı. Albüm 1999'un mart ayında Ada Müzik tarafından yayımlandı.

  1999 yılının ağustos ayına gelindiğinde grup bir Bülent Ortaçgil bestesi olan "Sen Varsın" üzerinde çalışıyordu. Tam o günlerde benzersiz bir felaketle karşılaştı Türkiye. 17 Ağustos depreminden sonra, herkes gibi, grup da bir süre kendine gelemedi.

  2000 yılının başlarında mor ve ötesi ülke çapındaki nükleer enerji karşıtı kampanyaya çeşitli konser ve aktivitelerle destek verdi. Temmuz ayında grubun "Sen Varsın" ile katıldığı Şarkılar Bir Oyundur adlı Bülent Ortaçgil'e saygı albümü yayımlandı. mor ve ötesi üçüncü albümünün kayıtlarına girmeden önceki en önemli performansını 9 Aralık'ta İstanbul'da Placebo'nun ön grubu olarak gerçekleştirdi.

  Üçüncü albüm Gül Kendine'nin kayıtları, 27 Aralık günü Volkan Gürkan prodüktörlüğünde Ada Müzik stüdyosunda başladı ve albüm 2001 aralık ayında piyasaya çıktı. Grubun resmi web sitesi mor ve ötesi resmi web sitesi da aynı ay içerisinde faaliyete geçti.

  2002'nin nisan ayında mor ve ötesi İzmir, Denizli, Bursa, Adana, Antalya ve Antakya'yı kapsayan ilk Türkiye turnesine çıktı. 2 Temmuz 2002 akşamı İstanbul'da yapılan H2000 festivalinde mor ve ötesi tarihinin en başarılı konserlerinden birini verdi. Çeşitli basın yayın organlarınca görsel ve işitsel bir şölen olarak nitelenen performansa yaklaşık beş bin kişi tanıklık etti.

  2003 yılında patlayan savaşa karşı oluşan geniş muhalefete mor ve ötesi de sanatçı dostlarıyla birlikte katıldı. Grubun bestelediği ve Aylin Aslım, Athena, Bülent Ortaçgil, Feridun Düzağaç, Koray Candemir, Nejat Yavaşoğulları ve Vega ile birlikte seslendirilen "Savaşa Hiç Gerek Yok" adlı parça, savaş karşıtı hareketin marşlarından biri oldu ve 1 Mart 2003 günü Ankara'da yüz bin kişiyle birlikte söylendi.

  2003 mayısında mor ve ötesi Yaz isimli bir single çıkardı. Bu yayımda yer alan Şehrazat bestesi "Yaz Yaz Yaz", yaza damgasını vururken, grup on yedi kenti kapsayan bir turne gerçekleştirdi. Sonbaharla birlikte dördüncü albüm çalışmalarına hız veren mor ve ötesi, bir yandan da Çağan Irmak'ın Mustafa Hakkında Herşey filminin müziklerini hazırladı.

  Ocak 2004'te Dünya Yalan Söylüyor için Tarkan Gözübüyük prodüktörlüğünde stüdyoya girildi ve albüm nisan ayı sonunda yayımlandı. İlk single "Cambaz" radyo ve televizyonlarda büyük ses getirirken, bugüne kadar Türk rock sahnesinde emsali gorülmemiş bir başarının habercisi oluyordu. Fikret Kızılok'un 'Sevda Çiçeği' adlı şarkısına grubun getirdiği yorum albümün başarısını perçinlerken, Mustafa Hakkında Herşey filminde de yer alan, albümdeki üçüncü singl olan "Bir Derdim Var", Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde 'En İyi Film Şarkısı' seçilerek Altın Portakal ödülünü aldı ve hem dinleyiciler hem de müzik otoriteleri tarafından yılın şarkısı olarak değerlendirildi. Çeyrek milyonluk bir satış yakalayan Dünya Yalan Söylüyor, yayımlanışından iki buçuk yıl sonra Blue Jean dergisi tarafından 'Tüm Zamanların En İyi Türkçe Rock Albümü', Billboard dergisi tarafından da 'Son On Yılın En İyi İkinci Türkçe Rock Albüm' seçilecekti.

  Bu başarıyı, oldukça yoğun ve kapsamlı bir konser ve turne trafiğiyle destekleyen grup, müziğini yurt çapında büyük kitlelerle paylaşma şansı buldu. Bu konserler arasında Bostancı Gösteri Merkezi ve Harbiye Açıkhava Tiyatrosu performansları, istisnai işitsel-görsel yapıları ve yüksek seyirci katılımıyla öne çıktı.

