+ Konu Cevapla
3 / 6 Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 4 5 ... SonuncuSonuncu
11 den 15´e kadar. Toplam 29 Sayfa bulundu

Barış Akarsu Fun Clup

 KOMEDI ve MIZAH Katagorisinde ve  Fan Kulüpler Forumunda Bulunan  Barış Akarsu Fun Clup Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #11
  Aranan Üye Okyanus_Ateş Baktabul'un Çılgını Okyanus_Ateş Baktabul'un Çılgını Okyanus_Ateş Baktabul'un Çılgını Okyanus_Ateş Baktabul'un Çılgını Okyanus_Ateş Baktabul'un Çılgını Okyanus_Ateş Baktabul'un Çılgını Okyanus_Ateş Baktabul'un Çılgını Okyanus_Ateş Baktabul'un Çılgını Okyanus_Ateş Baktabul'un Çılgını Okyanus_Ateş Baktabul'un Çılgını Okyanus_Ateş Baktabul'un Çılgını Okyanus_Ateş - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Apr 2007
  Mesajlar
  1.950
  Blog Yazıları
  29
  Tecrübe Puanı
  77651927

  weeping Barış Akarsu Fan Clup


  Konu Okyanus_Ateş tarafından (09-14-2007 Saat 09:25 ) de değistirilmistir.

 2. #12
  Aranan Üye Okyanus_Ateş Baktabul'un Çılgını Okyanus_Ateş Baktabul'un Çılgını Okyanus_Ateş Baktabul'un Çılgını Okyanus_Ateş Baktabul'un Çılgını Okyanus_Ateş Baktabul'un Çılgını Okyanus_Ateş Baktabul'un Çılgını Okyanus_Ateş Baktabul'un Çılgını Okyanus_Ateş Baktabul'un Çılgını Okyanus_Ateş Baktabul'un Çılgını Okyanus_Ateş Baktabul'un Çılgını Okyanus_Ateş Baktabul'un Çılgını Okyanus_Ateş - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Apr 2007
  Mesajlar
  1.950
  Blog Yazıları
  29
  Tecrübe Puanı
  77651927

  Tanımlı

 3. #13
  Aranan Üye Okyanus_Ateş Baktabul'un Çılgını Okyanus_Ateş Baktabul'un Çılgını Okyanus_Ateş Baktabul'un Çılgını Okyanus_Ateş Baktabul'un Çılgını Okyanus_Ateş Baktabul'un Çılgını Okyanus_Ateş Baktabul'un Çılgını Okyanus_Ateş Baktabul'un Çılgını Okyanus_Ateş Baktabul'un Çılgını Okyanus_Ateş Baktabul'un Çılgını Okyanus_Ateş Baktabul'un Çılgını Okyanus_Ateş Baktabul'un Çılgını Okyanus_Ateş - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Apr 2007
  Mesajlar
  1.950
  Blog Yazıları
  29
  Tecrübe Puanı
  77651927

  Tanımlı

  FM YAPIMDAN BÜYÜK SAYGISIZLIK
  Yalancı Yarim Dizinin Yapımcısı FM yapım internet sitesini nihayet (Bizim açımızdan iş işten geçtikten sonra)faaliyete geçmiş geçmesine de Barış için en küçük bir ibare bile yok ana sayfasında. Hatta ana sayfasında yapımlarımız diye verilen diziler Sıla ile Sana Mecburum adlı dizi. Barışın anısına büyük bir saygısızlıktır bu. Kendilerini şiddetle kınıyorum.

  GEÇİRDİĞİ KAZA SONRASI YAŞAMINI YİTİREN BARIŞ AKARSU'NUN “HEYKELİ” YAPILACAK.

  8/7/2007 12:22 (uçankuşdan alıntı)  Ünlü heykeltıraş Tankut Öktem, Muğla'nın Bodrum ilçesinde geçirdiği trafik kazası sonucu ölen ve Bartın'ın Amasra ilçesinde defnedilen şarkıcı Barış Akarsu'nun, gitarıyla tasvir edildiği 3 metrelik heykelini yapacak.


  Şarkıcının ölümünden çok etkilenen Öktem, Akarsu'nun defnedilmesinin ardından Amasra Belediye Başkanı Ali Yıldırım'ı telefonla arayarak hiçbir karşılık beklemeden şarkıcının heykelini yapmak istediğini bildirdi.  Teklifi olumlu karşılayan Yıldırım, Belediye Meclisine heykelin uygun yere konuşlandırılması için teklif sunacağını söylemesi üzerine Öktem, çalışmalara kısa zamanda başlayarak bu yılın ağustos ayı sonuna kadar heykeli hazırlamayı planlıyor.  Öktem, yaptığı açıklamada, Akarsu'nun ölümüyle sevenlerinin büyük üzüntü yaşadığını, sanatçının yüzünün canlılığını ve duygusallığını her heykeltıraşın veremeyeceği düşüncesiyle heykelini yapmaya karar verdiğini söyledi.

  Sanatçının sanatçıya destek olması gerektiği fikrinden hareketle hiçbir karşılık beklemeden heykeli hazırlayacağını anlatan Öktem, şöyle konuştu:

  “Akarsu'nun çok farklı bir yüz ifadesi var. O ifadeyi ön planda tutan heykel yapacağım. Tamamen duygusal reaksiyonla bu çalışmaya yöneldim. Yurtseverliğinin yanı sıra insan, hayvan ve tabiat sevgisiyle örnek sanatçı olan Akarsu'nun heykelini yapmaya karar verdim. Sanatçının saçlarını yanına savurduğu, elinde gitarı olan fotoğrafının benzeri eser oluşturmak istiyorum. Sanatçılar zamanla unutulabiliyor. Ancak böyle kalıcı eserlerle onların yüzyıllar boyu yaşamasına katkı sağlanıyor. Bu heykeli yapmaya karar verirken dürüst, doğru ve iyi şeyleri hisseden sanatçıların ödüllendirilmesi ve gelecek kuşaklara aktarılması düşüncesi etkili oldu. Dürüstlük ve sevginin heykelini yapıyorum. Bu tüm sanatçılara örnek olamalıdır.”

