+ Konu Cevapla
8 / 10 Sayfa BirinciBirinci ... 6 7 8 9 10 SonuncuSonuncu
36 den 40´e kadar. Toplam 49 Sayfa bulundu

Ankaralılar Fan Club

 KOMEDI ve MIZAH Katagorisinde ve  Fan Kulüpler Forumunda Bulunan  Ankaralılar Fan Club Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #36
  -Sєνgi Eмєк İѕтєя -- XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2007
  Bulunduğu Yer
  ::...::KaLbİmİn DeRiNLiKLeRi::..::
  Mesajlar
  13.538
  Blog Yazıları
  62
  Tecrübe Puanı
  107375310

  :okur: Ce: Ankaralılar Fun CLUB

  __________________________YÜKSEKOKULLAR___________ ______________________


  Adalet Meslek Yüksekokulu:

  Cebeci Sağlık Yüksekokulu:


  Yüksek Sağlık Şurası’nın 23 Mayıs 1995 tarih ve 185/1 sayılı kararı doğrultusunda Ebelik, Hemşirelik ve Sağlık Memurluğu eğitiminin lisans düzeyindeki yüksekokullarda yapılması amacıyla, Sağlık Bakanlığının talebi, Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığının teklifi Ankara üniversitesi senatosunun 10 Ekim 1996 tarihli ve Bakanlar Kurulu’nun 2 Kasım 1996 tarih ve 22805 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan kararı ile kurulmuştur. 1998-1999 eğitim-öğretim yılında ilk kez ÖSYM tarafından Fen puanı ile seçilmiş toplam 40 öğrenci Ebelik ve Hemşirelik Programlarında eğitim ve öğretime başlamıştır.
  Ankara Cebeci Saglik Yüksekokulunda Hemsirelik ve Ebelik bölümleri bulunmaktadir. Egitim süresi, iki yariyildan olusan dört yili kapsamaktadir. Hemsirelik programlarini tamamlayanlara “Hemsirelik”de lisans, Ebelik programlarini tamamlayanlara “Ebelik”de lisans diplomasi verilir. BÖLÜMLER:
  Hemşirelik -Ebelik bölümleri bulunmaktadır.

  Baskent Meslek Yüksekokulu:


  1990-91 eğitim-öğretim yılında Restorasyon-Konservasyon programıyla akademik düzeyde eğitime başlayan Ankara Üniversitesi Başkent Meslek Yüksekokulu; yüksek düzeyde eğitim-öğretimin yanında bilimsel araştırma ve danışmanlık hizmetleri yürütmek ve aynı zamanda da belirli bir mesleğe yönelik olarak meslek elemanı yetiştirmek amacıyla Ankara Üniversitesi Rektörlüğü’ne bağlı olarak iki yıllık ön lisans eğitimi vermek üzere 1989 yılında kurulmuştur. Türkiye’de Restorasyon ve Konservasyon alanında kurulmuş ilk Yüksekokul kimliği ile Taşınabilir Kültür Varlıklarının Konservasyonu gibi önemli bir konunun eğitimine öncülük etmektedir. Başkent Meslek Yüksekokulu’na 2002-2003 eğitim-öğretim döneminde 4702 sayılı yasayla ikinci öğretim Muhasebe ve Elektrik programları eklenmiş, 2004-2005 eğitim-öğretim döneminde de Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın 04.06.2004 tarih ve B.30.0.EÖB.0.00.00.03-04.05/964/10533 sayılı yazısı ve Üniversitemiz Senatosu’nun 20.01.2004 tarih ve 257/1950 sayılı kararıyla ikinci öğretim Elektrik Programı’nın kapatılması uygun görülmüştür. İkinci öğretim Muhasebe Programı Batıkent Şevket Evliyagil Ticaret Meslek Lisesi’nde eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir. Başkent Meslek Yüksekokulu yönetim ve eğitim faaliyetlerini (Restorasyon-Konservasyon Programı) Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Ek Binası giriş katında sürdürmektedir. Yüksekokulun bölüm ve programları şöyledir:
  BÖLÜMLER:
  Teknik Programlar Bölümü-İktisadi ve İdari Programlar Bölümleriyle çağdaş eğitim ve öğretimine devam etmektedir.


  Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu:


  Ankara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu 1993-1994 eğitim-öğretim yılında özel yetenek sınavıyla seçilen 30 öğrenci ile Ankara Üniversitesi’nin Tandoğan Kampüsünde eğitim ve öğretime başlamıştır. Yüksekokul bünyesinde Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Spor Yöneticiliği ve Antrenörlük Eğitimi olmak üzere üç ayrı bölüm bulunmaktadır. Bu bölümlerde beden eğitimi ve öğretmenliği, spor yöneticiliği ve antrenör eğitimi alanlarında görev yapabilecek beden eğitimi ve spor öğretmeni, spor yöneticisi ve spor eğiticisi yetiştirilmektedir.

  habergunluk.com
  Konu XxCANISIxX tarafından (04-01-2008 Saat 20:50 ) de değistirilmistir.