  2005 yılı sonlarında beşinci albümünün provaları için stüdyoya kapanan grup, şubat-nisan ayları arasında kayıt ve miksleri tamamlayıp, produktörlüğünü yine Tarkan Gözübüyük'ün üstlendiği, miksleri Chris Sheldon tarafından Londra'da Assault & Battery stüdyolarında gerçekleştirilenBüyük Düşler'i 9 Mayıs 2006'da çıkardı. Albümün çıktığı gün kapsamlı bir Anadolu turnesine çıkan grup, yaz aylarını yüksek profilli birkaç İstanbul konseri ile nispeten sessiz ve sakin geçirdi. Bu konserler arasında haziran ayında Morrissey ile yapılan One Love Festival ile, Mercan Dede, Şebnem Ferah ve Bauhaus grubunun efsanevi solisti Peter Murphy'nin misafir olarak katıldığı Harbiye Açıkhava Tiyatrosu'ndaki iki buçuk saatlik performans unutulmayacak konserler olarak öne çıktı. Dünya Yalan Söylüyor'a nazaran daha içe dönük ve kişisel bir albüm olarak nitelendirilen Büyük Düşler'den ilk single ve video "Şirket", ikincisi "Küçük Sevgilim", üçüncüsü ise ''Ayıp olmaz mı'' oldu.  mvö fun clup üye listesi
  (liste sürekli güncellenecektir)

  1. merve_1903
  2. Rap-per


  //güncellendi
  Konu RozeLLa tarafından (02-17-2008 Saat 14:49 ) de değistirilmistir.

 2. #2
  °°°ѕüяü∂єη αуяıℓαη ι∂єαℓιѕт кυzυ°°° RozeLLa Baktabul'un Çılgını RozeLLa Baktabul'un Çılgını RozeLLa Baktabul'un Çılgını RozeLLa Baktabul'un Çılgını RozeLLa Baktabul'un Çılgını RozeLLa Baktabul'un Çılgını RozeLLa Baktabul'un Çılgını RozeLLa Baktabul'un Çılgını RozeLLa Baktabul'un Çılgını RozeLLa Baktabul'un Çılgını RozeLLa Baktabul'un Çılgını RozeLLa - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  May 2007
  Bulunduğu Yer
  ölümle yaşamı ayıran çizgi...
  Mesajlar
  2.619
  Blog Yazıları
  4
  Tecrübe Puanı
  107374588

  Tanımlı ilk albüm_ Şehir


  1. Sabahın köründe
  2. Yalnız şarkı
  3. Uyku
  4. Şehir( Enstrumantel )
  5. Sessizlik
  6. The faithful lover
  7. Rüya
  8. Reality
  9. Past
  10. İthaf

  -------------------------------------------------------------------------

  ŞEHİR(1996)

  -------------------------------------------------------------------------

  1. SABAHIN KÖRÜNDE

  sabahın köründe daha gün ışımadan
  mahallenin piçleri sokağa fırlamadan
  sanki bok var da uyanırım her sabah
  geçen akşamdan kalma baş ağrımla
  üç saatlik uykunun yorgunluğuna
  iflas etmiş aklımla küfürler yağdırarak

  işte bu sabah da uyandık, yine her taraf karanlık
  işte bu sabah da uyandık, sabahlar hep karanlık

  her sabah koştuğum saçma işime
  geceden içime oturmuş dertlerime
  ve hatta sararmış dişlerime
  yeni doğan günün tüm lanetiyle

  -------------------------------------------------------------------------

  2.YALNIZ ŞARKI

  olasılıklar, şanslar
  olaylar neden hep senin tersine
  bunu hala sorma
  yanlış yer ve yanlış zaman
  bunlar hep aldatmaca
  bunu artık anla

  belki bir gün güneş doğar
  mezarının üstünden, sen sessizce uyurken
  uyanınca üzülme gerçek bu işte

  tesadüfen yalnızsın, henüz yolun başındasın
  tesadüfen yalnızsın, gerçeklerin farkındasın

  kelimeler sokaklar ve evler
  ne kadar da boş şeyler
  sen gizlice ağlarken
  biraz umut biraz sevgi
  ne de çok şey demek oysa
  senden uzakta

  ama kim bilir belki bir gün
  o yaşarken sen ölmezsin, acılar akıp gider
  uyanınca üzülme gerçek bu işte