  HEYKEL KÜLTÜR PARKA KONULACAK
  Belediye Başkanı Yıldırım da Öktem'in Akarsu'nun heykelini yapma fikrinden çok etkilendiklerini belirterek, şöyle dedi:

  “Belediye Meclisi olarak gerekli kararı alacağız. ilçe merkezindeki Kültür Parka, heykeli konuşlandırmak istiyoruz. Öktem ile bölgemizde incelemelerde bulunarak yeri tespit edeceğiz. Bölge halkı heykelin yapılmasına çok sevinecektir. Her yıl binlerce insan Akarsu'nun mezarını ziyarete ve heykelini görmeye gelecektir. Öktem'e elimizden gelen desteği vereceğiz, duyarlılığının da herkese örnek olmasını diliyorum

  Barış’la sevgili dışında her şeydik’


  Geçen hafta ölümüyle bütün Türkiye’yi yasa boğan Barış Akarsu’yu menajeri, şarkılarının söz yazarı, en yakın arkadaşı Neşe Açıker star pazar’a anlattı. Açıker; ‘Son üç yılın her günü onunla geçti. Unutulmaz anılarımız var, şimdi yarattığı boşluğu yaşamak nasıl olacak düşünemiyorum’ diyor

  Ayşe Düzkan

  Bütün Türkiye’yi ardından ağlatan Barış Akarsu’nun en yakınıydı Neşe Açıker. Akademi Türkiye’ye başvurduğu anda onunla tanışmış, ondaki star ışıltısını ilk o fark etmiş, şöhrete giden yolculuğunda ona destek olmuş, eşlik etmişti. Basın ondan Barış Akarsu’nun menajeri olarak söz ediyor ama bu dostluğu bir menajer-sanatçı ilişkisi olarak tanımlamak çok yetersiz. Neşe Açıker, onun menajerliğini, yol arkadaşlığını yapmakla kalmamış, genç sanatçının, başta Düşmeden Bulutlara Koşmam Gerek olmak üzere birçok şarkısının sözlerini de yazmıştı. Herkesi gözyaşlarına boğan cenazenin hemen ardından Neşe’ye Barış’ı sorduk, bize onu bütün samimiyetiyle anlattı.

  Değişik bir ailesi vardı

  Barış’ın ailesi değişik bir aile. Annesi en az Barış kadar artist ışığı taşıyan, sevimli, sevecen, akıllı bir kadın. Ayrıca kesinlikle Barış’ın o inanılmaz yüzünü nereden aldığını Hatice Anneyi görünce anlamak mümkün. Metanetli, dimdik bir kadın. Selahattin Abi ise bambaşka bir dünyada yaşayan, yaşamak isteyen bir insan. Onun dünyasında eşitlik, doğruluk ve insani değerlerin tümü var. İşte böyle bir anne babadan Barış gibi bir çocuğun ortaya çıkması gerçekten çok normal. Kız kardeşi Nesrin’in naifliği başka bir şey. Aynen Barış’ta olduğu gibi mıknatısla çekilmiş gibi sevmek istiyorsunuz.

  Kızlar onu şımartmadı

  Sadece kızlar değil, her kesimden insan ona hayrandı ve seviyordu. ‘Kızlar beni çok beğeniyor’ diye ortada kasılıp gezen bir tip değildi. O özel ilişkileri önemserdi. Özel yaşardı ve değer vererek yaşardı. Herhangi birinin ilgisiyle şımaracak biri asla olmadı.

  Görür görmez anladım birinci olacağını

  2004 yılının ocak ayıydı. Sony Müzik’in o zamanki genel müdürü Melih Ayraçman toplantı odasında bize ‘Arkadaşlar çok önemli bir projede birlikte çalışacağız atv’de yeni bir yarışma programı başlıyor ve biz de onun müzik sponsoruyuz’ dedi. Yarışmanın adı Akademi Türkiye’ydi ve direktörü olarak ben görevlendirildim. On gün boyunca Türkiye’nin dört bir tarafından gelen yaklaşık 16 bin çocuk dinledik. Ama bir tanesi içeri girdiğinde gerçekten çok özel hislere kapıldım. Daha şarkı bile söylememişken ‘İşte yarışmanın birincisi geldi’ dedim. Birkaç arkadaş da bana katıldı, ‘E daha şarkı söylemedi’ diyenlere, ‘Söyleyecek merak etmeyin’ dedim. Barış da söyledi, çok güzel söyledi ve beni utandırmadı. Herkeste tuhaf bir etki yaratmıştı... Fotoğraflarının çekilmesini istedim... Ona belli etmeden çekilen fotoğraflardan birini bir laptopa yükleyip jürideki diğer arkadaşlara gösterdim, ‘Bakın’ dedim ‘Türkiye’nin yeni starı işte.’ Sonrasında yarışma süreci başladı... Ekranda jüri üyeliği yapmayı istemedim ve yerime Sony müziği temsilen başka bir arkadaşımız oturdu. Benim günlerim arkada çocuklarla geçti ve çok da güzel günler yaşandı. Her biri ile ayrı ayrı ilgilenmeme rağmen ta o zamandan Barış benim için başka oldu. Canı sıkıldıkça Akademi Evi’nden izin alır, yukarıda stüdyo bölümünde kızımla oynardı. İşte Barış’la tanışma faslı böyle oldu... İlerleyen zamanlarda Sony yarışma sponsorluğundan çekildi, benim Sony Müzik’le çalışma sürecim sonladı ve hayat kendi kurallarını koymaya başladı. Yarışma bitip Barış birinci olunca benim evimde, birlikte yaşadığımız bir süreç başladı. Ta ki Seyhan Müzik’le anlaşıp sonrasında Barış kendi evine sahip olana kadar. Aslında ben menajer falan değildim, o güne kadar daha çok yapımda çalışmıştım. Fakat Barış’la birinin ilgilenmesi gerekiyordu, gönülden yapılan bir şey doğal sürecinde bir işe dönüştü ve kendimi Barış’ın menajeri olarak buldum. Çok zorlu süreçler yaşadık. Üç yılda iki albüm, bir dizi ve yüzlerce konser. Ve yüzlerce gün süren beraberlik. Son üç yılın her günü onunla geçti. Şimdi yarattığı boşluğu yaşamak nasıl olacak düşünemiyorum. Birbirimize hep inandık, güvendik ve sevdik. Birlikte en çok güldüğüm, eğlendiğim insan Barış oldu. Hatta benim fazla gülmememle bile dalga geçerek beni güldürmeyi başarırdı.

  Paylaştıklarımız anlatılamaz

  Bu acılı süreçte basından bir arkadaş Bülent Seyhan’a sormuş ‘Neşe Hanım kimdir?’ diye. ‘Barış’ın sevgilisi dışında her şeyi’ diye cevap vermiş. Barış’la menajer ve sanatçı ilişkisinden öte bambaşka bir şey paylaşıyorduk. Ya da gerçek bir menajer-sanatçı ilişkisi yaşıyorduk. Barış sadece müziğiyle ve oyunculuğuyla ilgileniyor, diğer her şeyi yapmaksa bana kalıyordu ve yıllarca büyük bir zevkle yaptım.

  Herkesi mutlu görmek isterdi

  Tam 3.5 yıl geçti ve şu anda sadece yaşadığımız güzel şeyleri konuşuyoruz. Barış çok komik bir çocuktu, etrafındakileri mutlu etmek, eğlendirmek adına her şeyi yapardı. Binlerce anı bıraktı bize ve hepsi son güzel anılar. Anlatmaya kalksam onlarca cilt kitap çıkabilir. Barış çok özel bir insan, bıraktığı anılar da öyle.

