+ Konu Cevapla
1 / 8 Sayfa 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
1 den 5´e kadar. Toplam 36 Sayfa bulundu
Like Tree2Likes

Kazım Koyuncu Fun Club

 KOMEDI ve MIZAH Katagorisinde ve  Fan Kulüpler Forumunda Bulunan  Kazım Koyuncu Fun Club Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Acemi Üye lechiboy Buraların yabancısı lechiboy - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Dec 2006
  Mesajlar
  87
  Tecrübe Puanı
  246

  Tanımlı Kazım Koyuncu Fun Club  Karakteriyle, müziğiyle kalbimizde yer eden Kazım Koyuncu için neden sitede bir yer olmasın diye düşündüm.  1)lechiboy
  2)ogonac
  3)marxfreud
  4)by_şahmeran
  5)gülümm
  6)zogaşi_bozo
  7)baran0404
  8)Safak


  Konu Safak tarafından (10-20-2007 Saat 14:40 ) de değistirilmistir.

 2. #2
  Acemi Üye lechiboy Buraların yabancısı lechiboy - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Dec 2006
  Mesajlar
  87
  Tecrübe Puanı
  246

  Tanımlı Biyorgrafisi

  Karadeniz müziği, Anadolu Rock, nitelikli müziğe inanlar, önemli bir ismi en verimli olabileceği dönemde yitirdi. Otuz üç yaşındaydı Koyuncu; yıllardır müziğin içinde olmasına karşın 2000'li yıllarda Gülbeyaz, Sultan Makamı gibi Televizyon dizilerine yazdığı müziklerle ünlenmişti.


  Karadeniz'in hırçın çocuğu diyorlardı ona; demokrasi adına atılan bir çok adımda müziğiyle, fikirleriyle yer alıyor; Fırtına Deresi'ne yapılacak santrali protestodan, insan hakları ihlallerine karşı çıkmaya kadar bir dolu etkinliğe destek veriyordu.


  Müzikte de, birkaç halk müziği sanatçısının tekelinde kalmış Karadeniz bölgesinin müziğini, evrensel normlarda yayımlamayı deneyerek, önemli çıkış yapmıştı.


  1972 Artvin/Hopa doğumlu Koyuncu, yirmi yaşında Dinmeyen adlı müzik grubu'na katılmış, 1993'de Mehmedali Barış Beşli ile, Lazca müzik yapmak amacıyla Şuku grubunu kurmuştu. İki arkadaş bir yıl sonra aralarına İlhan Karahan ve Metin Kalaç'ı da alarak grubun adını Zuğaşi Berepe (Denizin Çocukları) dönüştürmüş ve 1995 başında Va Mişkunan (Bilmiyoruz) albümüyle Lazca rockın ilk örneğini vermişti. Lazcayı yaşatmak amacıyla Lazca rock yapıyorlardı. Plak şirketleri ise bu soundu 'Soft Laz Rock' diye tanımlıyordu.


  O günlerde grup elemanları Lazca dilinin yaşatılmasına rock yoluyla katkıda bulunmayı amaçladıklarını, rock müzikteki dinamizmle yöre insanının enerjisinin örtüştüğünü görünce heyecanlandıklarını anlatıyor, Lazca'nın rockın sert söyleyişine de uygun olduğunu belirtiyorlardı.


  Dört yıl içinde Zuğaşi Berepe, kamuoyuna pek yansımasa da önemli işler yaptı ve konserlerle hedefini gerçekleştirmeye çalıştı. Bu etkinliklerden Brüksel konseri sırasında canlı kayıt edilen parçaları, kısıtlı sayıda bastırdıkları Bruxel Live (1998) adlı albümde bir araya getirdiler.


  Gruptaki eleman sayısı arttıkça müzikal yapı da güçlenmişti. Kazım Koyuncu (vokal, akustik gitar), Cafer İşleyen (bass, vurmalılar, flüt), Gürsoy Tanç (elektrikli gitar), Uğurcan Sezen (klavye), Zülküfil Murat Dilek (davul), Metin Kalaç (kayıt) Lazcayı yaşatmanın yanında aşk şarkılarına katılan sert söylemli yapıtlar ve modern rock anlayışı üzerine oluşturdukları çizgiyle de kabul görmeye başlamışlardı.