 2. #37
  -Sєνgi Eмєк İѕтєя -- XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2007
  Bulunduğu Yer
  ::...::KaLbİmİn DeRiNLiKLeRi::..::
  Mesajlar
  13.538
  Blog Yazıları
  62
  Tecrübe Puanı
  107375310

  :okur: Ce: Ankaralılar Fun CLUB

  _ENSTİTÜLER

  Adli Tıp Enstitüsü:


  30.3.1983 tarih ve 18003 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren 2809 sayılı Yükseköğrenim kurumları Teşkilatı hakkında 41 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin değiştirilerek kabülüne dair Kanunun, 7. madde, c bendine göre Ankara Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı olarak kurulmuştur.


  BÖLÜMLER:Fen Bilimleri-Sosyal Bilimler - Tıp Bilimleri olmak üzere üç Anabilim Dalı bulunmaktadır.
  Adres: Ankara Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü 06590 Cebeci/Ankara


  Biyoteknoloji Enstitüsü:


  Ankara Üniversitesi Biyoteknoloji Enstitüsünün kuruluş amacı, biyoteknolojiyi kullanarak yeni ürün üretimi, hizmet ve tanı teknolojilerinin geliştirilmesi için araştırma alt yapısının oluşturulması, üniversite kökenli biyoteknoloji endüstrisinin kurulmasına olanak verecek temel araştırmaların yapılabileceği düzeyin sağlanması, biyoteknoloji araştırmaları için gerekli araştırmacı-üretici yetiştirmek, üniversite-sanayi işbirliğiyle sanayide AR-GE desteğinde yeni yapılanmaların oluşması için biyoteknoloji parkı atmosferini oluşturmak olarak özetlenebilir.
  Devlet Planlama Teşkilatının 2001-2006 yılları arasında desteklediği bir proje olarak ortaya çıkan bu oluşum, 2001 yılında Sağlık Bilimleri Enstitüsüne bağlı Disiplinlerarası Biyoteknoloji Anabilim Dalı olarak ilk çalışmalarını yürütmüştür. Projenin kapsadığı alanlar, Ankara Üniversitesi’nde var olan birçok fakültenin çalışma alanlarıyla örtüşecek biçimde olup 6 ana dal olarak duyurulmuştur. Bunlar; Temel Biyoteknoloji, Medikal Biyoteknoloji, Endüstriyel Biyoteknoloji, Bitki Biyoteknolojisi, Hayvan Biyoteknolojisi, Biyoteknoloji ve Sosyo-Ekonomik Gelişme’dir.
  Adres Ord.Prof.Dr. Şevket Aziz Kansu Binası 06100 Beşevler / Ankara


  Eğitim Bilimleri Enstitüsü:


  BÖLÜMLER:Eğitim Bilimleri Anabilim Dalı-Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme-Özel EğitimAdresi :Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü 06590 Cebeci/Ankara


  Fen Bilimleri Enstitüsü:


  Enstitümüz 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu kapsamında 20 Temmuz 1982 tarihinde Ankara Üniversitesine bağlı olarak kurulmuştur. Fen ve Ziraat Fakültelerinde yer alan temel ve mühendislik bilim dallarındaki lisansüstü eğitim-öğretimi düzenlemek, yürütmek ve denetlemek üzere başlangıçta Fen ve Ziraat Fakültelerinde mevcut 17 anabilim dalı ile lisansüstü eğitim ve öğretime başlanmış daha sonra bu sayı yeni anabilim dallarının katılımıyla artmıştır.Enstitümüz bugün Fen, Mühendislik, Orman ve Ziraat Fakülteleri ile Ev Ekonomisi Yüksekokulu bünyesindeki 26 anabilim dalında lisansüstü öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir. Anabilim dallarımızdaki 272 profesör, 93 doçent ve 67 yardımcı doçent olmak üzere toplam 432 öğretim üyesi ile lisansüstü öğretim yaptıran Enstitümüz şu ana kadar 3033 yüksek lisans, 1087 doktora mezunu vermiştir. Mevcut durumda 337’si tezli, 927’si tezsiz olmak üzere 1264 yüksek lisans ve 623 doktora öğrencisinden oluşan toplam 1887 öğrenci öğrenim görmektedir. Enstitümüz anabilim dalları aynı zamanda Fen, Mühendislik, Orman ve Ziraat Fakülteleri ile Ev Ekonomisi Yüksekokulunun bölümleri olup, eğitim-öğretim faaliyetlerimiz enstitümüzün de desteğiyle bu fiziksel yapı içerisinde gerçekleştirilmektedir. Dolayısıyla öğretim üyelerimiz ve öğrencilerimiz adı geçen fakültelerimizdeki laboratuvar olanaklarından yararlanmaktadırlar.
  Enstitümüz öğrencilerinin büyük bir bölümü kamu kurumları ile özel sektörde çalışmakta olup, yaptıkları lisansüstü öğrenim ile alanlarında bilgi ve becerilerini derinleştirmektedirler. Seçkin bir öğretim kadrosu tarafından yetiştirilmiş olan mezunlarımızın ülkemizin kamu ve özel sektördeki çalışma alanlarında gösterdikleri başarılardan da gurur duymaktayız.
  Enstitümüz ülkemizin tüm üniversitelerinden gelen gençlerimize hizmet sunmaktadır. Ayrıca gelişmekte olan üniversitelerin bilim adamı gereksinimini karşılamak üzere özverili ve ciddi bir çaba içerisindedir. Çeşitli üniversitelerden bugüne değin 21 yüksek lisans ve 64 doktora olmak üzere toplam 85 araştırma görevlisi enstitümüzde 2547 sayılı kanunun 35.maddesi kapsamında lisansüstü öğrenimini tamamlamış olup, 6’sı yüksek lisans, 128’i de doktora olmak üzere toplam 134 araştırma görevlisi de halen lisansüstü öğrenimlerini enstitümüz kadrosunda sürdürmektedirler.