  Mor ve Ötesi dinliyordu

  Onun çok sevdiği şarkılar vardı. Islak Islak en sevdiklerinden biriydi. Ama aslında Barış, Jim Morrison, Led Zeppelin, Skidrow vb. dinlemeyi severdi. Jim Morrison için ‘Babam’ derdi. Son zamanlarsa ise Mor ve Ötesi’ne ait Küçük Sevgilim şarkısını diline dolamıştı, bir de Demir Demirkan’ın Zaferlerim. ‘Ben de böyle güzel aşk şarkıları yazmak istiyorum’ derdi.

  Futbolu değil Beşiktaş’ı sevdi

  Beşiktaşlılar onu, o Beşiktaşlıları severdi. Özellikle Çarşı grubunu; çok eğlenirdi onlardan bahsederken. Barış gezip eğlenmeyi, yeni yerler görüp yeni insanlar tanımayı çok severdi. Hep çocuk gibi heyecanlı olurdu. Onun en büyük hobisi, insanları sevgiyle birbirine bağlamaktı. Bunun dışında nerede bir tahta parçası bulsa hemen bir şeyler oyup oyuncaklar yapardı. Denizi, denizle ilgili her şeyi çok severdi tam bir yelken tutkunuydu.

  Yarın çok korkutucu

  Günlerdir hastane süreci, Barış’a veda etme süreci derken hislerimin ne olduğunu anlayamadım. Son görevler, koşuşturmalar bitti sanırım asıl boşluklar, asıl acılar şimdi çıkacak ortaya. Sadece çok korkutucu olduğunu, yarından korktuğumu söyleyebilirim.  Yalancı Yarim’i devam ettirin
  Bunu ben söylemiyorum. Yalancı Yarim’in seyircileri söylüyor. Onlar, Barış’ın anısına bu dizinin devam etmesini istiyor. Bakın dizinin tutkunlarından Merve Bahadır duygularını hangi cümlelerle dile getiriyor: “Barış Akarsu’yu milyonlar Yalancı Yarim dizisiyle tanıdı, sevdi. Kimi bir kardeş, kimi abi, kimi evlat, kimi de arkadaş olarak sevdi. Hayranları Yalancı Yarim’in devam etmesi için ellerinden geleni yaptı. Yayından kaldırılmaya hazırlanılan dizi bitirilmedi, devam etti. Barış, o kazanın meydana geldiği yere dizinin yeni bölümlerinin çekimleri için gitmişti. Fakat hiç beklenmedik bir şekilde aramızdan ayrıldı. Ama Tarık hala bizle. Eğer Barış’ı yaşatmak istiyorsanız, Yalancı Yarim’e bir Tarık bulup diziyi devam ettirmelisiniz. Çünkü Tarık yaşadığı sürece biz de Barış’ı anmaya, hatırlamaya devam edeceğiz. Elbette Barış’ın yerini kimseler alamaz. Elbette bu dizinin diğer oyuncuları için çok zor bir karardır. Ama Barış, hiç olmazsa kendisini hepimizin gönlüne kazıyan Tarık karakteriyle yaşamalıdır.” İşimiz isteklerinize tercüman olmak; yapmaya çalışıyoruz. Dizinin devam etmesini istiyorsunuz; biz de yazıyoruz. Barış’ın daha doğrusu dizideki Tarık’ın yerine onu hatırlatacak bir aday mı bulunur yoksa dizinin senaryosu yaşanan trajik gerçekle mi yoğrulur orasını gene en iyi siz bilirsiniz. Ama Yalancı Yarim tutkunları Barış’ın anısına bu dizinin devam etmesini istiyorlar. Umarım değerlendirirsiniz...

  ***

  Tosinkanın notu: Bu nasıl bir talihsizliktir ki yapıla gelmiş tüm mücadelelerimiz dik duruşlarımız sağlam basışlarımız zemini olmayan mekanı olmayan samimiyeti teğet geçmişliklerin inançlarımızın değerlerimizin içine turp sıkar hale gelivermiş.

  Barışı dinlerken burkulan yüreğimin derin ürpertisinin sallantısı yıkarken beni, devam etmeli barış için devam etmeli diyor küstah bir ses Barışa ihanetin sesine dönüşüveriyor aniden.
  Memet Güler 10.07.2007

  Barış, "Anadolu Kayası" olacaktı, olamadı..
  BAĞIŞLAYIN, hâlâ acı kaybın etkisinden kurtulamadım. Sanırım daha birkaç gün bu sütunlarda adını sayıklayacağım, affedin. Amasra'da geçirdiğim acı saatleri ayrıntısıyla anlatacak değilim. Onun adını ve acısını reyting-tiraj beklentisiyle sürekli tekrarlayanların safında görülmekten korkuyorum. Sadece iki not ileteceğim. Yüreğimi paralayan iki unutulmaz kare... Anacığı Hatice Hanım'ın bir elinde yavrusunun saçlarından kestiği buklesi vardı. Diğer elinde hastaneye getirildiğinde ayağından çıkardığı çorabı... Onları öpüp, kokluyordu... Babası Selahattin Bey, cenazeden önceki günü Amasra sahilinin kumları üzerinde geçirmişti. Oğlunun bir zamanlar gitar çaldığı kumlarda onun izini arayarak... İşte bu iki olayı unutamıyorum... Bir de Hatice Ana'nın havaalanında bizler cenazeyi karşılarken söylediklerini... Onun hıçkırıklara boğulduğunu görüp, teselli etmek isterken, "Barış hiçbirimizi bu halde görmek istemezdi" dedim. Demez olaydım. Bana dönüp, büyük bir öfkeyle baktı. "İstemezdi deme! Öyle söyleme..." Onunla ilgili olarak geçmiş zamanlı cümle kurulmasına tahammül edemiyordu. Zira yavrusu onun için hiç ölmemişti, ölmeyecekti. Amasra'da Yalancı Yarim'in şirketi FM Yapım'ın ortakları Mustafa Oğuz ve Faruk Bayhan'dan aldığım bilgi ise yüreğimi biraz daha dağladı. Yalancı Yarim'in bitmesinden sonra Barış için yeni bir dizi senaryosu sipariş edilmişti. Tuna Kiremitçi'nin kaleme aldığı enfes bir hikâyeydi. Adı, "Anadolu Kayası"ydı... Nasip değilmiş... Bu arada Barış'ı sevenlerin sürekli sorduğu soruya da açıklık getireyim. Ortalıkta bir söylenti dolaşmakta. Hastane yetkilileri, aileye 150 bin YTL masraf fatura etmiş. Aile ödeyememiş, falan, filan... Bunların hiçbiri gerçeği yansıtmıyor. Hastane masrafları 18 bin 600 YTL tutmuş. Trafik raporları ve diğer bürokratik işlemler tamamlandığında fatura, sigorta şirketi tarafından karşılanacakmış. Ve menajeri ya da diğer sıfatıyla "koruyucu meleği" Neşe Açıker, kazadan sadece 4 gün önce Barış Akarsu için özel hayat sigortası yaptırmış. Son bir haftanın hüznü içinde yüreğimi azıcık soğutan tek haber, işte buydu...