  Zuğaşi Berepe, Va Mişkunan albümünden dört yıl sonra İgzas (Gidiyor) adlı albümüyle bu çabayı listelere taşıdı. Yedi Lazca, bir Hemşince, bir de Türkçe sözlü parçadan oluşan albümün müzikal zenginliği, rockın çeşitli tonları arasında akıllıca gidip gelen sounduyla 1998'in en iyi yerli yapıtlarından biri oldu. Lazca'nın öne çıktığı kültürel bir misyonun yanında sıkı bir rock albümü özelliği de taşıyordu İgzas (Parçaların Türkçe anlamları kapakta verilmişti). Bu albümde Kazım Koyuncu (vokal, gitar), Cafer İşleyen (bass, vurmalılar, flüt), Gürsoy Tanç (gitar), Uğurcan Sezen (tuşlular), Zülfikil Murat Dilek (davul), Mahmut Turan (tulum), Metin Kalaç (kayıt), Mehmedali Barış Beşli'den (vokal) oluşan grubun, doğayı katledecek Çamlıhemşin'deki Fırtına Deresi'nin üzerine yapılacak santrale karşı kampanyayı desteklemesi de İgzas'ın diğer bir özelliğiydi.


  Grup 2000'lerin başında dağılınca, kuruculardan Kazım Koyuncu yoluna tek başına devam etmeyi kararlaştırdı ve solo albümleri Viya (2002) ile Hayde'yi (2004) yayımladı. Anadolu Rock'a kayan soundla ürettiği müziği kısa sürede büyük ilgi görüp, yaptıkları geniş kitlelere tam ulaşmaya başlamıştı ki hastalandı Koyuncu. Akciğer Kanserine yakalanmıştı.


  Pes etmiyordu; tedaviyi sürdürürken Trabzonspor için marş bile yazmıştı. Ancak günden güne direnci zayıflıyordu; adına düzenlenen konsere çıkamamıştı. Sonunda 25 Haziran tarihinde ajanslardan şöyle bir başlık düştü: 'Karadeniz'in genç sesi sustu'

 3. #3
  Acemi Üye lechiboy Buraların yabancısı lechiboy - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Dec 2006
  Mesajlar
  87
  Tecrübe Puanı
  246

  Tanımlı Ropörtaj  Hesabın kitabın, ömrün mömrün olmadığı SAHNEDE ve her yerde o hep KRAL


  Umay Umay: çok güzel görünüyosun..


  Kazım Koyuncu: bir hasta oldum var ya, hepinize güzel görünmeye başladım arkadaş yaa=)


  Umay Umay: biliyorsun ki senle konuşmak çok zor. Çok sinirlisin


  Kazım Koyuncu: sinirliiii, yakışıklıııııı, konuş konuş, kızmayacağım=)


  Umay Umay: bensenle her zaman müzik konuşmayı sevdim. Bugün de müziği ve müzikle arandaki meseleden başka bir şey konuşmak da pek gözüm yok..


  Kazım Koyuncu: müzikle aramda bir sorun yok=) benim bildiğim hayatla aramda bir mesele var…. Öyle olunca..

  Umay Umay: biliyorum ama..


  Kazım Koyuncu: aslına bakarsan 5 aylık hastalık sürecimde müzik içinde olmalıydım ama olmadı. Bazen hastalığın seyri, bazen konsantre bozukluğu, insan düşenemiyor bile.

  Umay Umay: hiç mi…  Kazım Koyuncu: üretme noktasında bir sorunum var, müziği düşünme noktasında bir sorunum vardı ama tedavim kötüye gitmeye başladıktan sonra müziğe takrar-gönülden yönelme süreci başladı içimde. Müziği tekrar yaratmak, yeni müzikler yaratmak gibi değil de sahneye çıkma arzum çok yükseldi. Bu da sanırım yaşama çabamla ilgili.. bir konser yaptım ya Trabzon da…,


  Umay Umay: ya evet bunu soracağım. Doktorlar endişelenirken, uyarırken nasıl bu kadar cesur davranabiliyorsun? Bir de çok dinamik konserler veriyorsun.. çok şaşırıyorum..