  -------------------------------------------------------------------------

  3. UYKU

  saat bir, uykum yok
  gel bir bardak su içelim
  bulanıklık suyla aksın gitsin
  paniğe lüzum yok
  herşey kontrol altında
  kesici aletler dolaplarda
  tehlike çok uzakta

  saat iki uykum yok
  ya biz biraz çalışsak
  bulantı yazıyla silinse gitse
  uyumak istiyorum, rahatsız etmeyin

  saat üç, uyumak istiyorum
  bir tuvalette çiçekleri sulamak
  uyumak istiyorum, rahatsız etmeyin

  -------------------------------------------------------------------------

  4. ŞEHİR  -------------------------------------------------------------------------

  5.SESSİZLİK  sakinleşin çocuklar, sakinliğe ihtiyaç var
  sessizleşin çocuklar, sessizliğe ihtiyaç var
  sokakta yangın var, umutsuz suratlar
  bulutlar köşe bucak saklanmış
  sise boğulmuşuz kömürden

  sinmiş insanlar, bekleşip duruyorlar
  reklamlar, panolar, dükkkanlar, insanlar

  dökülüyor yapraklar, sessiz düşüyorlar
  umutlanmaz suratlar, köpekler bile sinmiş

  sinmiş insanlar, bekleşip duruyorlar
  reklamlar, panolar, dükkanlar, insanlar

  bana bir kutu sevgi al, bir kutu umut ve neşe al
  alabilir misin, ne duruyorsun?

  sakinleşin çocuklar, sakinliğe ihtiyaç var
  sessizleşin çocuklar, sakinleşin insanlar

  -------------------------------------------------------------------------

  6. THE FAİTHFUL LOVER  i hesitate to write about the spring
  there's a fear with all that loveliness
  the wilderness i feel in everything
  though not alone i think of loneliness

  oh do not count on me for anything
  although i love you as i do the spring

  of gods late isolation in the sky
  of wisdom turned dispear not happiness
  while we are together you and i
  abandone promises of future bliss

  but love me with the truth now in your eye
  regard the early falling leaf a kiss
  regard fidelity a passing thing
  it gives me courage when i tell you this

  -------------------------------------------------------------------------

  7. RÜYA

  something's burning in my head
  restless days and nights, they never end
  with every word unspoken i fade away
  though that's not your fault, it's me who has no excuse

  my dream is gone and i'm undone

  each time i see your eyes i just feel guilty
  of loving you this way, though i'm not hopeless yet
  my soul is shadowed by your magic smile
  i tried so hard to reach you but i failed

  -------------------------------------------------------------------------

  8. REALİTY

  so you want to see the truth
  let me be your sagacious guide
  through the fires of their faces
  through the desert of loneliness
  to the home of fatal truth
  where you hear it's heartbeat
  let me take you there

  -------------------------------------------------------------------------

  9. PAST

  every day it's getting tougher to take that torturing pain
  the sweet memories of the past lead me to the end
  knocked down by a game from the first day you watched me dyin'
  that's not me in the mirror, in the dark
  that's my end

  i know that's the end

  i miss my past and fear my end
  and i'll do so till the end
  i miss my past and taste the pain
  and i'll do so at the end

  day from day i decay faster you can't know how it feels
  sitting up in bed at night i'm too tired for a sleep
  this fear rips my heart apart but i don't know why i'm cryin'
  there's nothing left to do and i think i can't go on

  i know i can't go on

  -------------------------------------------------------------------------

  10. İTHAF

  saw an angel above the sky
  tryin' to understand why it makes me cry
  the only thing i got till yesterday
  was the thought of you babe fading away

  you never know how it hurt me baby

  you never looked at my face
  you knew loving me is such a disgrace
  i knew you were the queen and i'm the clown
  but baby i'm standing on my own

  you never know how it hurt me baby, you never will

  i don't care
  Konu holocoust tarafından (09-12-2007 Saat 22:27 ) de değistirilmistir.