  YÜKSEL AYTUĞ
  Nerede kaldı Hipokrat yemini?
  Doktorların sorumlulukları arasında "hastalara karşılıksız yardım etme"nin yanı sıra "hastaların sırlarını korumak" da yer alır. Bir hekim ile hastası arasında yaşananlar mahremdir ve öyle kalmalıdır. Meslek ilkelerine bağlı kalarak, fedakarca görevlerini yapan tıp çalışanlarını tenzih ederek söylüyorum, son günlerde yaşananlar Hipokrat'ın kemiklerini sızlatacak cinstendi... Önce bir TRT spikeri taşındı gazete manşetlerine... GATA'da görevli eski eşi hem asker hem de doktordu. Ve sırf "aşk intikamı almak için" eşinin iç çamaşırlı fotoğraflarını internette yaydığı iddia ediliyordu. Ve Barış Akarsu'nun can çekiştiği anlarda yoğun bakım ünitesindeki hali ekranlara ve gazete sütunlarına yansıdı. Bodrum'daki özel hastanenin Başhekimi, Cumhuriyet Savcıları'nı harekete geçirdi. Soruşturma başlatıldı. Bir haber ajansının aracına bırakıldığı söylenen CD'nin üzerindeki parmak izleri saptandı. Edindiğim bilgiye göre fotoğrafları çeken ve ajansa veren kişinin yoğun bakım ünitesinde görevli bir doktor olduğu ortaya çıkmış. Olay henüz soruşturma aşamasında olduğu için bu konuda daha detaylı bilgi veremiyorum. Ama hastane, söz konusu doktor hakkında "kuruluşun itibarını zedelediği için" tazminat davası açmaya hazırlanıyormuş. Şu hale bakar mısınız? Hipokrat yemini etmiş bir doktor, hastasının en mahrem anını görüntüleyip, bunu medyaya ulaştırıyor. Bu iş para-pul için yapılmaz. Ben görüntüleri çekip, dağıtan kişinin ruh sağlığının yerinde olmadığı kanaatindeyim. Haydi biraz daha ileri gidip, hastalığının ismini de koyayım: "Paparazzi Sendromu..." Evet, bu hastalığın tıp literatüründe yeri yok. Ama hayatın tam ortasında var. Röntgenleme ve gammazlamanın "magazin haberciliği" sayıldığı bir coğrafyada insanlarımızı kötü birer paparazzi haline getiren, bizleriz. Daha geçen gün bir magazin programında "görgü tanığı komşu" keyifle, ağzı köpürerek anlatmıyor muydu: "Evet, Nazire Hanım, Deniz Seki'nin evini bastı. Hüsnü Bey yoktu, sonradan geldi. Bu arada evden bağırış çağırışlar geliyordu. Hatta birkaç camın kırıldığını duydum..." Ya kafeteryada, plajda gördüğü ünlü çifti cep telefonuna kaydedip, sonra kanal kanal gezerek bu "jurnali" paraya çevirmeye çalışanlara ne demeli? Bir başka magazin programında bikinili ünlüyü çeken magazinciler aralarında selülit tartışması yapıyorlardı: "Vay be portakal kabuğu gibi olmuş, bacaklara bak..." "Hayret, o kadar da su içiyor. Hep elinde su şişesi görüyorum..." Şu hale bakar mısınız?.. Doktorlarımız paparazzi, paparazzilerimiz doktor olmuş... Barış Akarsu'nun hepimizi yaralayan yoğun bakım görüntülerine tekrar dönecek olursak: Bu fotoğrafları çeken için adli kovuşturma başlatıldı. Peki ya yayınlayanların yanına kar mı kalacak? Hukukta esastır: Çalıntı malı satın alan da en az hırsız kadar suçludur, sorumludur. Yok mu bunun peşine düşecek bir hukuk adamı?

  YÜKSEL AYTUĞ

  Barış Akarsu için söylediler


  Sertan AYDEMİR

  Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'nde festivalde konser veren Murat Boz, Deniz Seki ve Özcan Deniz, şarkılarını Barış Akarsu için söyledi.


  Ereğli'deki 14’ncü Uluslararası Sevgi, Barış, Dostluk, Kültür Festival'nin son günündeki konserleri yaklaşık 100 bin kişi izledi. Sahneye ilk çıkan Murat Boz'a özellikle genç kızlar büyük ilgi gösterdi. Murat Boz, konserin sonunda önünde Barış Akarsu'nun resmi, arkasında ise 'Seni asla unutmayacağız' yazılı tişörtle sahneye çıktı. Murat Boz, Barış Akarsu için Erkin Koray'ın "Estarabim" şarkısını seslendirdi.
  Barış'ın hayatını babası yazacak
  Trafik kazasında hayatını kaybeden Barış'ın hayatı babasının kaleminden kitap oluyor


  Muğla'nın Bodrum ilçesinde geçirdiği trafik kazası sonucu ölen ve Bartın'ın Amasra ilçesinde toprağa verilen şarkıcı ve oyuncu Barış Akarsu'nun babası Selahattin Akarsu, oğlunun hayatını anlatan kitap kaleme alacağını bildirdi.


  Baba Akarsu, yaptığı açıklamada, oğlunun UNESCO'nun 1979'da ilan ettiği “Çocuk Yılı”nda doğduğunu, tüm dünyaya barış getirmesi dileğiyle de adını “Barış” koyduğunu söyledi.

  Akarsu'nun müziğe merakı nedeniyle küçük yaşta kendisine saz ve org aldığını, ancak evladının en çok gitar çalmayı sevdiğini anlatan Selahattin Akarsu, şunları kaydetti:

  “Oğlumu en çok kumsalda arkadaşlarıyla birlikte olmak mutlu ederdi. 'Ben kumsaldan geldim' derdi. Ailesi olarak müzik ve dizi çalışmaları nedeniyle yanında yer alamadık. Ancak, oğlum her zaman onu desteklediğimizi bilirdi. Evladıma sürekli mektuplar yazarak nasihatler verirdim. Trafik kazasında yaşamını yitirmesiyle tüm sevenleri büyük üzüntü yaşadı. Cenazesinin defnedilmesi sırasında gurur ve acıyı bir arada yaşadık. Çocuğumun küçüklüğünden itibaren nasıl yetiştiğini, neler yaptığını, ailesi ve çevresiyle ilişkileri ile ünlü olduktan sonra yaşadıklarını anlatacağım kitap hazırlayacağım. Sevenlerine, Barış'ı daha iyi anlatmayı sorumluluk olarak kabul ediyorum. Kitapla ilgili çalışmalara kısa zamanda başlayacağım.”