  Kazım Koyuncu: aslında olay bostancı daki konserde başladı.. o gece çok konser vermek istediğimi fark ettim.
  yeni şarkı yaratmayı çok isterim tabi. Bir tane bile yapsam çok güzel bir şey yapacağımı biliyorum ama bu durumda yaratmak çok zor. Hastalığım dışardan bakıldığında bir sanatçının yaratması için biçilmiş kaftan gibi duruyor. Bunalımlar, savaşlar, bilebileceğimiz bütün kötü şeyler sanki sanatçıların yaratması için yaratılmıştır. İnsanlar dışardan hep böyle sanırlar. Bence bu müziği dinleyenlerin, resmi görenlerin, tiyatroyu izleyenlerin söyleyebileceği şeyler. Sanatı takip eden insanların sanrısı yani. Asla küçümsemek için söylemiyorum ancak başına gelmeyenin bilebileceği bir durum değil bu hastalık hali. Sanatçı her zaman hayatla bir sorun yaşar !! haa bu tabi bir sanat eseri olarak ortaya çıkabilir,,,, ama hiçbir şey olarak da çıkabilir. Bu ne benden ne de benim durumumda olan bir sanatçıdan değer kaybettirmez. Yaşadığım süreci bir sanatçının, kazım ın, hatta en önemlisi bir devrimcinin süreci gibi yaşadığımı düşünüyorum.


  Umay Umay: Sözlerinde hiç düşmediğini görüyorum..


  Kazım Koyuncu: Her ne kadar çok istediğim şeyleri yapmakta zorlanıyorsam da pes etmedim. Düşmedim yani.. bir devrimci gibi duruyorum ki zaten devrimci olmakla sanatçı olmak arasında benim için ciddi bir bağlantı var. 2 sinin bağlamında yapmak gereken tek şey sahneye çıkmak diye düşünüyorum. Bundan sonra sürekli sahnede olmak ve müziğin tam içinde olmak istiyorum.


  Umay Umay: ben hala sahnede nasıl o kadar korkusuz, cesur ve güzel kalmayı başardığını merak ediyorum. İlk bostancı, sonra volkan ın gecesi, sonra da Trabzon.. sahnede yaşadığın ne kazım?


  Kazım Koyuncu: çok endişeliydim. Bir şarkı tolere edilebilir. Herkes katılır ve o şarkı mutlaka söylenir biter. Hatta hasta olduğum için seyirciye sempatik bile gelebilir. Şimdi……………..)) bizler zeki olmak zorundayız. Durumları, yaz aylarını, kış aylarını, soğuğu-sıcağı sevip sevmediğimizi oturup kendi durumlarımıza göre ayarlamalıyız. Orda herkes senden bir şey bekleyebilir, ben de kendimden bekleyebilirim ama geleceğe dair işaretleri bulmak durumundayım. Şarkıyı söylerken başında- ortasında-sonunda nasılım,neler hissediyorum diye ölçüyor insan. Bu yüzden kendimi duygu seline fazla kaptırmamaya çalışıyorum.  Umay Umay: trabzon da, üniversitede verdiğin konser çok yoğun ve uzundu…  Kazım Koyuncu: İnsana güç veren şey kendi istediklerini yapmak. Kendi olmak. Moral dedikleri kendin olabilmekle ilgili bir şey. O gün hareketli bir şarkıyla başladım konsere, 3. – 4. şarkıda her şey normale döndü ve unuttum hastalığımı. Gittiği yere kadar böyle gider. Acayip şeyler beklemiyorum, hep sahnede olsam ömrüm 100 yıl uzayacak sanmıyorum, nereye gideceğimi düşünmenin manası yok..zaten sahnede zaman yok. Belki 1 gün- belki 100 sene gibi..,,………………………………………………………………….bir konsere çıktığımda ne kadar yaşayacağımı veya uzun yaşamak için ne yapmam gerektiğini asla düşünmüyorum. Orda ben varım, beni anlayanlar var, benle beraber müziği yaratanlar var; BAŞKA BİR YERDESİN VE GÜVENDESİN.. sahne hayat saldırısını en fazla hissettiğim ama her şeye rağmen en güvendiğim yer.


  Umay Umay: .....................;  Kazım Koyuncu: Eskiden korktuğum rüyalarım, saldırılar.. umay ben bir şey büyüttüm. 3-5 kişilik bişey değil. O sevgi denen şey herhalde.., o büyüdüyse, büyüdüyse, büyüdüyse….., bu yüzden başıma orda bir şey gelmeyeceğini düşünüyorum. Gelecekse; o bile bizdendir diye düşünüyorum. Anlatabiliyor muyum? …………………………………………………………….sahnede hesap kitap yok umay. Orda ömür, mömür, uzun, kısa, mısa, neyse işte. tek önemli şey müziği yaratmak, yapmak, söylemek önemli.