 3. #3
  °°°ѕüяü∂єη αуяıℓαη ι∂єαℓιѕт кυzυ°°° RozeLLa Baktabul'un Çılgını RozeLLa Baktabul'un Çılgını RozeLLa Baktabul'un Çılgını RozeLLa Baktabul'un Çılgını RozeLLa Baktabul'un Çılgını RozeLLa Baktabul'un Çılgını RozeLLa Baktabul'un Çılgını RozeLLa Baktabul'un Çılgını RozeLLa Baktabul'un Çılgını RozeLLa Baktabul'un Çılgını RozeLLa Baktabul'un Çılgını RozeLLa - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  May 2007
  Bulunduğu Yer
  ölümle yaşamı ayıran çizgi...
  Mesajlar
  2.619
  Blog Yazıları
  4
  Tecrübe Puanı
  107374588

  Tanımlı ikinci albüm_bırak zaman aksın (1998)  -------------------------------------------------------------------------
  1. Son giden
  2. Şarkıcı çocuk
  3. Özgürlük
  4. Mucize
  5. Pis
  6. Yeşillik
  7. 23
  8. TV deki kız
  9. Boşver
  10. Bırakmazlar yakamı
  11. Çelişki
  12. Beyaz
  13. Ne
  14. Balıklar

  -------------------------------------------------------------------------

  BIRAK ZAMAN AKSIN (1998)

  -------------------------------------------------------------------------

  1. SON GİDEN

  güneyin masum bir sahil evinde
  aynı kırgın dalgayla öldürülmüşken
  lütfen bırak tepinsinler üstümde
  bunu çoktan hakettim

  önce sustum ardından yalan söyledim
  sonrası isteksiz saatler günler
  tüm direncimle eşsiz tertemiz bir yüzüm
  gitmeye hazırlar

  dün fazla yarın yok, ne dersen de

  kimse durmaz kimse beklemez, kimse durmaz
  eskitirler durduğu yerde zamanı

  nefesler her an yalnız, kırılgan
  kime söylesem, kime sarılsam
  kim günahkar, ne farkeder, neden bunlar
  uzakta insanlar

  -------------------------------------------------------------------------

  2. ŞARKICI ÇOCUK

  gözlerinde bir damla yaş
  plastik çiçekler boynunda
  bir kedin var evde kitaplar
  ne yapsam sana anlatsam

  bırak zaman aksın, mahkumuz inan

  yalnız şarkıcı, sarhoşum ölene kadar
  sen hiç korkma, burda kal
  küçük şarkıcı, kalp kırık kalbini onar
  aşk diyorlar hiç görmedim, burda kal

  bir söz verdim sonra bozdum
  ölmeden önce ben de melektim
  bir odam var yerde kitaplar
  ne yapsam uçsam kaybolsam

  uyuyalım artık, çok yorgunum inan, inan

  -------------------------------------------------------------------------

  3. ÖZGÜRLÜK

  durmadan güvenlik peşinde
  ben elinin içinde bakımsız bir çiçeğe
  durmadan güvenlik peşinde
  sen elimin içinde ölümlü sözcüklere dönüştün

  sevgimiz kısıtlandı
  kira bedeli belli, çeşitleri sınırlı
  sevgimiz kısıtlandı
  korkular güçlendi, beklentiler alt edildi

  oysa bir de bak
  durmadan özgürlük peşinde
  ben seni öptüğümde, yeter ki sen de iste
  durmadan özgürlük peşinde
  elimi ittiğinde, tamam git istediğin yere

  tehlike altında aşk
  kuralları sensiz, sınırları benliksiz
  tehlike altında aşk
  özgürlüğüm sende, sevgim daha içimde

  -------------------------------------------------------------------------

  4. MUCİZE

  güneş doğdu ruhuma
  sustum, umudumu gördüm onda
  bir şey bilsem söyliycem
  seni sevdigimden başka

  aptallığın bile tam bana göre
  çocuksun sen de
  yok yok yok, bu mutluluktan
  ağlıycam şimdi
  yok yok yok yok
  ağlıycam şimdi, yapma

  bir sözüm bin yere gider, en sonunda
  gözlerime bir bak yeter

  mutfakta çıplak ayak sesin
  huzur mu bu, mucize arzusu
  sonsuzdum ve mahvoldum
  güneşli gün yalanlarıyla avundum

  -------------------------------------------------------------------------

  5. PİS

  hepimiz hepinize dokunduk
  korkunç kokular çıktı üstümüzden
  elimize yüzümüze bulaştı hepsi
  deliler gibi saklandık
  hem de güçsüz kalıp yaşlandık
  tertemiz bulaştık pisliğe

  niye?

  sonsuz acılara boğulduk
  öldük işte en sonunda
  ne yazık boş kalan hiçbir yer yok
  elimiz elinize dokundu
  gözler silindi yüzlerden
  ne yazık farkeden hiçbir şey yok

  onlara kızmayın
  onlar farkında değil

  -------------------------------------------------------------------------

  6. YEŞİLLİK

  yenildin bu oyunda
  sözcükler seni yalnız bıraktı
  değiştirmek istediysen
  insanlar neden inanmadı?

