Yolcular uçağın yanında otobüsten inmişler, uçağa binerken bir bakmışlar uçak şirketinin minibüsü yanlarında durmuş. İçinden kaptan pilotla, yardımcı pilot inmişler. Yolcular fena halde şaşırmış.

Kaptan pilotun elinde bir beyaz baston. Kolunda üç noktalı bant. Yardımcı pilotun elinde bir köpek tasması. Tasmanın ucunda bir Köpek. Sağa sola çarparak öyle ilerliyorlar uçağa. "Saka herhalde," deyip geçmiş yolcular, uçağa binmişler.

Uçak pistte hızla ilerlemeye başlamış. Hızlandıkça yolcular endişelenmeye başlamış. Pistin sonu hızla yaklaşmaya başlamış. Uçak hızlanmış hızlanmış... Bazı yolcular paniklemiş dua etmeye başlamışlar. Uçak son hıza ulaşmış. Bu arada pistin sonuna da ulaşmış. 10 metre sonra betonun bitip cimlerin başladığı gören yolcular dehşet içinde çığlığı basmışlar. Tam o anda kaptan pilot levyeyi sonuna kadar çekmiş, uçak tam pist biterken tekerleklerini yerden kesmiş.

Kaptan pilot kokpitte arkasına yaslanmış.
Derin bir nefes almış, yardımcı pilota dönmüş: "Biliyor musun?" demiş, "Bir gün çığlık atmayacaklar ve hepimiz öleceğiz!