  Evlerinin bahçelerine Akarsu'nun “Kalbimizde yaşıyor” posterini asan baba Selahattin ve anne Hatice, Akkonak köyünde taziyeleri kabul etmeye devam ettiklerini belirti.

  HEYKEL İÇİN MECLİS KARAR ALDI

  Amasra Belediye Başkanı Ali Yıldırım da yaptığı açıklamada, ünlü heykeltıraş Tankut Öktem'in hiçbir karşılık beklemeden hazırlayacağını bildirdiği 3 metrelik Barış Akarsu heykelinin ilçe merkezindeki Kültür Park'a konulması konusunda Belediye Meclisinin karar aldığını söyledi.

  Yıldırım, sanatçının gitarıyla tasvir edileceği heykelin tamamlanmasının ardından çevre düzenlemesi yapılarak parka törenle konuşlandırılacağını kaydetti.

  Bu arada, hayranları tarafından Akarsu'nun defnedildiği günden itibaren Amasra'da tutulan taziye defterine yaklaşık 2 bin kişinin duygularını yazdığı öğrenildi.

  AA
  -------------------------------------------------------------------------
  11.07.2007 Yüksel Aytuğ
  Barış Akarsu yeni canlar kurtarabilir

  Sevenlerinin mesaj yağmuru sürüyor. Barış Akarsu'nun anısını yaşatmak, onu ölümsüz kılmak için ne yapmaları gerektiğini soruyorlar. Barış'ın hastanede yaşam savaşı verdiği günlerde sevenlerini biraz olsun teselli edebilmek adına onun Akademi Türkiye'deki görüntülerinin atv'de yayınlanmasını talep etmiş ve bu gerçekleşmeyince de atv yönetimine gönül koymuştum. Ama öğrendim ki atv yönetimi bu konuyu yapımcı şirket ile görüşmüş. Sonunda "Barış'ın üzerinden reyting yapıyorlar" eleştirilerine muhatap olmamak için Akademi'yi yeniden yayınlamaktan vazgeçmişler. atv'nin bu duruşunu saygıyla karşılıyorum. Hele Barış Akarsu'yu alenen reyting ve tiraj unsuru olarak kullananları gördükçe... Ama sevenleri ona dokunmak, sesini işitmek istiyor... Onların yüreğini soğutacak bir şeyler de yapılmalı. Önerim şu: Barış yaşamının son günlerini lösemili çocuklara adamıştı. LÖ- SEV'in himayesinde bir organizasyon ya da Barış'ın adına kurulacak bir vakıf aracılığıyla onun yaşamını anlatan bir kitap, Akademi'deki arkadaşlarının seslendireceği Barış Akarsu şarkılarından oluşan bir albüm ve yarışmadaki görüntülerinin yer aldığı bir DVD hazırlansın. Bunların tüm geliri lösemili çocuklar yararına harcansın. Böylece Barış sevgisi reyting ve tiraj kaygısına tahvil edilmemiş olur. Eminim, Barış da böyle olmasını isterdi. Eh, öyleyse, davranın!

  Yazarlar / Burhan Ayeri


  Diziye gerçek final eklensin
  Vatan’ın TV eleştirmeni Memet Güler kardeşimiz, ‘Yalancı Yarim’in devam ettirilmesini istedi. Bazı yazarların da buna yakın yorumlarını okuduk. Ancak, bizim görüşümüz, tek bir bölümle bu işin noktalanması. Komedi yapımlar ağlatmaz diye kural yoktur. Önerimiz, ekibin yeni bir çalışma yapması ve sonunda Tarık’ın yani Barış Akarsu’nun hayatını kaybetmesiyle bu işin tamamlanmasıdır. Sanırız yarı belgesel niteliğiyle kolay kolay unutulmayacaktır. Hastane ve çevreden yapılan çekimler nasılsa elde var. Tekrarlayalım bu da bizim isteğimiz. Tabii ki kararı öncelikle ailesi verecektir.

  Barış için Beşiktaş forması istemiştik. Göktuğ, tişört önerdi. Bu konuda gelen mesajlara bakıyoruz, tamamı ‘Süratle hazırlansın’ şeklinde. Emre Emiral, Gülce Akgünaydın öncelikli pek çok Galatasaray’lı “Barış’lı Beşiktaş formasını ya da tişörtünü hemen alır ve giyeriz” diyorlar. Tuğçe Polatkan gibi, pek çok Yalancı Yarim tutkunu, Barış’ı, istismara kalkan medya kuruluşlarına ateş püskürüyor. Tamamına yakını, Barış’lı formayla Amasra’daki mezara gitme niyetinde...

  ***

  Tosinkanın notu: Dizinin finali 49. bölümde g-e-r-ç-e-k-l-e-ş-m-i-ş-t-i-r. Görüldüğü üzere cümlenin sonunda nokta vardır. Birileri çıkıp o noktanın yerine virgül koymaya cüret ederse başka birileri de çıkıp o virgülün kuyruğunu ham yapıverir.  11 Temmuz 2007

  Demek ki pop star yarışmaları kötü değilmiş!


  Popstar yarışmalarını yerden yere vuranlar, neden bu yarışmalardan isim çıkmıyor diye eleştirenlerin Barış Akarsu’nun ölümünden çıkaracağı dersler var.

  Barış’ın haberlerinin yapıldığı, Barış’ın arkadaşlarının yer aldığı programların ratinglerine bakıyorum.

  Hepsi normalin üzerinde bir izlenme payına ulaşmış.

  Programların Barış’la ilgili bölümlerinde belirgin bir yükseliş var.

  Demek ki, yıldız çıkarmıyor denilen pop star yarışmaları çoktan bir yıldız çıkarmış da bizim haberimiz yokmuş.

  Barış’ın ölümünün, popstar loser’larıyla ve ölen isimleriyle karıştırılmaması gerektiğini yazmıştım geçenlerde.

  Bu ölüm bir şeyi daha gösterdi bize; bu tür yarışmaların ’tu kaka’ olmadığını...

  Bu yarışmalar sadece hayatı kayan, intihar eden gençler, kayıp giden hayatlar yaratmıyormuş demek ki, kitlelerin sevdiği genç yıldızlar da çıkarıyormuş.

  Bugüne kadar hep olumsuz özellikleriyle anılan popstar yarışmaları, ne yazık ki, Barış’ın ölümüyle kendini temize çıkarma şansı buldu.

  Demek ki Barış gerçek bir Popstar’mış, baksanıza komadaki fotoğrafının yayınlanıp yayınlanmaması bile hararetle tartışılıyor.


  Barış Akarsu Kore'ye gitseydi...