  sahici sevgilerde yorulmuştun
  sahipsiz rüyalarda huzur buldun
  yalan gözlerinin ardında
  yeşilliğin yokoluşunda

  söyle şimdi kim mutlu?
  insanlar birer birer yitip giderken
  ve bir can sıkıntısı
  her şeyi ama her şeyi silen

  -------------------------------------------------------------------------

  7. 23


  yüzünden başlasam gitmeye uzaklara, duymasam kimseyi
  sonu olmasa ummadık rüyalarda, eksilse yokolsa bile değer

  bir gün kendimi bırakıp, sana anlatsam ne olduğunu
  neden sözleri yuttuğumu, gerisi zaten gözlerinde

  lütfen beni hemen uyandır, ya da hep öyle bak yüzüme
  ne kork benden ne uzaktan dinle, lütfen beni uyandırma

  sesim kısılsa, korkmasam karanlıktan, en baştan başlasam
  anlamsız sözlere artık hiç bulaşmadan, beklesem yanında

  lütfen beni hemen uyandır, ya da hep öyle bak yüzüme
  ne kork benden ne anlatmamı iste, lütfen beni uyandırma

  -------------------------------------------------------------------------

  8. TV DEKİ KIZ

  sen ve ben ikimiz, camdan evimiz
  sesin çok uzak bana
  tv'deki kız

  kalk gidelim desem
  boş boş bakar anlamazsın
  camdan yüzünü öpsem
  tv'deki kız

  elin yüzün var ama
  kokunu bilmem, sıkıldın galiba
  bir gün yanına gelsem tanır mısın?
  tv'deki kız

  sen ve ben ikimiz, camdan evimiz
  sesin çok uzak bana
  tv'deki kız

  uyu, uyu
  yoruldun, uyu

  hep yüzün gülüyor orda
  yolda seni gördüm, mutsuzdun galiba
  bugün yanına geldim tanımadın
  tv'deki kız

  aptal kutu
  yoruldun, uyu
  uyu

  -------------------------------------------------------------------------

  9. BOŞVER  ilk damla düştü, et parlıyor karanlıkta
  beş dakika sonra benim dünya ve sen hala
  özgür ruhlara dair yalanlarla beslen
  boşver...

  ayna ıslak elleriyle suratında
  hasta bir gülümseme, yardım etme, bağırma
  yeter ki her sözcüğü anla, ihtiyacım var buna
  boşver, eskisi gibi kalsın
  boşver, kimse yaralanmasın

  sakinleş yine aynı insanla
  dilinden kopan mısraları hatırla
  her lanet sabah bu bilince uyandıkça

  -------------------------------------------------------------------------

  10. BIRAKMAZLAR YAKAMI

  hemen şimdi kalksam burdan
  koşup çıksam sokaklara
  birini duysam birine vursam
  ölümcül bir dost düşse peşime

  bırakmazlar yakamı bilirim, kaybolsam da
  bırakmazlar yakamı bilirim, saklansam

  hemen şimdi kaçıp gitsem
  sürüklensem meydanlarda
  bulsam seni masallarda
  gökten düşen yine aynı elmalar

  kaybolsam, saklansam da ben
  isimsiz sokaklarda
  unutsam tüm masalları
  karışsam meydanlara

  -------------------------------------------------------------------------

  11. ÇELİŞKİ

  çelişkili bir düzlemde, duygularıyla ortada
  düşününce eski, olmayan insanlarla
  parça parça, bir görünür bir kaybolur

  öykülerim hep bilmece, gözlerim maskara
  özlemim durgun, belki bir gün deyince
  teslim olunca ellerine, en yakınımda sen olunca

  ürkütücü bir rüya ellerimden akıp gelen
  şehvetinde saklı bezginliğim
  karanlıktan korkutan, gözlerinden ateş saçan
  son sözünde saklı yalanların