  Umay Umay: tabii bunu söylemek sana kolay. Bu kadar büyük ve içten bi sevgi, böylesi zor bulunur bi sempati, violensel gibi bir ses, yüksek ahlak…, tabi saldırılardan korkmazsın. Orda savaşı senin hep kazandığına çok tanık olduk,,, kendi adıma söyleyeyim; bu savaşa tüm kalbimle katıldım..  Kazım Koyuncu: orda kazanıyorum evet, orda kral benim=))))) kendimi çok adil hissediyorum ki umay. Nasıl desem.., adil, şevkatli, paylaştıran bir kral.. biliyor musun çocukluk ütopyalarımı gerçekleştirdim, müzisyen oldum, devrimci oldum, hep güzel olmasını istedim hayatın ama onlar bile bana yetmedi. O kadar güzelini istiyorum ki sanatçılar bunu yaratabilirler. Bu beni bazen ürkütür, bazen de içimde tertemiz olduğunu düşündüğüm vicdanımla iyi hissederim. Sevmenin içine ettik, anlamı bozuldu. Ama bizim sahnemizde bu var, hep de oldu. Bütün insanları mutlu etmek istiyorum şarkı söylerken. Belki bu yüzden hastalandım, belki büyük sevgimden ürken güçler var, durdurmak istiyorlar belki=)) sevgi krallığı istiyorum işte.. şarkı söylerken her şey her şeyi, herkes herkesi tutuyor sanıyorum. bu yüzden sanırım kendimi bırakmıyorum.


  Umay Umay: tıp,la ilgili ne düşünüyorsun?  Kazım Koyuncu: Bir kere masum sempatilerinden bahsetmem lazım. Özellikle Türkiye de herkes doktorlara sempati duyarlar. Ben hala öyleyim. Sistemle ilgili konuşursak işler bozuluyor. Ya da bilimle ilgili konuşursak… bilim, tıp sistemin bir parçası olursa eğer _ki öyle_ , benim için çok da fazla bir şey ifade etmiyor. Yine devrimcilik meselesi umay, bence iyi bir bilim adamının da devrimci olması gerekiyor. Hayatı yönlendiren, etkileyen, değiştiren insanların devrimci olması lazım, sistemin bir parçası değil. Bilimin ışığına hep inandım ama tıp bende hayal kırıklığı yarattı. Her şeyin sadece bir standart olduğunu görmek dayanılmaz bir şey. Bu standartlar içinde hastalığımı beğenmedim. ………………………..bir kanser panelinde şunu söyledim; vicdan ve cesaret bilimde yoksa benim için hiçbir şey ifade etmiyor. Sadece bilgi yetmiyor. Bilginin vicdanla sınanması gerekiyor artık. Dediğim gibi devrimci olmaları, normal algının ötesine geçebilmeliler. Bu olmadığı sürece kimse tıptan fazla medet ummasın. Tabi ki önemli tıp, böbreğin ağrıması, diş ağrılarının durdurulması, acısız tedaviler ama özünde başka şeyler de var. Hayatı sonsuzlaştırsınlar, tıp ölümü yok etsin demiyorum fakat….. …………………hayatı politikacılar yönlendirmiyor ki umay. Doktorlar, sanatçılar, mühendisler..,bunlar yönlendiriyor hayatı. Aptallar sadece yönetiyor.


  Umay Umay: hayatı müziğin gibi anlatıyorsun,, vicdan,cesaret,adalet, yüksek algı…


  Kazım Koyuncu: Bütün bunlar hayatın karşısında bir yer kaplama hikayesi. Gücüme gitti.. ta başından bu yana. Gücüme giden müzisyen olmam değil. Hiçbir şey yapmayan insanın da büyük yer kaplayan hikayesi vardır.


  Umay Umay: ben hep senin dünyaya ses taşıyacağına inandım. Buna hala inanıyorum. Yeni bir albüm daha yapma isteğin var mı? Belki 5 şarkılık bir albüm..?