  2004 yılının son aylarıydı. Türkiye, ATV'nin başlattığı "Akademi Türkiye" adlı yarışmayla çalkalanıyordu. Ülkenin dört bir yanından binbir umutla İstanbul'a gelen gençler, "Türkiye'nin en iyi sesi" ilan edilmek için kan ter içinde kalıyor, hünerlerini sergilemeye çalışıyordu. İçlerinden biri ise daha ilk haftalarda hem kendine hayran kitlesi oluşturmaya başlamış, hem de yarışmanın favorilerinden biri olacağını göstermişti. O isim Barış Akarsu'ydu. Uzun saçları, sürmeli gözleri, mutevazı davranışlarıyla dikkat çeken ve aradan sıyrılan Barış, sonuçlar ilan edildiğinde, yepyeni bir hayata adım attığına inanıyordu. Genç yaşında tanınmak, o'nu hayalinde olan kaset yapmaya bir adım daha yaklaştırıyordu.

  Ancak sahnenin önü ile arkası farklıydı. Barış bunu, yarışma bittikten hemen sonra anlamıştı. Çünkü; birinci olmasına rağmen, ATV yöneticileri söz verdikleri kasedi yapmamakta direniyordu. "Altyapımız yetersiz" gerekçesinin arkasına sığınan ATV'ciler, genç bir şarkıcının umutlarıyla rahatça oynayabiliyordu. Barış Akarsu ise, yıllardır beklediği fırsatı yakaladığını biliyordu. "Popüler" olmanın verdiği avantajı kullanmak isteyen Akarsu, sonunda Seyhan Müzik'le anlaşarak ilk kasedini sevenlerine ulaştırıyordu.

  Tam o günlerde, biz de ilk kitabımız olan "Hepsi Yaralar Sonuncusu Öldürür"ün okura ulaşmasının sevincini yaşıyorduk. Seyhan Müzik'in sahibi Bülent Seyhan'ın tanıştırdığı Barış Akarsu ile ilk sohbetimiz de bunun üzerine olmuştu: İlk kaset ve ilk kitap...

  İlk heyecanı birlikte paylaştığımız Akarsu, samimiyetini ve sevincini, sevgili Lütfü Türkkan'ın katkılarıyla hazırladığımız Pera Palas'taki kitap tanıtımı kokteyline gelerek de gösterdi. Seyhan Müzik Koordinatörü Seyfi Yerlikaya ve sanatçı arkadaşlarıyla kokteyle katılan ve son an'a kadar bizimle kalan Akarsu, kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyen hiç kimseyi kırmadı. Şöhretinin doruğundayken gösterdiği bu alçakgönüllü tavır, aslında yol haritasının nasıl olacağının ipuçlarını da veriyordu.

  Akarsu'nun Yeni Melek Gösteri Merkezi'ndeki kaset tanıtımına katıldığımız o gece de tablo değişmemişti. Salonu dolduran binlerce genç, Akarsu'ya sevgi gösterisinde bulunuyordu. Barış Akarsu ise, aynı karşılığı veriyor, kendisini izleyenleri sahneden adeta etki altına alıyordu. O günlerin üzerinden neredeyse üç yıl geçti... Akarsu, yeni yolculuğuna çıkıyor, bir diğer dostumuz olan sevgili Kazım Koyuncu ise hayata veda edeceğini hissediyordu. Akarsu'nun kaset tanıtımından çıktığımız saatlerde karşılaştığımız ve sohbet ettiğimiz Kazım Koyuncu, hastanede yaptırdığı tahlillerde "kanser"e yakalandığını öğreniyordu. Karadeniz'in iki asi gencinin "kader"i ise değişmiyordu: Hayatının baharında veda etmek...

  Tüm bunları, dün gece sevgili dostum Bülent Seyhan'la konuşurken yeniden hatırladım. Amasra'daki cenazeden dönen ve hayli yorgun olan Seyhan, Kadıköy'deki mağazanın girişinde asılı bulunan dev Barış Akarsu afişine baktı ve "Bizim evladımız gibiydi. Ofise ne zaman gelse, boynuma sarılırdı" dedi. Akarsu'nun kokteyle geldiği gün üzerine konuştuğumuzda da "Her zaman yanımızdaydı. Dostlarını hiç yalnız bırakmazdı" ifadesini kullandı.

  Barış gerçekten de dost canlısıydı. Ne zaman karşılaşsak yüzünde hep bir gülümseme olurdu. İki kasedini çıkardığı Seyhan Müzik çalışanları, bu yüzden Barış'ın ölümünün acısını en çok hissedenler arasında. Çünkü onlar, müzik yaşamı kendi içlerinde başlamış ve yıldızlaşmış bir arkadaşlarını, dostlarını kaybettiler.

  Bu acıyı derinden hisseden bir başka grup daha var ki; onlar bugüne kadar Barış'la ilgili henüz hiçbir şey söylemedi. Bu grubun adı, Hapkido Federasyonu... Türkiye'de bir süre önce faaliyete başlayan Hapkido Federasyonu, Seyhan Müzik'in sahiplerinden Levent Seyhan'ın öncülüğünde kuruldu. Levent Seyhan'a bu süreçte yardım edenlerden biri ise, Barış Akarsu'ydu. Kore Savunma Sporu olarak bilinen Hapkido'yu Türkiye'de yaygınlaştırmaya çalışan Levent Seyhan, bu süreçte en büyük desteği, yakın arkadaşı Barış Akarsu'dan aldı.

  Barış'ın müziğe başlamadan önce Hapkido'yla "amatör" olarak uğraştığını bilen Levent Seyhan, federasyonun kuruluş günlerinde, genç sanatçıyı da üye yaptı. Barış Akarsu, kuruluşun tamamlanmasından sonra, Hapkido'yla profesyonelce ilgilendi. Hatta; birkaç TV kanalına, Hapkido'yu anlatmak üzere çıktı. Üzerinde Hapkido kıyafetleri bulunan Akarsu, o günlerde, "Bunu döğüşmek için değil, spor için yapıyoruz" diyordu. Hapkido Federasyonu'na elinden gelen tüm desteği veren Akarsu, ölümüyle birlikte, sert görünümlü sporcu arkadaşlarını da derinden yaraladı. Barış'ın ölüm haberi federasyon binasına ulaştığında, neredeyse tüm yöneticiler ağladı.

  Ölümün ilk sarsıntısı geçtiğinde ise Barış'ın anısını yaşatmak için birşeyler yapılması kararı alındı. Federasyon yönetimi, ilk iş olarak, resmi sitenin ana sayfasını Barış Akarsu'nun fotoğraflarıyla donattı. Ardından, gazetelere ilan verilmesi kararlaştırıldı. Bir yönetici ise, "Bunları yapalım ama anısını yaşattığımızı daha geniş kesimlere duyuralım" dedi. Ardından da önerisini dile getirdi: "Türkiye'de yapacağımız ilk şampiyonayı, Yönetim Kurulu Üyemiz Barış Akarsu'nun adına düzenleyelim."

  Yöneticinin bu önerisi hemen kabul edildi. Karar Kore'deki Dünya Hapkido Federasyonu Genel Başkanı Profesör Don Oh Choi'ye de iletildi. Sıkı bir "Barış Akarsu hayranı" olan Profesör, önerinin hayata geçmesi için ne gerekiyorsa yapacaklarını söyledi. Choi, 25 - 26 Ağustos'taki şampiyonaya katılacağını da belirtti.