  -------------------------------------------------------------------------

  12. BEYAZ

  durduğun yerden devam etsin
  güzel olmasın kesilsin yine
  koş koş kurtul, eskit pabuçlarını
  dilimiz eksildi, küçük kaldık, düştük
  acımız oldu, çok oldu
  iyi ki oldu, iyi ki oldu

  beyaz beyaz
  dibine dek beyaz
  rüyası insana yalan söyledi
  sadece önce şaşkın
  dibine dek beyaz sonra
  iyi ki varsın, iyi ki yokum

  gölgem var, iyi ki gölgem var
  bizi yalnız bırakmayan gölge

  -------------------------------------------------------------------------

  13. ne gerçek ben ne beraberlik
  ne bencil kendi kendine
  ne müstakbel güvensizlik
  ne yüzler naylon yüzler ne
  ne arkanda ne naklen
  ne sonra ne tüm ne gerçekten
  ne hiç ne müzik ne eylem
  ne ahlak masum saf nefret

  ne varsa ne ne yoksa hiç yok
  ne yok anlam ki faydasız
  ne direnmek saçma her kimse
  ne sen var ben yok biz sarhoş

  ne farkında olanlarınız
  ne gündelik hayatlarınız
  ne işkence görenleriniz
  ne kaybolan özneler ve siz
  ne savurgan dudaklarınız
  ne eskiten yalanlarınız
  ne isteksiz suratlarınız
  ne sessizce haykırsanız

  -------------------------------------------------------------------------

  14. BALIKLAR

  çocuktun, kırılgandın
  artık korku yok nemli gözlerinde
  yüzlerce binlercesi var
  omzuna oturmuş, ordan sana bakar
  çektin gittin baharın peşine
  güzelim renkler yüzünde
  artık dönüp bakmazsın
  güneşin solduğu evlere

  çıplak dursam, tanrıya sorsam
  niye ölür insan bile bile?
  ardımda yıllar sinsice kalbime sorar
  niye bu suçluluk niye?

  yolculuğun sonunda
  bembeyaz sevgini ört uykuma

  dün sabah seni gördüm
  aklın takılmış yine balıklara
  tertemiz, işsiz kalbin
  arabadan kaçıyor vahşi sokaklarda

  -------------------------------------------------------------------------

  1998 RESİMLERİ

  ------------------------------------------------------------------------- 4. #4
  °°°ѕüяü∂єη αуяıℓαη ι∂єαℓιѕт кυzυ°°° RozeLLa Baktabul'un Çılgını RozeLLa Baktabul'un Çılgını RozeLLa Baktabul'un Çılgını RozeLLa Baktabul'un Çılgını RozeLLa Baktabul'un Çılgını RozeLLa Baktabul'un Çılgını RozeLLa Baktabul'un Çılgını RozeLLa Baktabul'un Çılgını RozeLLa Baktabul'un Çılgını RozeLLa Baktabul'un Çılgını RozeLLa Baktabul'un Çılgını RozeLLa - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  May 2007
  Bulunduğu Yer
  ölümle yaşamı ayıran çizgi...
  Mesajlar
  2.619
  Blog Yazıları
  4
  Tecrübe Puanı
  107374588

  Tanımlı üçüncü albüm_gül kendine  -------------------------------------------------------------------------
  1. Daha mutlu olamam
  2. Doğru yanlış
  3. Gül kendine
  4. Hayat
  5. Hep aynı
  6. Eksik
  7. Orda durma
  8. Gece
  9. Bazen
  10. Canlı yayın
  11. Bir

  -------------------------------------------------------------------------

  GÜL KENDİNE(2001)

  -------------------------------------------------------------------------

  1. DAHA MUTLU OLAMAM

  güne kahveyle başladım
  ağzım kuru zihnim açık
  beyaz camda görüntüler
  hepsi o kadar dürüst ki

  hayatımdan çok memnunum
  aşk bitti aşk aptallıktı
  bir de sigarayı bıraksam
  kimse tutamaz beni artık

  küçük şeyler sevindirir ruhumu
  hayal bile edemezdim ben bunu

  daha mutlu olamam
  daha mutlu olamam

  yağmurlu bir akşamüstü
  radyo açık, köprüdeydim
  derken bir anda farkettim
  başka bir hayat yok ki

  durdum sustum gülümsedim
  gözümü açtım ben değiştim
  kızdınız, siz haklıydınız
  artik size gerek yok

  küçük şeyler sevindirir ruhumu
  hayal bile edemezdim ben bunu

  daha mutlu olamam
  daha mutlu olamam (bu akşam)