  Kazım Koyuncu: Bilmiyorum ki.. sağlığımla çok ilgili. Müzik çok önemli, müzik insanı yaşatan bir şey de… yapacak çok şey var ama yaşamak gerekiyor. Yaşarsam yaparım ya da yaparsam yaşarım.. her şey olabilir. Başak bir şey düşünmüyorum aslında. Hayat biter umay, önemli olan yaşarken neyin bittiği. Müzik bitmedi.. müzik biterse yerine ne korum bilmiyorum. Mesela şurda yatarken bile aklıma enstüramanlar geliyor, melodiler geliyor, melodiyi çoğaltmak geliyor, yan yana koymak istediğim sesler geliyor. Eğer bunlar olmasaydı kanser olurdum=) çeşitli sesler, daha çıkarılmamış, yan yana gelmemiş sesler duyuyorum.


  Umay Umay: sende hep çok örtük ve tatlı bir şairlik durumu hissettim. Ama onu hep gizlediğini de. Hep algı ötesi bir savaşcı olduğun için mi bu sende öne çıkmadı acaba=))))) vicdanla sevişirken şiiri es mi geçtin=)


  Kazım Koyuncu: Çocukken şiirle güzel oynuyordum. Şairlerle çok uğraşıyordum. Bir ceket yaptırmak istedim o zamanlar İstanbul a gelirken..,şair ceketi=) geldiğimde şairlerin köprü altına gittiğini biliyordum. Kocaman bir yalana hazırdım, muhtemelen ne ceketler diktiridim kendime.. köyümden çıkıp gelmiştim, orda başka şeyler okuyordum, burada başka başka şeyler okumaya başladım, açtırma ağzımı şimdi=)))). Bak solcu bir babanın solcu oğluydum. Solcular saçlarını uzatmıyordu o zaman. Dik yakalı devrimci kazağım………………. Biliyor musun, o çocuk doğru bir çocuktu. Hep o çocuk oldum. Hiçbir şeyi terk etmedim. Şiir yazamadım evet..,vaktim yoktu.


  Umay Umay: şiiri yaşadım diyorsun haa.. bir de solculuğu sollamışsın, anladığım bu..


  Kazım Koyuncu: Bu senin yorumun=))  Umay Umay:


  Kazım Koyuncu: Sevgilimin hep yanımda olmasını istiyorum…


  Umay Umay: son kez müziği sorsam


  Kazım Koyuncu: Hep yanımda kalmasını istiyorum…


  Haber: Birgün 22.05.2005
  Konu lechiboy tarafından (09-24-2007 Saat 22:53 ) de değistirilmistir.

 4. #4
  Acemi Üye lechiboy Buraların yabancısı lechiboy - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Dec 2006
  Mesajlar
  87
  Tecrübe Puanı
  246

  Tanımlı Şarkı Sözleri

  BEN SENİ SEVDUĞUMİ

  Ben seni sevduğumi dunyalara bildurdum
  Endurdun kaşlaruni babani mi eldurdum
  En dereye dereye al dereden taşlari
  Geçti bizden sevdaluk al cebumden saçlari
  Kiz evunun onine sereceğum kilimi
  Oldi hayli zamanlar görmedum sevduğumi
  Yaz geldi bahar geldi açti yeşil yapraklar
  Ben sana doyamadum doysun kara topraklar

  Söz ve müzik: Maçkalı Hasan Tunç
  Solist: Şevval Sam  NARİNO

  Ben deli oldum deli narino
  Tutun bağlayun beni
  Gideyirum buradan narino
  Kızlar ağlayun beni

  Bu dere yılan olsa narino
  Derdumi bilen olsa
  Oturup da ağlardum narino
  Yaşumi silen olsa

  Bu dere akar gider narino
  Taşlari yikar gider
  Ne ettum sevduğume narino
  Yuzume bakar gider

  Söz ve müzik: Mustafa Sırtlı
  ELLA ELLA

  Ella Ella metsz Ella
  Entu kağe viyella
  Entu kağin ağhçkenin yar
  A'sti kağsiyuz yalla

  Lusnika erand kişer
  Hayde ertag a'skişer
  Hedev çağh tsemer ge'lli yar
  Viyel ertag a'skişer

  Aye garmilig aye
  Modinida'l ar aye
  Modined kaoçana yar
  Cutme ğhavağ ar aye

  Covele'in oğnuke'
  Kukuliim kukuli
  Deve'g intsi im sevdan yar
  Yesa'l Astezun kuli


  ALLAH ALLAH

  Allah Allah büyük Allah
  Şu karşıki köy kalksa
  Karşı köyün kızları
  Beriki köye yallah

  Ay vurmuş güzel gece
  Gel gidelim bu gece
  Sonra yağmur kış olur
  Kalk gidelim bu gece