  Bilimin evrenselliği ilkesini her zaman ön planda tutan enstitümüz 1984 yılından bu yana 69 yüksek lisans ve 46 doktora olmak üzere toplam 115 yabancı uyruklu öğrenciyi mezunları arasına katmıştır. Halen 29 yabancı uyruklu öğrenci de lisansüstü öğrenimlerine devam etmektedir.
  BÖLÜMLER:Astronomi ve Uzay Bilimleri -Bahçe Bitkileri -Bitki Koruma -Biyoloji -Bilgisayar Mühendisliği -Elektronik Mühendisliği -Ev Ekonomisi -Fizik -Fizik Mühendisliği -Gıda Mühendisliği -İstatistik -Jeofizik Mühendisliği -Jeoloji Mühendisliği -Kimya -Kimya Mühendisliği
  Matematik -Orman Mühendisliği -Peyzaj Mimarlığı -Su Ürünleri -Süt Teknolojisi -Tarım Ekonomisi -Tarım Makinaları -Tarımsal Yapılar ve Sulama -Tarla Bitkileri -Toprak -Zootekni
  Adres Ord.Prof.Dr. Şevket Aziz Kansu Binası 06100 Beşevler /Ankara


  Hepatoloji Enstitüsü:


  Adres Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci / Ankara


  Sağlık Bilimleri Enstitüsü:


  Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununda yer alan hükümler gereğince kurulmuş ve 1982 yılından bu yana Tıp, Veteriner Hekimliği, Eczacılık, Diş Hekimliği, Sağlık Eğitimi, Beden Eğitimi ve Spor ve Adli Tıp, Biyoteknoloji, Klinik Eczacılık , Sosyal Psikiyatri disiplin alanlarında lisansüstü eğitimi yürütmekte ve koordine etmektedir.
  Enstitümüz, üniversite olmanın olmazsa olmaz koşulunun lisansüstü eğitim olduğunun bilincinde olarak; bilimsel düşünmeyi yaşamın her alanında rehber edinmiş, yaşam boyu öğrenmeyi ilke edinmiş, özgür düşünen ve tartışan, araştıran, sorgulayan, etik değerlerden ödün vermeyen, ürettiği bilimsel bilgileri insanlığın hizmetine sunan bilim insanlarını yetiştirmeyi kendisine amaç edinmiştir. Enstitümüzün vizyonu ise, lisansüstü eğitimi bilimsel alanda çağdaş ülkelerle akredite hale getirmek ve eğitim içeriğini çağdaş eğitim ilkelerine uygun olarak öğrenci merkezli, çağdaş eğitim stratejilerini içeren bilimsel, özgür ve yaratıcı düşünmeyi sağlayan eğitim yöntemleri ile zenginleştirerek geliştirmek, üniversitemizin ve Türkiye üniversitelerinin uluslararası bilime katkı düzeyini yükseltmektir. Bugün Enstitümüz lisansüstü eğitimi 63 anabilim dalı ile, 118 yüksek lisans ve 59 doktora programını üniversitemizin 545 değerli öğretim üyesinin özverili çalışmaları ve katkılarıyla yürütmektedir.