  Tüm bunlara rağmen, ne Seyhan Müzik ailesinin, ne de Hapkido Federasyonu'nun acısı dinmedi. Levent Seyhan, "Kaza yapmadan üç gün önce kendisini aramıştım. Kore'de bir toplantıya gitmesini isteyecektik. Ancak tüm telefonları kapalıydı. Hatta, özel numarası bile kapalıydı. Daha önce kendisiyle konuşmuştum. Etkinlik olursa ben gidebilirim demişti. Biz de o yüzden Barış'ın gitmesini isteyecektik. Ancak Barış'a ulaşamayınca başka bir arkadaşımıza görev verdik. Kazanın olduğu gün etkinlik de başladı. Eğer Barış'ı bulup Kore'ye gönderebilseydik, belki o kaza da olmayacaktı" diyor.

  Ancak ne yazık ki; Levent Seyhan'ın bu temennisi için çok geç... Barış, Bodrum'da kendisi için düzenlenen doğum gününe giderken geçirdiği kaza sonrası iki arkadaşıyla birlikte yaşama veda etti. Arkasında ise iki kaset bıraktı. İkinci kasedinin adı hayli manidardı. Sanki; başına gelecekleri biliyor, kasedin adını da o yüzden seçiyordu: "Düşmeden bulutlarda yürümem gerek."

  Barış şimdi bulutlarda yürüyor...

  Düşmeden yürüdüğü yollarda ise sevenleri, dostları, arkadaşları ve hayranları onun için gözyaşı döküyor...

  BARIŞ YARKADAŞ


  Sevgili Baris Yukardaki yazina aynen katiliyor bir iki detay ilave etmek istiyorum. Adasin ve Gonul insani barisla enson bir ay onceki gorusmemizde ilk firsatta koreye bende gitmek istiyorum demisti. biz gectigimiz ay hazirliklari yaptik ve sevgili Dostum Levent Seyhanla hep beraber gidecektik olmadi. Ben Baska ogrencilerimle koreye vardigimda Baskanda Leventi ve Barisi sordu. Gelemedigini soyleyince ona konser hazirlamistik dedi. Aradan bir hafta gecti kaza haberini aldik uzulduk 5. gun ise resmen yikildik. En onemliside koreden hic bir sey yapamiyorduk sonunda hemen musabaka karari aldik ve baskan sizinde yazdiginiz gibi Turkiyeye gelecek. Koredeki bir toplantida baris adin saygi durusu yapildi. Baskan Prof dr don Oh choi Ve Genel Sekreter Son Deuk bae Barisi Resmiyle resim cektirdi ve Surekli barisin Sarkilarini dinledi ve Dunya Hapkido ailesinde Yaser arafatin Resminin yanina Barisinkini koydu. Yani bundan sonraki toplantilarda Yaser Arafat ve Baris Akarsu adina daima saygi durusunda bulunulacak. Yaser arafat da Hapkido sporuna destek veren ve Barisin giydigi ayni Dobok(Hapkido elbisesi)ni giyen Devlet adamiydi.
  Basimiz Sagolsun.
  Acimiz buyuk.
  Saygilarimla
  G.Kore
  Sukru Kinatas
  Dunya Hapkido Federasyonu As baskani ve Turkiye Baskani


  MERVE SEVİNİN MİLLİYET RÖPORTAJI

  ================================================== ========================

  Önce eller havaya, sonra Barış sıraya...
  BARIŞ Akarsu aramızdan ayrılalı 9 gün oluyor ama acısı sevenlerinin yüreğinde kor alev gibi sımsıcak. Barış'ın hayatında kapsadığı yerin yeni farkına varanlar, içlerindeki "keşke"leri söküp, atamıyorlar. Bu nedenle onunla ilgili özensizce yapılmış her yorum, anısına saygısızlık eden her haber içimizi acıtıyor. Amasra'da toy muhabirlerin Hatice Ana'ya sorduğu "Şu anda neler hissediyorsunuz?" ve "Oğlunuza doyabildiniz mi?" sorularını acemiliğe verebilirim. Bazı köşe yazarı arkadaşlarımızın "Şehitler dururken, Barış'ı niye bu kadar yazıyorsunuz?" diyen satırlarını da "ucuz popülizm arayışı" ile açıklayabilirim. Ama ya magazin programlarında Barış sevgisinin reyting adına sağılması? İşte bunun mazereti yok... Barış'ın bir tek konserine kamera göndermeyen, albümlerinden tek cümle olsun bahsetmeyen pek çok magazin programı şimdilerde akışlarının arasına Barış Akarsu haberleri "sokuşturmaya" çalışıyor. Barış sevgisi hoyratça reyting ve tiraja tahvil ediliyor. Barış'ın babası Selahattin Bey'i sabah kuşağında canlı yayına bağlıyorlar. Adam daha iki cümle etmeden, "Kusura bakmayın, süremiz doldu. Yarın bize bağlanır mısınız lütfen?" diyorlar. Hayatında Barış ile bir kez olsun karşılaşmamış pop şarkıcıları programlara katılıp onun hakkında ahkâm kesiyorlar. Barış'ın acılı annesinin röportajı, Bodrum ve Çeşme'den "eller havaya" haberlerinin arasında "Az sonra" diye anons ediliyor. Akarsu'dan taşıma suyla reyting değirmenlerini döndürmeye çalışanlar. Ne olur biraz insafa gelin!..

  Yüksel Aytug


  Zeynep'e aşıktı evlenecekti  Merve Sevi, aynı kazada hayatlarını kaybeden Barış Akarsu ile Zeynep Koçak'ın aslında sevgili olduklarını açıkladı.  Genç oyuncu, çiftin bu kazadan kısa süre evlilik kararı almış olduğunu iddia etti.

  7 yıldır birliktelerdi

  Merve Sevi, "Yalancı Yarim" dizisindeki rol arkadaşı Barış Akarsu ile ilgili şaşırtıcı bir açıklamada bulundu. Genç oyuncu, Bodrum'da geçirdiği trafik kazası sonrası kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Akarsu'nun, aynı kazada ölen Zeynep Koçak ile yedi yıllık beraberliği olduğunu söyledi.