  Gel al yanaklım (allar giymiş) gel
  Yanındakini (arkadaşını) al da gel
  Yanındaki gelmezse
  Bir salkım üzüm al gel

  Covele'nin tepelerinde
  Yalnız gezen kuş gibiyim
  Verin bana sevdiğimi
  Ben de Allah'ın kuluyum


  Söz: Hemşin Halk Şarkısı
  Derleyen: Hikmet Akçiçek  3ira *
  Bağis vordi vardi âiri
  Nana éira kogale
  3ilvad moüod vamaéopu
  Nanaia éira kogale
  3ira éira nanaia éira kogale


  Muöod mapşaliak teşi
  Nana éira kogale
  Süan üoropak ma omöopu
  Nanaia éira kogale
  3ira éira nanaia éira kogale


  Si vardisu uçguku do
  Nana éira kogale
  Tişen goévangvrdişnero
  Nanaia éira kogale
  3ira éira nanaia éira kogale


  TSİRA

  Bahçedeydim gül gördüm
  Tsira kız kurbanın olayım
  Koparmak istiyordum, koparamadım
  Nanaia kız kurbanın olayım

  Kırlangıçlar gibi
  Senin sevdan sardı beni
  Tsira kurbanın olayım

  Sen gülden daha güzelsin
  Bu yüzden tüm sözlerim, övgülerim
  Tsira kurbanın olayım


  Söz: Anonim(megrelce)
  Müzik:İ. Bobohidze
  Düzenleme: İberya Özkan, Kazım Koyuncu  Uy aha(enstumantal) Gülbeyaz dizi müziği

  Müzik: Kazım Koyuncu
  Düz Horon: Anonim


  GELEVERA DERESİ

  Koyverdun gittun beni Allah'undan bulasun
  Kimse almasun seni yine bana kalasun
  Sevduğum senun aşkın ciğerlerumi dağlar
  Hiç mi duşunmedun sen sevduğun boyle ağlar

  Gelevera deresi iki dağun arasi
  Yuzunden silinmesun piçağumun yarasi


  Söz ve Müzik: Anonim
  Düet: Şevval Sam  POTPORİ *

  Moxtu kocelaxedu néana şüala méorida
  Nusalepe daşkimi bozope tisya vida
  Anderi na naşkvare axir oxori süani
  Mo var gokomocaman komoxtu orasüani

  E dumani dumani nay ulur mani mani
  Nana do babasüani nuüu oüodumani
  Pulera kodolodu toliti var iâiren
  Bozo şuri do guri ezmocepes maâiren
  Oy oy oy ax oy oy

  Nena do üaide: Anonimi
  Ğvandi Üaide, Mimiüi, Atinuri, Rize Xoron  POTPORİ

  Geldi kondu nar bülbülü ile mtsorida
  Gelinler kızkardeşim kızlara kurban olayım
  Ander kalsın senin evin, ahırın
  Neden evlendirmiyorlar seni artık zamanın geldi

  Ey duman nereye gidiyorsun böyle çabuk çabuk
  Annen ile babanın dudakları değiyor mu birbirine
  Duman sardı her yanı göz gözü görmüyor
  Canımın içi sevdiğimi rüyalarda görüyorum
  Oy oy oy ah oy oy

  Söz ve müzik: Anonim (Laz Halk Şarkıları)  ASİYE

  Ağasarın balını gel salını salını
  Adam cebinde taşır senin gibi gelini oy Asiye oy

  Oy Asiye Asiye tütün koydum kesiye
  Baban seni veriyi da bir bağa pırasiye oy Asiye oy

  Sis dağının başında yel püfür püfür esiyor
  Baban bu yıl kurbanı çifter çifter kesiyor oy Asiye oy

  Söz ve müzik : Ömer Akpınar  FADİME

  Dünya benum sanırdım meğersem yanılmışım
  Felek gözün körolsun ne kadar geç kalmışım
  En dereye dereye dere belune gelsun
  Benden başka seversen iki gözün kör olsun

  Ha bu akan dereler hep gözümün yaşidur
  Sevup da alamamak ölümün gardeşidur

  Mektup yazdım karadan dağlar kalksun aradan
  Kavuşmaya çare yok kavuştursun yaradan
  Duman geldi da çokti oy dağlarum dağlarum
  Siz orada oturun ben burada ağlarum

  Başundaki puşinun dali var çiçeği yok
  Benum deli gonlümun senden geçeceği yok

  Yayladan ki yurudum hava güneşli idi
  Arkama bakamadum gözlerum yaşli idi
  Oy duman kara duman çiksana yollarumdan
  Düştum yolun altina tutsana kollarumdan

  Bi k'arak'uş ağlayi taş vurmiş kanadına
  Ağlama k'ara k'uşum düşmanun inadına

  Oy Fadime'm Fadime'm ne da güzel adun var
  Eskiden sevdan idi şimdi baldan tadun var
  Etekluğun altina pantol geyiliyi mi
  Yaktun ha beni yavrum adam yakiliyi mi?