  -------------------------------------------------------------------------

  2. DOĞRU YANLIŞ

  o kadar çok şey var ki, birer birer söylesem bile çok ağır kaçar
  bir de her zaman hayatın o bildik mutlak gerçekleri vardır
  o zaman birazcık anlamsız konuşmam gerek
  sadece, sadece seslerle yetinmem gerek

  bazen doğru bazen yanlış
  bir şey söylemem imkansız
  eğlenmek lazım, uyumak lazım
  düşünme, dur neme lazım

  mutluluk her yanda, üzülmek için dinozor olmam gerek
  para varsa sorun yok, para olmaz mı, havalar nasıl?
  sonbahar gelince hiç kimse asla kaygılanmaz
  kışlar soğuktur ama evsiz yok, kimse takmaz

  bazen doğru bazen yanlış
  aslında her şey anlamsız
  eğlen zıpla coş düşünme
  açlık yok ki hiçbir yerde

  bazen doğru bazen yanlış
  kim demiş ülkem geri kalmış
  eğlen zıpla coş düşünme
  düşünme, dur!

  -------------------------------------------------------------------------

  3. GÜL KENDİNE

  biter mi sandın tüm dertlerin
  hemen ödenmez büyük borçlar
  hayata tersten baktığında
  bitip tükenmek çok kolay

  aslında bütün resim güzeldir
  sadece hatırlaman gerek

  gül kendine
  bak ne kadar güzelsin
  gül kendine
  dünya kadar güzelsin
  aslında dünya sensin
  her şey açık, her şey kolay

  zor zamanlar geldiğinde
  hep kaybedersin gerçeği
  sana imkansız görünse de
  bütün çözümler ellerinde

  aslında bütün resim güzeldir
  kendini hatırlaman gerek

  biter mi sandın dertlerin
  yenilmesen hiç büyümezdin

  -------------------------------------------------------------------------

  4. HAYAT

  uğraş didin farklı şeyler yapmak için
  üç kişi ya da beş kişi anlar
  ve zaman, ve zaman farklı yüzlerle
  bazen yanında bazen arkanda

  yalan diye bir şey yok
  gördük ama konuşmadık

  ve hayat her şey yolundayken dur dedi artık
  ve hayat herkes evindeyken dur dedi artık
  ve hayat -ki canına tak etmişti- sus dedi artık
  ve hayat

  kırık düşler, aynı yalnızlık
  öyle azaldık ve yıprandık ki
  kafamız karışık, değişmek zor
  dünya yıkılsa anlamazlar

  -------------------------------------------------------------------------

  5. HEP AYNI

  yine keyfim yok, hiç ışık yok
  yine hayat yok etrafımda
  ne haldeyim, hayal miyim
  aslında kimseye zararım yok

  ama...

  hep aynı dertler hep aynı
  hep aynı sözler hep aynı
  hep aynı sıkıntı sarar

  ben kimim, nerdeyim
  çok tuhaf bir yerdeyim
  içimde çok büyük bir şeyler var

  odam soğuk, sesim pişman
  elimden hiçbir şey gelmez oldu
  bu ben miyim, hayal miyim
  aslında gerçek bir sorun yok

  -------------------------------------------------------------------------

  6. EKSİK

  sanki bir şeyler eksik hayatında
  dur ve dinlen n'olursun ah bir defa
  yerinde olsaydım beni dinlerdim
  ama sen duymadın

  duraksız bir yarış seninki
  ne başı var ne sonu belli
  uğraşırken kazanmak için
  sormadın hiç neden niye

  ve hayat sana dokununca
  her şey nasıl da değişti
  dönüp bakınca gördün birden

  sanki bir şeyler eksik hayatında
  dur ve dinlen n'olursun ah bir defa
  yerinde sayarsın kaçıp gitsen de
  her şey içinde

  sevdiğin her şey bir yük olmuş
  karşı koymak bile yetmiyor
  yine aynı şarkıyı söyle
  sanki ağlar gibi kendine

  -------------------------------------------------------------------------

  7. ORDA DURMA

  ne istersen de bana
  biz biriz zor olsa da
  sen anlarsın istersen

  bir veda anı gibi
  bıraktıkça gerçeği
  yerinden kalkamazsın

  bil ki sen sevmek istersen
  her şeyi kurtarırsın
  orda durma, eğer beklersen
  hiçbir şey olmaz

  gerçek uzak koş, koş geç kalma sakın
  tokken hiç doymadın sen, susmadın
  gerçek uzak koş, koş geç kalma sakın
  tokken hiç doymadın sen, dur artık