  Kuruluşundan bu güne kadar,Enstitümüz lisansüstü öğrencilerinden 659 bilim uzmanı, 894 bilim doktoru ünvanını kazanmışlardır. Halen 1055 lisansüstü öğrencinin eğitim yaptığı Sağlık Bilimleri Enstitüsü aydın bilim insanlarını yetiştirmeye devam etmektedir.
  Adres Ord.Prof.Dr. Şevket Aziz Kansu Binası 06100 Beşevler / Ankara


  Sosyal Bilimler Enstitüsü:


  BÖLÜMLER:Arkeoloji-Batı Dilleri ve Edebiyatı-Coğrafya-Çağdaş Türk Lehçe ve Edebiyatları-Doğu Dilleri ve Edebiyatları-Dilbilim-Eskiçağ Dilleri ve Kültürleri-Felsefe-Fizik ve Paleoantropoloji-Halk Bilimi-Bilgi ve Belge Yönetimi-Psikoloji-Sosyal Antropoloji ve Etnoloji-Sosyoloji-Tarih-Tiyatro-Türk Dili ve Edebiyatı-Kamu Hukuku-Özel Hukuk-Çalısma Ekonımisi ve Endüstriyel İlişkiler-İktisat-İşletme-Kamu Yönetimi ve Siyasi Bilimi-Uluslararası İlişkiler-İslam Tarihi ve Sanatları-Felsefe ve Din Bilimleri-Temel İslam Bilimleri-Avrupa Toplulukları-Türkçenin Eğitimi ve Öğretimi-Yabancı Dil Öğretimi-Radyo-Televizyo-Sinema-Gazetecilik-Halkla İlişkiler ve Tanıtım-Sosyal Bilimler Çevre-Kadın Çalısmaları-Müze Eğitimi-Sanat Tarihi-Maliye-Ermeni Dili ve Kültürü-İnsan Kaynakları Yönetimi ve Kariyer Danışma-Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği


  Adres: Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Ankara Üniversitesi Basımevi Binası 06100 Beşevler / Ankara  Türk İnkılâp Tarihi Enstitüsü:


  Adres: Türk İnkılâp Tarihi Enstitüsü Müdürlüğü Ziraat Fakültesi Gıda Mühendisliği 4 Nolu Bina Zemin Katı, Keçiören Yolu 06280/ANKARA
  habergunluk.com
  Konu XxCANISIxX tarafından (04-01-2008 Saat 20:45 ) de değistirilmistir.

 3. #38
  Acemi Üye owner_49 Baktabul'un Çılgını owner_49 Baktabul'un Çılgını owner_49 Baktabul'un Çılgını owner_49 Baktabul'un Çılgını owner_49 Baktabul'un Çılgını owner_49 Baktabul'un Çılgını owner_49 Baktabul'un Çılgını owner_49 Baktabul'un Çılgını owner_49 Baktabul'un Çılgını owner_49 Baktabul'un Çılgını owner_49 Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Mar 2008
  Mesajlar
  74
  Tecrübe Puanı
  1143225

  Tanımlı Ce: Ankaralılar Fun CLUB

  ne cok ankaralı varmış oyle
  gercek hayatta inşallah bu dostluklara devam edersınız...

 4. #39
  -Sєνgi Eмєк İѕтєя -- XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2007
  Bulunduğu Yer
  ::...::KaLbİmİn DeRiNLiKLeRi::..::
  Mesajlar
  13.538
  Blog Yazıları
  62
  Tecrübe Puanı
  107375310

  :okur: Ce: Ankaralılar Fun CLUB

  Ankara kalesi ve sancağımız

  Ankara keçiören şelalesi

  Ankara polatlı

  Ankara çamlıdere

  Kocatepe camii Ankara
  resimvadisi.com

 5. #40
  -Sєνgi Eмєк İѕтєя -- XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2007
  Bulunduğu Yer
  ::...::KaLbİmİn DeRiNLiKLeRi::..::
  Mesajlar
  13.538
  Blog Yazıları
  62
  Tecrübe Puanı
  107375310

  turkey Ce: Ankaralılar Fun CLUB

  Ankara çamlıdere  Ankara haymana


  Ankara kalecik köprü

  Ankarada akşam üstü
  Estergon kalesi
  resimvadisi.com

+ Konu Cevapla
8 / 10 Sayfa BirinciBirinci ... 6 7 8 9 10 SonuncuSonuncu

Benzer Konular

 1. Ankaralılar Rahat Nefes Alabilir
  By şeker_sarı in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 02-12-2009, 19:08
 2. Ankaralılar Başbakan'a tepkili
  By Lolan in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 11-08-2008, 13:52
 3. Ankaralılar bu uyarıya dikkat!
  By XxCANISIxX in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-16-2008, 19:02
 4. Ankaralılar, trafiğe dikkat
  By hayalet_0312 in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 08-22-2007, 19:06
 5. Ankaralılar su kesintisinde hamamlara koştu
  By holocoust in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 08-10-2007, 15:37

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375