  Söz ve müzik: Anonim


  DENİZDE K'ARARTİ VAR


  Denizde k'ararti var bu gelen k'ayik midur
  Ben ozledum yarumi ağlasam ayip midur

  Oy dumanlar dumanlar hep dağlari sardunuz
  Yureğumun derdini bilsenuz ağlardunuz

  K'arardi K'aradeniz taşti bu yana taşti
  Haber verun yarume gyozlerum doldi taşti

  Gemi mil ilen olur sevda dil ilen olur
  Guzeller çok var ama meyil birine olur

  Söz ve müzik: Anonim  HAYDE

  Hayde gidelum hayde
  Dağa k'arayemişa
  Elun nişanlisina
  Ben nasil deyim hayde

  Çiktum çami budadum
  Endurdum yarisina
  Boyle sevdami olur
  Girsun yerun dibina

  K'izilağaç fidani
  Tepeden budanur mi
  İnsan sevduği yardan
  Bu k'adar utanur mi

  Endum dere duzina
  Aşlamayi aşladum
  Sevdaluk eyi şeydur
  Ben da yeni başladum

  Söz ve müzik: Anonim (Rize, Pazar)
  Kaynak kişi: Melek Akman
  Derleyen: Gökhan Birben  SELİMİNA *

  Avlas üani şüala celevuluûi
  Gugum elibi do wariş uluûi
  Hindoy va maüitxu si nak uluûi
  Mo moğodi haşo e beymuradi


  Müzikelim Bölükbaşı
  Girişte okunan destan Rize, Pazar(Atina)'nın Ûalvat köyünden Harun Bölükbaşına aittir.
  Kaynak kişi: Sultan Bölükbaşı
  Seslendiren: Selim Bölükbaşı


  MOXEVİS KALO

  Mohevis kalo tinavo
  Dedas rad uzi şinavo
  Şeni tolebi gathovdnen
  Şen rağam dagarçinavo

  Hei gidi mohevis kalo
  Ra lamazi rama haro
  Netavi şeni alersit
  Vin ginda rom gaaharo

  Mohevis kalo,tinavo
  Netav rad zihar şinavo
  Moheve biçi gedzahis
  Çemtan tzamodi şinavo


  HEVİLİ KADIN

  Hevili kadın Tina!
  Annenle neden evde oturuyorsun?
  Senin yaşıtların evlendi
  Sen neden evde kaldın?

  Hey gidi Hevili kadın
  Sen ne güzel bir şeysin
  Acaba senin sevginle
  Kimi sevindirmek istiyorsun?

  Hevili kadın Tina
  Neden evde oturuyorsun?
  Hevili oğlan seni çağırıyor
  Benimle gel evime diye
  ssibell likes this.

 5. #5
  Acemi Üye lechiboy Buraların yabancısı lechiboy - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Dec 2006
  Mesajlar
  87
  Tecrübe Puanı
  246

  Tanımlı Fotoğrafları


  Konu lechiboy tarafından (09-24-2007 Saat 23:15 ) de değistirilmistir.
  ssibell likes this.

+ Konu Cevapla
1 / 8 Sayfa 1 2 3 ... SonuncuSonuncu

Benzer Konular

 1. Kazım Koyuncu Resimi-Kazım Koyuncu Resimleri
  By Safak in forum Ünlü Resmi Resimleri
  Cevaplar: 11
  Son Mesaj: 06-28-2011, 12:54
 2. Kazım Koyuncu - Kazım Koyuncu resimleri
  By NoBoDyS in forum Ünlü Resmi Resimleri
  Cevaplar: 4
  Son Mesaj: 02-02-2011, 15:07
 3. Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 10-28-2010, 11:47
 4. Cevaplar: 36
  Son Mesaj: 07-14-2008, 02:40
 5. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 10-28-2006, 11:11

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375