  şimdi nerde geçmişin
  o mutlu çocukları
  hiç yaşanmamış gibi

  önünde bir hayat var
  gücün yettiği kadar
  yaşa artık istersen

  çünkü sen eğer istersen
  her şeyi kurtarırsın
  orda durma, durup beklersen
  hiçbir şey olmaz

  gerçek uzak koş, koş geç kalma sakın
  tokken hiç doymadın sen, susmadın
  gerçek uzak koş, koş geç kalma sakın
  tokken hiç doymadın sen, dur artık

  zaman tükendi artık

  -------------------------------------------------------------------------

  8. GECE

  bıktım artık susmaktan
  bunca yıl seninle geçti
  bir çift lafa muhtacız
  iki yabancı gibi

  saat gece üç olmuş
  kapında ben, ben yokum sanki
  şimdi gerçeği söyle
  sonra yap istediğini

  yeter artık, hiçbir şey eskisi gibi değil
  yeter artık, aslında sen hiç sevmedin

  yoruldum suçlanmaktan
  yanında hiç olmadım sanki
  yüzün her şeyi söylerdi
  ama bakmıyor şimdi

  bıktım artık susmaktan
  bunca yıl seninle geçti
  şimdi gerçeği söyle
  sonra yap istediğini

  zaman geçer, büyürüz
  sertleşir dünya

  -------------------------------------------------------------------------

  9. BAZEN

  bazen eski sözcüklere bakmaz mısın
  nasıl küçük nasıl zararsızlar oysa
  orda ne yalanlar ihanetler gizli
  korkma, bir daha gelmem üstüne

  çünkü ben kayboldum, geri dönmem imkansız
  hem uzak hem hoyrat senin ülken
  çünkü ben kayboldum, geri dönmem imkansız
  yine de mutluyum

  bazen eski defterleri açmaz mısın
  onlar masum duran o saklı sayfalar
  pistir ve temizdir sadece laf vardır orda
  bir daha gelmem üstüne

  herşeyi, herşeyi bıraktım
  artık çok mutluyum

  -------------------------------------------------------------------------

  10. CANLI YAYIN

  gördüm ben gördüm ben gördüm sen gitmeden önceki son sesini
  gördüm ben gördüm uyumadan söyledim ki kendime
  bu sözcükler var sadece elimde benim elimde
  git bunlardan kurtul mümkünse git ağla bir başka yüzle
  yeter dedim içimdeki sahte işkence sesine
  senin için ve sadece senindi anım
  sorma lütfen sorma bana ne kadar içtensin diye
  haykırdıkça gözlerinle utanırım olmaya
  bir sen vardın ben vardım biz vardık her birimiz vardık
  biz mi seçtik mahvolmayı, yokolmayı böyle
  anlamsız sözcükler gündem dışı sözler gerekmez şimdi
  biri bilmeli biri görmeli olup biteni
  eksik kaldı kapalı anlatımlarım artık
  biri gitmeli zehir birer birer alır
  alır düşleri alır gerçekleri alır her şeyi
  ve sizler ve onlar ve ötekiler hiç hissetmez mi
  canlı yayındaki yitmeyi

  11. BİR

  sen baktın, tüm gözlerim kıskandı resmini
  sarıldık takvimlerce, anlattık ki hayata
  zaman yok kucağında, tek bir an bile yeter bana zaten

  yarım kalan bu düş bizim mi
  yoksa yiten ben miyim derken
  nerden geldin sen
  kaybeden ben miyim derken
  nerden geldin sen

  sarhoştum, evindeydi ellerim
  bütün günlerden başka bir ismin vardı senin
  titredim zamansızca, dün ve yarın yokoldu yanında

  -------------------------------------------------------------------------

  2001 RESİMLERİ

  -------------------------------------------------------------------------

 5. #5
  Isınan Üye Rap-per Buraların yabancısı
  Üyelik Tarihi
  May 2007
  Bulunduğu Yer
  Eskişehir
  Mesajlar
  17
  Tecrübe Puanı
  231

  Tanımlı

  3n s3fdiim 2. alternatif rock grubudur kendileri 1.duman

Benzer Konular

 1. S Club 7 - S Club Party (S Club Party Şarkı Sözleri )
  By ħєчħαт * in forum Yabanci Sarkı Sözleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 10-02-2009, 19:40
 2. Pussycat Dolls - Out Of This Club (Out Of This Club Şarkı Sözleri)
  By YüxєxєS in forum Yabanci Sarkı Sözleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-19-2009, 16:55
 3. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-30-2008, 19:51
 4. Canımın Ötesi-Hatice(Canımın Ötesi Şarkı Sözü)
  By cindy in forum Türkçe Şarkı Sözleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-08-2008, 00:51
 5. Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 12-31-2006, 18:01

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0