  Ölüm bile ayıramadı

  Sevi, "Barış ile Zeynep birbirini çok seviyordu. Yedi yıldır çıkıyorlardı. Hatta evlenme kararı almışlardı. Barış da bunun sinyalini bir röportajında vermiş ve 'En büyük isteğim bir kızımın olması' demişti. Ne yazık ki bu hayali gerçekleştiremediler. Ama onları ölüm bile ayıramadı" dedi.
  Yazarlar / Burhan Ayeri 13 Temmuz 2007 Cuma

  KONU ARTIK KAPANMIŞTIR.
  Yalancı Yarim’le ilgili olarak ‘Devam etsin’ diyenlere ve bizim gibi ‘Yarı-Belgesel’ nitelikli son bir bölüm eklenmesini isteyenlere tepki var. Gelen onlarca mesaj arasında bir tek onay veren yok. Tamamı “Barış Akarsu öldü, dizi sonlandı” şeklinde. Eğer, genel tercihe uymak zorundaysak, Yalancı Yarim artık anılarda kalmalı. Bu konuda e-posta yollayanlar arasından Filiz Akarsan, Dilek Şencan, Sevil Öztürk, Bengi Balcı, Burçin Kaplan, Zeynep Erkent, Serap Seren’in isimlerini buraya alıyoruz. Gördüğünüz gibi tamamı bayan.

  13.07.2007

  Barış hayranları bana kızmış


  Salı günü Bizim Ekran’da, Barış Akarsu hayranlarından birinin gönderdiği bir mektubu yayınladım. Dizinin devam etmesini, genç yaşta kaybettiğimiz o güzel adamın anısının Yalancı Yarim’le sürmesini istediğini söylüyordu. Benzer dilekleri ifade eden birçok başka mektup ve telefon geliyordu. Mektupları okudum, üzgün seslerini duydum. Arayanlarla teker teker, uzun uzun konuştum. Gücüm yettiğince, acılarına ortak oldum. Sonra da bahsettiğim o mektubu köşeye koydum. Fakat yazı çıktıktan sonra, dizinin kesinlikle devam etmemesi gerektiğini söyleyen mektuplar, telefonlar yağmaya başladı. Üstelik, bana da çok kızmışlardı. Dizinin devam etmesini isteyenleri ve beni, Barış’ın anısına saygısızlık yapmakla suçluyorlardı. Bu köşeyi takip edenler bilir. Barış Akarsu hakkında en çok yazı, onun şarkıcılığını da, oyunculuğunu da öven en çok satır bu sütunlarda kaleme alındı. Geçen yıl sizlerle yaptığım bütün anketlerde, yılın en sevilen çifti olarak hep en üstte Barış ile Merve’nin isimleri vardı. Bugün, Yalancı Yarim’in devam etmesine karşı olan bir okurun mektubunu alıyorum Bizim Ekran’a. Çünkü bu köşenin asıl sahibi sizlersiniz. Ve Barış gibi yetenekli gençlerin üzerine nasıl titrediğimi de yine en iyi sizler bilirsiniz. İşte Zeynep Erkent’in mektubu: “Memet Bey, yazınızı şaşkınlıkla okudum. Bizler Barış’ın yokluğuna dayanamıyoruz. O süreçte çok acı çektik. Çekmeye de devam ediyoruz. Lütfen yazılarınızda Yalancı Yarim’in devam etmesi gerektiğini söylemeyin. Bu yaşanan acıyı bir de dizi olarak yeniden izlemeyi hiç birimizin yüreği kaldırmaz. Zaten dizide bir final oldu ve ”Şoför Tarık“ Naz’ı alıp babasının doğum günü partisine gitti. Yalancı Yarim de işte orada bitti. Biz, dizinin devamını istemiyoruz. Bunu izlemeye dayanamayız. Yokluğuna dayanamadığımız gibi...


  ------------------------------------------------------------------------------------------------
  Star Tv ekranlarında yayınlanan `Yalancı Yarim` adlı dizinin yapımcı firmasından, Barış Akarsu’nun ölümünün ardından dizinin devam ettirilmeyeceği öğrenildi.

  FM yapım tarafından yapılan dizinin olmazsa olmazı Barış’ın geçirdiği trafik kazası sonrası hayata veda etmesi dizi ekibini hayli derinden yaraladı. Aldığımız bilgilere göre; dizinin yeni bölümleri çekilmeyecek.

  Kaynak:Gezentilki
  Barış'ın gitarı o ağaçta asılı 13/07/2007

  AA - EREĞLİ - 4 Temmuz'da yaşamını yitiren şarkıcı ve oyuncu Barış Akarsu'nun anısı, 'Akademi Türkiye' adlı yarışmaya katılmadan önce Ereğli'de bir yıl sahneye çıktığı Cam Kafe'de yaşıyor. Aynı kafede perküsyon çalan ve Akarsu'yla aynı sahneyi paylaşan 49 yaşındaki İlhami Yeni, şarkıcının "Kalbimizdesin, seni çok seviyoruz, hiç unutmayacağız" yazılı fotoğrafıyla gitarını, kafenin bahçesinde, her zaman altında oturduğu ağaca astı. Akarsu'yu Ereğli'de çalıştığı süre içinde 1.5 yıl evinde misafir ettiğini belirten Yeni, "Tanıştığımızda 19 yaşında pırıl pırıl bir gençti. 1.5 yıl evimde kaldı. Baba-oğul olduk. Ailemizden biriydi" diye konuştu.

  Radikal Gazetesi

 4. #14
  Isınan Üye sevimlikız Şu An Başarı Basamaklarında sevimlikız Şu An Başarı Basamaklarında sevimlikız Şu An Başarı Basamaklarında sevimlikız Şu An Başarı Basamaklarında sevimlikız Şu An Başarı Basamaklarında sevimlikız Şu An Başarı Basamaklarında sevimlikız Şu An Başarı Basamaklarında
  Üyelik Tarihi
  May 2007
  Mesajlar
  28
  Tecrübe Puanı
  267

  Tanımlı

  En Sevdiğim Rock çılardan Biriydi Canım Abicim. Beni De Eklermisiniz Lütfen

 5. #15
  Üye CANIM BARIS Baktabul'un Çılgını CANIM BARIS Baktabul'un Çılgını CANIM BARIS Baktabul'un Çılgını CANIM BARIS Baktabul'un Çılgını CANIM BARIS Baktabul'un Çılgını CANIM BARIS Baktabul'un Çılgını CANIM BARIS Baktabul'un Çılgını CANIM BARIS Baktabul'un Çılgını CANIM BARIS Baktabul'un Çılgını CANIM BARIS Baktabul'un Çılgını CANIM BARIS Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  151
  Tecrübe Puanı
  5763

  Tanımlı

  ben zaten barısın sitesine üyeyim yinde cok tskler...............

+ Konu Cevapla
3 / 6 Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 4 5 ... SonuncuSonuncu

Benzer Konular

 1. Barış akarsu=(
  By esmer lady in forum Ünlü Resmi Resimleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 04-14-2009, 19:41
 2. Cevaplar: 12
  Son Mesaj: 08-26-2008, 12:20
 3. Cevaplar: 23
  Son Mesaj: 07-19-2008, 15:32
 4. Cevaplar: 9
  Son Mesaj: 10-21-2007, 21:53
 5. Barış Akarsu avatarları
  By milana93 in forum MSN Avatarları
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 08-05-2007, 09:44

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375